• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első naplóm 120x45x45 iwagumi

WolfSK

Főkertész
Sziasztok!
Engedjétek meg hogy bemutatkozzam, Farkas Gyulának hívnak és a felvidéki Ajnácskőn élek.
Több száz inspirációs videó végignézése után végre eldöntöttem, hogy belevágok. Ugyan akváriumom mindig is volt, a családi 40-50 literes tartályoktól nem volt időm/pénzem tovább lépni. Bár még csak a tervezett dolgok bizonyos része van meg, már most elkezdem a napló vezetését, had legyen csak dokumentálva a szekrény előkészítése, az RO beszerelése, stb is. Remélem később akár jól is jöhet més kezdő kertésznek is.
Amit szeretnék: Egy iwagumi stílusú 243literes akváriumot, sűrű gyeppel és dragon kövekkel.
Ami már megvan hozzá:
-Erre a célra gyártott szekrény
-EHEIM 2080 Prof3 1200XL szűrés + 2x4kg Matrix szűrőtöltet
-GA CO2 szett 5kg
-AquaMedic 1000 reactor
-Twinstar 600SP LED világítás
-GA RO 380L

Ami még hiányzik az maga a tartály, még egy twinstar led, csövezés, üveg befolyók, kifolyó, aljzat, dekor. Amíg ezek is beszerzésre kerülnek, szeretném a szekrény belsejét kialakítani a technikának, illetve az RO berendezést olyan helyre telepíteni, ahonnan könnyen tudom majd a vizet szivattyúzni a tartályba. Ha minden jól megy ezekkel egy hét alatt el szeretnék készülni.
 
Sziasztok!
Engedjétek meg hogy bemutatkozzam, Farkas Gyulának hívnak és a felvidéki Ajnácskőn élek.
Több száz inspirációs videó végignézése után végre eldöntöttem, hogy belevágok. Ugyan akváriumom mindig is volt, a családi 40-50 literes tartályoktól nem volt időm/pénzem tovább lépni. Bár még csak a tervezett dolgok bizonyos része van meg, már most elkezdem a napló vezetését, had legyen csak dokumentálva a szekrény előkészítése, az RO beszerelése, stb is. Remélem később akár jól is jöhet més kezdő kertésznek is.
Amit szeretnék: Egy iwagumi stílusú 243literes akváriumot, sűrű gyeppel és dragon kövekkel.
Ami már megvan hozzá:
-Erre a célra gyártott szekrény
-EHEIM 2080 Prof3 1200XL szűrés + 2x4kg Matrix szűrőtöltet
-GA CO2 szett 5kg
-AquaMedic 1000 reactor
-Twinstar 600SP LED világítás
-GA RO 380L

Ami még hiányzik az maga a tartály, még egy twinstar led, csövezés, üveg befolyók, kifolyó, aljzat, dekor. Amíg ezek is beszerzésre kerülnek, szeretném a szekrény belsejét kialakítani a technikának, illetve az RO berendezést olyan helyre telepíteni, ahonnan könnyen tudom majd a vizet szivattyúzni a tartályba. Ha minden jól megy ezekkel egy hét alatt el szeretnék készülni.
Isten hozott a növényfejek világában, Gyula!
Kíváncsian várjuk, hogy miként valósítod meg álmodat. Ha valamiben elakadsz, itt biztosan kapsz segítő javaslatokat, tippeket.
 
Az akvárium egy elég központi helyen lesz a nappaliban, csak az egyik rövid oldala lesz fal felé. Itt szeretném a két befolyó csövet elhelyezni, a kifolyót pedig a szembe lévő oldalon. A szekrény 160cm, így a lap tetején kell megfúrnom a csőnek. Ez így eléggé bele fog rondítani az összképbe. Azon gondolkodom, mi lenne, ha a kifolyó is a fal felőli oldalra kerülne? Több fotón is látom, hogy egy oldalon van elhelyezve ez is az is ilyen hosszabb tartályoknál. Mennyiben befolyásolná ez a szűrés teljesítményét? Illetve az összkép szempontjából is lehet túl sok minden lesz azon az egy oldalon? Így fotó nélkül kicsit nehezen tudom elmagyarázni. Majd csak letelik az a két hét :)
 
Az akvárium egy elég központi helyen lesz a nappaliban, csak az egyik rövid oldala lesz fal felé. Itt szeretném a két befolyó csövet elhelyezni, a kifolyót pedig a szembe lévő oldalon. A szekrény 160cm, így a lap tetején kell megfúrnom a csőnek. Ez így eléggé bele fog rondítani az összképbe. Azon gondolkodom, mi lenne, ha a kifolyó is a fal felőli oldalra kerülne? Több fotón is látom, hogy egy oldalon van elhelyezve ez is az is ilyen hosszabb tartályoknál. Mennyiben befolyásolná ez a szűrés teljesítményét? Illetve az összkép szempontjából is lehet túl sok minden lesz azon az egy oldalon? Így fotó nélkül kicsit nehezen tudom elmagyarázni. Majd csak letelik az a két hét :)
Szia! Vagy 25hozzaszolas es mukodik a fajl feltoltes.. Nalam a 4. akvaban is egy oldalon van mindket ag. Volt, hogy atlos sarokban voltak elhelyezve, kulonbseget nem lehetett eszlelni. Ha takaritasra erett lett a szuro, vagy elmaradt a talaj porszivozasa, az ecset jott, puceva utan ment.
 
Akkor először kipróbálom fúrás nélkül, egy oldalra rakni mindkét ágat+skimer+esetleg twinstart.
 
Akkor először kipróbálom fúrás nélkül, egy oldalra rakni mindkét ágat+skimer+esetleg twinstart.
Ha uj inditas az akva, akkor azert minden esetben vard ki azt a nehany honapot, mire beall a biologiai egyensuly. Addig igy is ugy is lehet algasodni fogsz.
 
Szia tanácsolnám az aqua medic reactor átalakítását kicsit! Mindenképp beraknék egy bypass ágat! Nagyon lefog venni a szűrő teljesítmenyéből bypass nélkül!
Én még az átmenö müanyag csavarokat is kicseréltem 16os belsővel aluminium csavarokra hogy a víz jobban áramoljon[emoji106]
IMG_3015.jpg
 
Igen, minimum lefűrészelem a keskenyebb részét, illetve a szúnyoghálós tuningról is olvasgattam. Lehet azt is kipróbálom. Köszönök minden tanácsot!
 
Szia tanácsolnám az aqua medic reactor átalakítását kicsit! Mindenképp beraknék egy bypass ágat! Nagyon lefog venni a szűrő teljesítmenyéből bypass nélkül!
Én még az átmenö müanyag csavarokat is kicseréltem 16os belsővel aluminium csavarokra hogy a víz jobban áramoljon[emoji106]
View attachment 66679

A bypass ágat hogyan gondolod? Ez nem tiszta teljesen nekem.
 
És ez mivel javítja a hatásfokát? Kevesebb víz folyik át rajta és jobban beoldódik a co2?
 
És ez mivel javítja a hatásfokát? Kevesebb víz folyik át rajta és jobban beoldódik a co2?
A külső reaktorok sokszor fölösleges mértékben fogják le a szűrők teljesítményét.
Egy bypass ág beiktatásával a szűrő hatásfokát csak annyira "rontja" le a reaktor, amennyire szükséges a lehető legjobb CO2 beoldás mellett.
Ezt minden szűrő és vele összekötött reaktor esetében ki kell kísérletezni, azaz mennyi víz kerülje ki a reaktort de még meglegyen a kívánt beoldott CO2 mennyiség. Erre nincs konkrét recept.
Javaslom ezt a topicot:
https://akvakertesz.hu/threads/kuelso-reaktor-gyari-cuccokbol.2392/
 
Az az érdekes, hogy nekem teljesen kinyitott megkerülő csappal is egész jól beoldja a CO2-t, mert ilyenkor is jut víz az előszürőből dedikált reaktorba. Sőt ilyenkor csendesebb, és mintha jobb hatásfokkal is dolgozna. Itt látszik, hogy tényleg nem kell nagy átfolyási sebesség neki.
 
Sikerült ma megvennem egy 120literes hordót az RO víznek. Ebbe fűtés is kell majd szerintem, mert csak egy hideg helységbe tudom betenni. A szekrény csövezésre való előkszítése is megvan, kicsit az alját is meg kellett tuningolni, mivel nem fért be az 5kg CO2 palack az eredeti magasságába. Fotózok, mihelyst lehet, feltöltöm.
 
Ma beszereztem egy Energenie hálózatról vetérelhető csoportosítót. Holnap indul az RO is ha minden jól megy. Lassan, de haladok :)
 
Szeretnék kérni egy kis segítséget. Az elképzelésem valami ehez hasonló scape: Twinstar_600sp_scape2_large.jpg
Szerintetek egy 120p akváriumba hány csomag parvula mini(vagy)monte carlo fog kelleni indításnak, hogy azért ne legyen túl ritka? A kövek köré szeretnék csak rotala vietnamot,
hogy hasonló hatást érjek el mint a linkelt fotón.
Valamint még a hőfokkal lehetnek problémáim. A régi 50 literesben 25-26 fok volt a hőmérséklet. Itt az erős világítás miatt gondolom még magasabb is lehet valamivel. Jelenthet ez gondot?
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére