• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első naplóm 120x45x45 iwagumi

Még a szilikátról elfelejtettem leírni, hogy az RO vízben is van, de alacsonyabb érték mint az akiban mért 3. Kb 2. Valamint a foszfát és nitrát adagolást külön külön oldjam? Ha igen mivel? A Makron kívül van rá mód?
 
Ma sikerült beszereznem a tesztet és megmérni a vizet. Igazolta a fenti hozzászólást is, foszfát illetve nitrát érték is alacsony. Valamint a szilikát magas, ez is algásodást okoz ha jól olvastam. Makron emelek akkor. Mikrot ugye ne változtassak? Illetve a szilikátot mivel tudnám lejjebb tornászni? A többi éték az sacc/kb rendben lenne?
View attachment 72153
Ezen a fronton vannak változások? Friss mérés?
Szerintem a nitrát és a foszfát túl alacsony ( tudom ez már 2 hete is elhangzott) viszont a vas túl magas. Én lehoznám a vasat 0.2 mg/l szintre. A vas a foszfát antagonista párja, tehát ha túl sok van gátolja annak felszívódását, ami ráadásul amúgy is alacsony.
Egyébként én ugyanebben a cipőben járok. Akvárium kora, mérete, stb. hasonló. Szerintem csökkentsd a microt, növeld a macrot és adagolj + foszfátot!
 
Ezen a fronton vannak változások? Friss mérés?
Szerintem a nitrát és a foszfát túl alacsony ( tudom ez már 2 hete is elhangzott) viszont a vas túl magas. Én lehoznám a vasat 0.2 mg/l szintre. A vas a foszfát antagonista párja, tehát ha túl sok van gátolja annak felszívódását, ami ráadásul amúgy is alacsony.
Egyébként én ugyanebben a cipőben járok. Akvárium kora, mérete, stb. hasonló. Szerintem csökkentsd a microt, növeld a macrot és adagolj + foszfátot!
Bevallom őszintén, eddig csak vártam a csodát. Hogy majd úgy helyreáll, mint ahogyan elromlott. Piciket mertem csak módosítani. A macrot 20%-al növeltem, a microt hagytam. Nem változott semmi lényegében. A vízparaméterek sem. +/- ugyan azok az értékek voltak. Aztán valaki azt írta a Green Aqua Micro-macrot egyformán adagoljam, előírás szerint. Így pár hét után visszatértem a 10-10ml értékre. Meg nem is tudom mennyive kellett volna emelnem hogy a foszfátot annyival megemelje, amennyi hiányzik. Most rendelek külön Easy life fosfot és azzal feltornázom. Meglátom hogy alakul...
 
Bevallom őszintén, eddig csak vártam a csodát. Hogy majd úgy helyreáll, mint ahogyan elromlott. Piciket mertem csak módosítani. A macrot 20%-al növeltem, a microt hagytam. Nem változott semmi lényegében. A vízparaméterek sem. +/- ugyan azok az értékek voltak. Aztán valaki azt írta a Green Aqua Micro-macrot egyformán adagoljam, előírás szerint. Így pár hét után visszatértem a 10-10ml értékre. Meg nem is tudom mennyive kellett volna emelnem hogy a foszfátot annyival megemelje, amennyi hiányzik. Most rendelek külön Easy life fosfot és azzal feltornázom. Meglátom hogy alakul...
Jobban jársz a foszfát porral szerintem. Ha a microt nem csökkented, akkor a vasad az egekbe fog maradni és, az nem jó.
 
Több mint egy hónapja nem írtam a naplóba, most kicsit pótolom. A zöld alga jelentem úgy néz ki visszaszorult. Legalábbis már három nap után nem kell sikálnom az üveget, elég a heti vízcserekor letörölnöm. A köveken sem gyarapodik, sőt inkább fogy lassú ütemben. Már nem fogkefézem, így legalább látható a változás. Sok mindent próbáltam, külön foszfátoztam, nitrátoztam a Green Aqua Macro+micro mellé. Nem segített. Minden vízparaméter az optimális értéken volt amit csak tudtam mérni, de 2-3 nap alatt algásodott az üveg. Valamelyik algás topikban olvastam, hogy valakinek a tápozás 1/3-ra való csökkentése segített. Kipróbáltam, és nálam is bevált. felére csökkentettem az ajánlott mennyiséget a micro-macroból és segített. Csökkentettem a CO-n is 1,5bpm-re és bár sötétebb zöld a DC, a víz tisztább és az algásodás is megszűnni látszik. Nem tudom huzamosabb ideig tudom-e majd így tartani, mindenesetre más megoldást én nem találtam ezen kívül. Pár fotót csatolok a jelenlegi állapotról.
74588745897459074591
 
Több mint egy hónapja nem írtam a naplóba, most kicsit pótolom. A zöld alga jelentem úgy néz ki visszaszorult. Legalábbis már három nap után nem kell sikálnom az üveget, elég a heti vízcserekor letörölnöm. A köveken sem gyarapodik, sőt inkább fogy lassú ütemben. Már nem fogkefézem, így legalább látható a változás. Sok mindent próbáltam, külön foszfátoztam, nitrátoztam a Green Aqua Macro+micro mellé. Nem segített. Minden vízparaméter az optimális értéken volt amit csak tudtam mérni, de 2-3 nap alatt algásodott az üveg. Valamelyik algás topikban olvastam, hogy valakinek a tápozás 1/3-ra való csökkentése segített. Kipróbáltam, és nálam is bevált. felére csökkentettem az ajánlott mennyiséget a micro-macroból és segített. Csökkentettem a CO-n is 1,5bpm-re és bár sötétebb zöld a DC, a víz tisztább és az algásodás is megszűnni látszik. Nem tudom huzamosabb ideig tudom-e majd így tartani, mindenesetre más megoldást én nem találtam ezen kívül. Pár fotót csatolok a jelenlegi állapotról.
View attachment 74588View attachment 74589View attachment 74590View attachment 74591
Valahol azt olvastam, hogy a zöld (pont)alga a jó paraméterek ismertetőjele. Tehát nem túlzott mennyiségben, normális jelenség. Az örömteli dolog, hogy a tápozás csökkentésével nem jön elő és makulátlan benyomást kelt az akvárium, de vajon a növények is örülnek ennek a tápcsökkentésnek? Azt, hogy az alga nem tér vissza, azonnal látod. Viszont a növények reakcióját esetleg csak hetek múlva észleled. Szóval, szerintem figyelj oda! 🌿
 
Több mint egy hónapja nem írtam a naplóba, most kicsit pótolom. A zöld alga jelentem úgy néz ki visszaszorult. Legalábbis már három nap után nem kell sikálnom az üveget, elég a heti vízcserekor letörölnöm. A köveken sem gyarapodik, sőt inkább fogy lassú ütemben. Már nem fogkefézem, így legalább látható a változás. Sok mindent próbáltam, külön foszfátoztam, nitrátoztam a Green Aqua Macro+micro mellé. Nem segített. Minden vízparaméter az optimális értéken volt amit csak tudtam mérni, de 2-3 nap alatt algásodott az üveg. Valamelyik algás topikban olvastam, hogy valakinek a tápozás 1/3-ra való csökkentése segített. Kipróbáltam, és nálam is bevált. felére csökkentettem az ajánlott mennyiséget a micro-macroból és segített. Csökkentettem a CO-n is 1,5bpm-re és bár sötétebb zöld a DC, a víz tisztább és az algásodás is megszűnni látszik. Nem tudom huzamosabb ideig tudom-e majd így tartani, mindenesetre más megoldást én nem találtam ezen kívül. Pár fotót csatolok a jelenlegi állapotról.
View attachment 74588View attachment 74589View attachment 74590View attachment 74591

Nagyon szep nem lesz gond a tap csokkentesevel, sot a rotalad pirosodni fog az alacsony nitrat szintol persze ezt maskepp is elerheted, annyit fogsz max eszrevenni h lassabban nonek a novenyek valamivel, en is minimal tapozasra hajlok egy idje nekem bevalt alga nincs sehol. Nagyon szep akva csak igy tovabb ;)
 
Valahol azt olvastam, hogy a zöld (pont)alga a jó paraméterek ismertetőjele. Tehát nem túlzott mennyiségben, normális jelenség. Az örömteli dolog, hogy a tápozás csökkentésével nem jön elő és makulátlan benyomást kelt az akvárium, de vajon a növények is örülnek ennek a tápcsökkentésnek? Azt, hogy az alga nem tér vissza, azonnal látod. Viszont a növények reakcióját esetleg csak hetek múlva észleled. Szóval, szerintem figyelj oda! 🌿
ADA szinte nem hasznal nitratot es foszfatot megis egeszseges naluk minden. Nem most tertem at ADA tapozasrol es ra kellett jonnom hogy van igy is egy ut meg ugy is egy ut, mindkettonek megvan a maga elonye es hatranya.
 
Több mint egy hónapja nem írtam a naplóba, most kicsit pótolom. A zöld alga jelentem úgy néz ki visszaszorult. Legalábbis már három nap után nem kell sikálnom az üveget, elég a heti vízcserekor letörölnöm. A köveken sem gyarapodik, sőt inkább fogy lassú ütemben. Már nem fogkefézem, így legalább látható a változás. Sok mindent próbáltam, külön foszfátoztam, nitrátoztam a Green Aqua Macro+micro mellé. Nem segített. Minden vízparaméter az optimális értéken volt amit csak tudtam mérni, de 2-3 nap alatt algásodott az üveg. Valamelyik algás topikban olvastam, hogy valakinek a tápozás 1/3-ra való csökkentése segített. Kipróbáltam, és nálam is bevált. felére csökkentettem az ajánlott mennyiséget a micro-macroból és segített. Csökkentettem a CO-n is 1,5bpm-re és bár sötétebb zöld a DC, a víz tisztább és az algásodás is megszűnni látszik. Nem tudom huzamosabb ideig tudom-e majd így tartani, mindenesetre más megoldást én nem találtam ezen kívül. Pár fotót csatolok a jelenlegi állapotról.
View attachment 74588View attachment 74589View attachment 74590View attachment 74591

Hogy alakulsz?? Neznek egy friss kepet!! :)
 
Hogy alakulsz?? Neznek egy friss kepet!! :)
Köszi az érdeklődést, alakulgatok. Megmaradtam az 50%-os tápozásnál, eddig úgy gondolom bevált. Mondjuk a foszfátot és nitrátot kihagytam egy hónapig, de ma megmértem és szinte kimutathatatlan volt mindkettő, így most adtam hozzá inkább. A zöld alga elviselhető szinten jelen van, de heti takarításkor azért meg tudok mindent pucolni. Ami inkább zavar, hogy a montecarlo levelei a széleken kicsit barnulnak. Erről már írtam itt a télen is, de továbbra sem tökéletes, nem tudom mi okozhatja.
Érkezett a héten egy csapat esperi razbóra is. Ezek végre tudnak csapatban úszni, nem úgy mint a neonjaim. :)
 

Attachments

  • 203B89ED-CAAC-489C-B95B-75B6BCC44EFA.jpeg
    203B89ED-CAAC-489C-B95B-75B6BCC44EFA.jpeg
    347.4 KB · Megtekintések: 113
  • 7107FB22-D9D5-4658-B160-772E7A8A46FA.jpeg
    7107FB22-D9D5-4658-B160-772E7A8A46FA.jpeg
    347.3 KB · Megtekintések: 113
  • 8966BE80-95F9-47E8-9313-A218BFB1143F.jpeg
    8966BE80-95F9-47E8-9313-A218BFB1143F.jpeg
    401.8 KB · Megtekintések: 103
Köszi az érdeklődést, alakulgatok. Megmaradtam az 50%-os tápozásnál, eddig úgy gondolom bevált. Mondjuk a foszfátot és nitrátot kihagytam egy hónapig, de ma megmértem és szinte kimutathatatlan volt mindkettő, így most adtam hozzá inkább. A zöld alga elviselhető szinten jelen van, de heti takarításkor azért meg tudok mindent pucolni. Ami inkább zavar, hogy a montecarlo levelei a széleken kicsit barnulnak. Erről már írtam itt a télen is, de továbbra sem tökéletes, nem tudom mi okozhatja.
Érkezett a héten egy csapat esperi razbóra is. Ezek végre tudnak csapatban úszni, nem úgy mint a neonjaim. :)
Pazar az akva, minden elismerésem!
Akkor neonok mentek és csak espeik alkotják a cikázó tömeget?
 
#OFF:. A F. Ginseng nem kap esetleg huzatot?
Hát nem tudom, kb egy fél éve lehullott minden levele, azóta ilyen sutácska, most már inkább szedi össze magát. Mondjuk elkövettem azt a hibát, hogy nem olvastam utánna az igényeinek. A locsolás is olyan néha eszembejutott alapon ment. Most átálltam a heti egyszeri beáztatásra az akvából kimert vízbe.
 
Három hónapja lassan, hogy nem írtam a naplómba. Elég sok minden történt ez alatt, és most eléggé el vagyok keseredve. Amilyen szépen indult az elején, most annyira kezd romlani a helyzet. Ugye az első negyed évben semmilyen algával nem találkoztam, a másodikban a zöld pont bosszantott (most már örülnék neki :)). Május közepén tettem egy látogatást a GA-ban, és kérdeztem van-e valami tippjük az MC leveleinek barnulására illetve, mitől lehetne nekem is gyönyörű piros a Rotala hra. A válasz, hogy csak ADA tápozást használnak, és ha gondolom, próbáljam meg azzal. Ígí tettem, viszont nem csak a tápozást változtattam meg, hanem a reaktorom is kicseréltem egy gyönyörű ADA Pollen Glass Beetle diffúzorra, valamint növények is lettek gyarapítva, mivel szerettem volna egy kicsit sűríteni a látványon. Szerintem itt követtem el a hibát, hogy három dolog is változott egyszerre, így most nem tudom mi okozta a gondot. Először mondom a pozitívumokat: nagyon tetszett az összkép a növényekkel, a difi meg co2 látványa is nagyon bejött. A tápozás 10-10-10ml Brighty K, Brighty Mineral, Brighty Iron. Átállás előtt:
IMG_1346.jpeg
És utánna:
IMG_1361.jpeg
Egy hónap után csökkentettem az adagot 7-7-7ml-re mivel a zöld pont gyarapodott megint.
6 hét átállás után:
IMG_2286.jpeg

A növények bedurrantak, a zöld pont szinte semmi, viszont megjelent az ecset alga a köveken, apró foltokban, egyre több helyen. És még ami a képen nem látszik, zöld szőr és szakáll alga is. Hasjzálvékony hosszú főleg a növényeken volt. Mivel azt olvastam a CO2 hiányra utal, ezért megemeltem 2,5bpm-re, csináltam egy nagytakarítást, viszont most még jobban megindult, a köveken is, növényeken is:
IMG_2337.jpeg

Mit tanácsoltok, mivel próbálkozhatok?
 
Nem szabad ennyire elengedni a gyepet. Minden koszt megfog lehetetlen takarítani. Most azt mondanám, hogy a karbantartások iránti lelkesedésed csökkent. Látszik az üvegcsöveken, a növényeken. Ezért van alga :)
 
Nem szabad ennyire elengedni a gyepet. Minden koszt megfog lehetetlen takarítani. Most azt mondanám, hogy a karbantartások iránti lelkesedésed csökkent. Látszik az üvegcsöveken, a növényeken. Ezért van alga :)
Nyaralásból hazatérve lőttem a fotót, hogy mennyire eldurvult a helyzet :) Utánna nyírva takarítva volt. Ez két hete volt. És azóta romlik a helyzet... A heti takarítás, vízcsere soha nem maradt ki, amióta indult az akvárium. Viszont arra már én is gyanakodtam, nem a takaríthatatlan aljzat okozza a problémát? Lehetetlen az ürüléket a kövek közül és a gyepből kiszedni...
 
Nem lehetetlen, csak a megfelelo eszkoz kell hozza. A dennerle nano mulmozo pl kifejezetten jo konstrukcio. A te meretedhez viszont picit kicsi. Amit meg ajanlunk, a vegtelen mulmozasi technika, ehhez kell egy kis teljesitmenyu kulso szuro, csurig perlonnal es hosszu csovekkel. Evvel addig mulmozhatsz, amig jolesik es a szurot sem kell lekapcsolni. A szokevenyeket meg vissza tudod halaszni a szurovodorbol a vegen.
 
Én pont tegnap próbáltam ki egy olcsó kínai külső szűrővel. Soha nem akarok máshogy takarítani. Eredetileg az volt a terv, hogy az irodai akvába állítom majd be, de inkább megtartom itthonra takarítani.
 
Nyaralásból hazatérve lőttem a fotót, hogy mennyire eldurvult a helyzet :) Utánna nyírva takarítva volt. Ez két hete volt. És azóta romlik a helyzet... A heti takarítás, vízcsere soha nem maradt ki, amióta indult az akvárium. Viszont arra már én is gyanakodtam, nem a takaríthatatlan aljzat okozza a problémát? Lehetetlen az ürüléket a kövek közül és a gyepből kiszedni...
Mulmozd ki a gyepet alaposan es cserelj perlont. Tipikus beallt akvarium gond ez, jon a mulm, az aljat porlik, a szuro teljesitmenye meg esik.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére