• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első naplóm 120x45x45 iwagumi

Garnivédőt tervezek, csak még nem találtam olyat ami szép is... Egyébként a nagyokat nem szívja be, azok nem férnek be ezt láttam egyszer kétszer :)
Ha szaporulat lesz akkor kellene védekezni.
Olyan eszeveszett formaválasztékot ne várj. Fő, hogy hatékony legyen, és a picurok ne riglispilezzenek a rotoron. ;)
 
A montecarlo barnulásra illetve nyírásra tud valaki valami tanácsot adni? A GA makro-mikro mellett érdemes lenne még valamit adagolni esetleg? A rotala esetleg a szép vörös színhez nem igényelne még valamit?
 
A montecarlo barnulásra illetve nyírásra tud valaki valami tanácsot adni? A GA makro-mikro mellett érdemes lenne még valamit adagolni esetleg? A rotala esetleg a szép vörös színhez nem igényelne még valamit?

Ahogy en neztem a kepet az alga az MC n, de persze lehet rosszu latok. MC-t nyugodtan nyird meg, nalam is foltos lesz minden nyiras utan, de aztan hamarosan szep zold leveleket hoz, es ami a legfontosabb hogyha rendszeresen nyirod akkor a levelei sokkal kisebbek maradnak. MC high techben nagyon no, en rendszeresen nyirom es dobalom ki.

Voros szin nagyban fugg a fenytol is, egy kis vasat meg adhatsz neki pluszban, bar nem tudom a GA tapban mennyi van.
 
Ahogy en neztem a kepet az alga az MC n, de persze lehet rosszu latok. MC-t nyugodtan nyird meg, nalam is foltos lesz minden nyiras utan, de aztan hamarosan szep zold leveleket hoz, es ami a legfontosabb hogyha rendszeresen nyirod akkor a levelei sokkal kisebbek maradnak. MC high techben nagyon no, en rendszeresen nyirom es dobalom ki.

Voros szin nagyban fugg a fenytol is, egy kis vasat meg adhatsz neki pluszban, bar nem tudom a GA tapban mennyi van.

Nem alga szerintem, és most egyre jobban barnul. Nem csak a MC, a Gratiola visciluda is. A levelek szélei annál is. Mondjuk most megynyírtam azokat is, majd meglátom az új hajtások hogy fognak kinézni. A MC ahol kicsit belenyírtam ott jobban barnul szerintem... A zöld alga meg napról-napra jobban lepi el a köveket. Az üvegen egy fikarcnyi sincs, csak a kövek. Amilyen problémamentes volt az első 5 hét, most annyira összejött minden. Pedig nem változattam semmin. Csak a csigák és a halak vannak többen, akkor kezdődött főleg mikor azok bekerültek. A víz paramáterei is ugyan olyanok, mint voltak. Legalábbis amit csík teszttel meg tudok mérni.
 
Nem alga szerintem, és most egyre jobban barnul. Nem csak a MC, a Gratiola visciluda is. A levelek szélei annál is. Mondjuk most megynyírtam azokat is, majd meglátom az új hajtások hogy fognak kinézni. A MC ahol kicsit belenyírtam ott jobban barnul szerintem... A zöld alga meg napról-napra jobban lepi el a köveket. Az üvegen egy fikarcnyi sincs, csak a kövek. Amilyen problémamentes volt az első 5 hét, most annyira összejött minden. Pedig nem változattam semmin. Csak a csigák és a halak vannak többen, akkor kezdődött főleg mikor azok bekerültek. A víz paramáterei is ugyan olyanok, mint voltak. Legalábbis amit csík teszttel meg tudok mérni.

Adj időt az MCnek, hogy észhez térjen az első nagyobb kopasztástól. :)
Mivel az állatvilág lélekszáma megnőtt, ez másfajta, plusz "terhelést" jelent a víznek, úgy gonolom, hogy most kezd igazán kialakulni a akváriumod flórája-faunája. Csiguszoknak is adj időt ne csak az alga eltüntetésére, de az emésztésre is. :D Legfeljebb még két tucat sünit költöztess be, és patyolat tisztára nyalják még azt a követ is, ami bent sincs. :giggle:
 
Adj időt az MCnek, hogy észhez térjen az első nagyobb kopasztástól. :)
Mivel az állatvilág lélekszáma megnőtt, ez másfajta, plusz "terhelést" jelent a víznek, úgy gonolom, hogy most kezd igazán kialakulni a akváriumod flórája-faunája. Csiguszoknak is adj időt ne csak az alga eltüntetésére, de az emésztésre is. :D Legfeljebb még két tucat sünit költöztess be, és patyolat tisztára nyalják még azt a követ is, ami bent sincs. :giggle:
Akkor megnyugszom és várok pár hetet, hátha konszolidálódik a helyzet. Ha nem, majd akkor parázom csak :)
 
Szerintem emelned kene a Makron, a zold pontra emelni kene a foszfaton, vagy csokkenteni a fenyen. A barnulas lehet foszfat es nitrat hiany is, ugyhogy lehet ezen is segitene. Merni kene mindket erteket hogy okosabb legyel. Mivel az MC szonyeget vastagszik es a stemjeid is nonek ezert a macro szintet is hozza kene passzintani.

Az MC szonyeget mindig nyomkodd le kezzel ahol feljott. Koveket meg legkozeleb carbos vizzel fogkefezd. Egyebkent dragon stonerol eleg konnyen lejon mert porlik. Pl. nalam egyaltalan nem jon le, csak carboval.
 
Szerintem emelned kene a Makron, a zold pontra emelni kene a foszfaton, vagy csokkenteni a fenyen. A barnulas lehet foszfat es nitrat hiany is, ugyhogy lehet ezen is segitene. Merni kene mindket erteket hogy okosabb legyel. Mivel az MC szonyeget vastagszik es a stemjeid is nonek ezert a macro szintet is hozza kene passzintani.

Az MC szonyeget mindig nyomkodd le kezzel ahol feljott. Koveket meg legkozeleb carbos vizzel fogkefezd. Egyebkent dragon stonerol eleg konnyen lejon mert porlik. Pl. nalam egyaltalan nem jon le, csak carboval.
Én is gondoltam erre, hogy mivel több a növény lehet már nem elég amit adagoltam kezdetektől. A víz mennyiségre 12ml mikro és makro van ajánlva. Én 10-et adagoltam eddig. Megemelem mától 12-re és figyelem változik-e valami.
 
A víz keménységével (KH) változik annak pufferkapacitása is. A CO2-t hangoltad az új keménységhez, vagy ugyanabban a tempóban adagolod, mint előtte?
Nem változtattam. A CO2 beoldást csak a DC szine alapján gondoltam hogy kellene. Viszont radikális csökkentés nem volt. Most már teljesen össze vagyok zavarodva, mivel is kellene próbálkoznom. A zöld alga terjed rendesen. Meg a barnulás is a növényeken. Egyedül a rotala nem barnul. Jövő héten beszerzek egy komolyabb csepptesztet, azzal talán pontosabban be fogom tudni állítani a paramétereket.
 
Megnéztem a videót és látom a kalászhalak ki se szállnak a beáramló vízből. Ezt állandóan így csinálják, vagy ez ritka. Nem valami nyugis halacskák. Egyébként nagyon klassz az
összkép csak ők számomra rendbontók.o_O
 
Megnéztem a videót és látom a kalászhalak ki se szállnak a beáramló vízből. Ezt állandóan így csinálják, vagy ez ritka. Nem valami nyugis halacskák. Egyébként nagyon klassz az
összkép csak ők számomra rendbontók.o_O
Ezt kb két hete kezdték el. Azóta folyamatosan ezt csinálják. Csak lámpaoltás után este állnak le vele. Engem is zavar, de hát mit csináljak velük...
 
Jó lenne ha egy halszaki tudna valami gyógyírt erre. Mindenesetre drukkolok neked, szép az akvád.
 
Szerintem emelned kene a Makron, a zold pontra emelni kene a foszfaton, vagy csokkenteni a fenyen. A barnulas lehet foszfat es nitrat hiany is, ugyhogy lehet ezen is segitene. Merni kene mindket erteket hogy okosabb legyel. Mivel az MC szonyeget vastagszik es a stemjeid is nonek ezert a macro szintet is hozza kene passzintani.

Az MC szonyeget mindig nyomkodd le kezzel ahol feljott. Koveket meg legkozeleb carbos vizzel fogkefezd. Egyebkent dragon stonerol eleg konnyen lejon mert porlik. Pl. nalam egyaltalan nem jon le, csak carboval.
Ma sikerült beszereznem a tesztet és megmérni a vizet. Igazolta a fenti hozzászólást is, foszfát illetve nitrát érték is alacsony. Valamint a szilikát magas, ez is algásodást okoz ha jól olvastam. Makron emelek akkor. Mikrot ugye ne változtassak? Illetve a szilikátot mivel tudnám lejjebb tornászni? A többi éték az sacc/kb rendben lenne?
46BF34BA-0E85-41B8-9963-011F6C5FFB30.jpeg
 
Nos, akkor én megint jönnék a CO2-vel :) No para, nem állítok, csak célozgatok. A CO2 szintet elvileg a KH-ból és pH-ból számolja a teszt, tehát nem mért, hanem számolt érték. CO2-re általánosságban a 30 ppm a bevált koncentráció, de kis mértékben feljebb is lehet menni. Ajánlom a MISZTIKUS táblázat tanulmányozását. Ahogy Viktor is írja ott, lentebb, ha a CO2 az oxigén mellett és nem helyett van jelen, akkor nem baj ha picit több, mint amit a táblázat ajánl. Mindenesetre a 2x3100 lm lámpa erre az akvárium-méretre nem túl nagy fényágyú, lehet hogy kicsit lassítani kellene a gázon. Tényleg nem mint probléma írtam, hiszen a magas CO2 szint max az állatokat zavarhatja illetve algásodást okozhat, a növénybarnulás vsz nem emiatt van. Szóval megint csak okoskodok :)
 
Ma sikerült beszereznem a tesztet és megmérni a vizet. Igazolta a fenti hozzászólást is, foszfát illetve nitrát érték is alacsony. Valamint a szilikát magas, ez is algásodást okoz ha jól olvastam. Makron emelek akkor. Mikrot ugye ne változtassak? Illetve a szilikátot mivel tudnám lejjebb tornászni? A többi éték az sacc/kb rendben lenne?
View attachment 72153
lehet kapni szilikát semlegesítöt jbl töl a szürőbe kell beletenni valamint a zeolit távolítja el a szilikátot! mértél Ro vízben szilikátot? nem veszi ki a Ro azt olvastam! GA makro mikróból mindig ugyan annyit adagolj! és tartsd be a vízcseréket! és vízcserénél nem kell dupla adag tápot adni! ha vizet cseréltél utánna add a tápot! nem kell egy kis algától besz...ni! örőlj neki hogy a csigáidnak van kaja! csak tartsd kordában! s a kövek algásodásáért nem mondom kétszer hogy a lámpád a felelős! mivel az mc igen vastag lett igy van hatásfoka a lápádnak emelnék rajta pár cm-!! vasat meg nem kell adagolj , minnél sürübben toppolni a növényeket s majd jön a színük! idő-idő-idő! meg sok türelem!! jól nézel ki amúgy!
 
Eltelt közben pár hét és mivel jó irányba nem mozdult a dolog, inkább nem is jelentkeztem. Az algásodás továbbra is jellemző. Kövek-üveg zöld, növények-kifolyó-befolyó üvegek barna. Nem vészes, de mondjuk 3 naponta pucolom az üveget. A többi holmit a heti vízcserénél. Próbáltam a makrot kicsit feljebb adagolni, a co-t feljebb illetve lejjebb venni, de nem vettem észre semmi változást.
A kalászhalak áramlatba úszása teljesen eltűnt miután kicsit kitisztítottam a szűrőt. Azt olvastam, hogy ezek a nagy külsők nem igényelnek sűrű takarítás. Ezek szerint mégiscsak pár hetente kellene? Mondjuk a matrixot nem öblítettem át, csak perlont cseréltem meg szivacsot illetve legfelső részt pucoltam. Ti milyen gyakorisággal szeditek szét és mossátok át teljesen?
A víz paraméterei stabilak. Viszont a csigák hullanak. A kezdeti 20 darabból pár hét alatt 5-8 van még. Mondjuk ez nem zavar, mert nem igazán tetszett mikor mindenfelé csak csigákat láttam.
A garnélák teljesen a kövek alá-közé költöztek. Van hogy napokig egyet sem látni. Már etetéskor sem jönnek ki. Két pozitív hatása viszont van a dolognak. Ha néha-néha meglátok egy Amanot, CR-t, vagy Bloodyt, úgy örülök neki mint a lányaim karácsonykor :) Ebből adódik még, hogy már tervezem az irodába a 30x30x30-as garnis akit.
Az MC-t az egész területen megnyírtam, azonos magassága van már. De nem oly szép mint az elején volt makulátlan állapotában. Nem akartam egyszerre lesokkolni, még tervezem a héten egyszer fele vastagságra újból. A rotalát is toppoltam, tényleg az segít a színén ahogyan írtátok is. Ezt fogom praktizálni a jövőben is.
Március elején el fogok utazni 8 napra. Úgy gondoltam akkor meg lehetne oldani egy black outot is próbára az alga ellen. Automata etetést beszereztem, viszont nem tudom mi legyen a tápozással, világítással, gázzal... Mindent lekapcsoljak, letakarjak a szűrésen kívül? Hogy szokás az ilyesmit oldani ha nincs senki odahaza huzamosabb ideig?
Pár képet mellékelek a zöldülésről/barnulásról, egyet pedig tisztítás után.

72979729807298172983
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére