• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első Nano Land

Még nem születtek meg a kicsik. Pedig szívesen számolnám őket.
A régi akiban most egy kisebb Blue Bolt csapat próbálkozik az élettel.
Eddig úgy tűnik minden ok velük. Igaz a pH magas amit szeretnék lejjebb vinni.
Most új sóval (BeeSalt) kezdem az RO víz készítést nekik. Az első kisebb vízcsere meg volt vele a hétvégén. Változást még nem tapasztaltam. Remélem a 3. csere után már érezhető lesz a pH változás.
Ha nem akkor marad a restart,. De azért bízom benne...
Lógas be nekik egy kis szürőzsákba 1-2dl friss aktív talajt! a lényeg hogy friss legyen!
én Ebi Goldot használok! csak ajánlani tudom! itt nagyon kevessen használnak Shrimp kinget legalábbis tenyésztők körébe! nem egy stabil talaj!
 
Lógas be nekik egy kis szürőzsákba 1-2dl friss aktív talajt! a lényeg hogy friss legyen!
én Ebi Goldot használok! csak ajánlani tudom! itt nagyon kevessen használnak Shrimp kinget legalábbis tenyésztők körébe! nem egy stabil talaj!
Ez mondjuk nem jutott eszembe. Akkor így elsőre nem terhelem annyira mintha az egészet cserélném. Kipróbálom...
 
Sziasztok. A Blue Bolt akváriumot újra indítottam. Csináltam egy teljes ajzat cserét. A régi talajt kidobtam, helyette új Amazonia light került bele, hogy a pH alacsony legyen.
Kezdéskén TDS 90, pH 6,7. Remélem a pH azért kicsit még megy lefelé.. Két nap múlva kicsi víz csere következik. Remélem hamar jó be áll az akvárium. A Szűrő működik , a bacik dolgozhatnak benne.. ;)
És mihamarabb visszamehetnek a helyükre.
 
Ennek örülök.:D
A víz cserék mindig mennek.
Akkor a következő csere után lassan mennek vissza mert a pH különbség jelentős..
Remélem jó lesz így..
 
Kezdem nem érteni. Cseréltem aljzatot. Amazonia light ra. A pH nem megy le 7 alá. Mertem csepp tesztel és digitálissal. Szűrőben Bio Rio van. Szerintem a Seiryu kő emeli vissza. Cseréljem láva köre?
 

Attachments

  • 1580646124918838495777110954327.jpg
    1580646124918838495777110954327.jpg
    371.7 KB · Megtekintések: 37
Meg van a hiba. Én voltam fa..... :mad:😈
Ekkora bakit még sosem követtem el. Összekevertem az RO csövét mikor a hordót töltöttem. Készítettem 60l rossz vizet és azzal csináltam vízcserét..
Szerencsére az értékek még elviselhetőek. TDS 100-200ppm között vannak az akváriumokban.

Jó víz gyártását elkezdtem, ma még lesz egy vízcsere..
 
A talaj színéhez passzolna a dragon is, de olyan scaped már van, igaz?
Igen van. ;)
Ki is vettem belőle a Seiry követ. Helyette raktam bazaltot. De megnézem megkövesedett fával is. Illetve cseréltem most jó vízre. Le is ment a TDS meg a pH is. Illetve a többi akváriumban is elvégeztem a vízcseréket. Minden rendben , mindenki kibírta. Én is...
 
Egy kis helyzet.
A múltkori fe-le uszkálás hatása. Akkor azt hittem valami bajuk van.... 3db CBS és 1db CRS Petés.
View attachment 85830
1-2 npja már lehet a kis jövevényeket látni.
Most 36db-nál ált meg a számolásom. Valószínű még van.
Illetve tegnap előtt újra fel le úszkáltak a garnélák..
Kiváncsian várom mi lesz. 🤔 Egy petés öreglányt már látok.
Valakinek nagyon bejön ez a vén lány...😁
 
Egy kis lámpa cser a CRS-CBS akvariumban.
A régi gyári tetőbe belehelyezett 1xt5 24w-os fénycső.
Az új egy Heto lámpa átalakítva. A lampában most 2x10w led összesen 1850lumen/50literre.
A celja az volt hogy készüljek a nyári melegre. Könnyebb lesz az akvárium hűtése pc ventikkel.
A lámpa emelés a következő lépés. A lámpa gyári lábait kell egy kicsit tuningolnom, mert vékony az akvárium üvege (4mm) és nem stabilan áll rajta meg.
 

Attachments

  • 15818667122795472502823264665270.jpg
    15818667122795472502823264665270.jpg
    226 KB · Megtekintések: 20
Back
Oldal tetejére