• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első Nano Land

Mielőtt elindítottam a PRL tankont körbekérdeztem, hogy melyik a legjobb talaj a ph megfelelő szinten tartásához, és többen mondták, hogy szenvedtek a shrimp kingel, mert kb pont erre a 7,5 körüli értékre lövi be a ph-t, úgyhogy elég valószínű, hogy az lesz a ludas. Ha nem nagy meló, akkor esetleg a talaj bizonyos részét lecserélhetnéd amasonia-ra. Nálam full biorio töltet mellett az amasonia 5-5,5 körül tartotta a ph-t. De csak hangosan gondolkodom :)
En shrimp kinget hasznalok, igaz hogy vadi uj, nincs co2, kb 2 honapja megy, nem tudom fejbol. Es 6,0 korul tartja a pht. 140tdsre sozok beesalttal.
RO vized phja milyen? Marmint Zsoltnak
 
En shrimp kinget hasznalok, igaz hogy vadi uj, nincs co2, kb 2 honapja megy, nem tudom fejbol. Es 6,0 korul tartja a pht. 140tdsre sozok beesalttal.
RO vized phja milyen? Marmint Zsoltnak

Nem lehet, hogy nálad a BeeSalt teszi helyre a ph kérdést? mert a gyártó leírásában is benne van, hogy segít 6-6,5 között tartani a ph-t ?! Próbáltam visszakeresni, hogy @Kovács Zsolt te milyen sót használsz? mert pl a GA GH+sónál nem találtam ilyet. Egyébként, most hogy átpörgettem a naplót, a RO vize 6,7 . De nem szeretnék okoskodni tényleg, csak hangosan gondolkodom :) (de lehet hogy rosszl?!)
 
Esetleg nincs valakinek KB 50-100g Bee Salt? Kipróbálnám. Persze nem ingyen..

Salty Shrimp Bee shrimp GH+-t használok, tudsz belőle vinni.

Talaj tekintetében, a light jobb a garnélák miatt, nem várhatóak ammónia spike-ok, mint a sima amazoniánál. Nálam egyébként Dennerle talaj és Salty shrimp só mellett is stabil 6-os volt a PH, igaz, nem fényágyúztam szét az akvát akkoriban.
 
azt hiszem, hogy a ph szempontjából az mindegy, én a light verziót használom.
A taiwanoknál én shrimp kinget használok, és a pH 6,2-6,4,és ahogy látom, ez nem túl nagy ingadozás, co2 nélkül. A tds viszont ingadozik. Indítás óta egyszer sem sóztam vissza.
 
Salty Shrimp Bee shrimp GH+-t használok, tudsz belőle vinni.

Talaj tekintetében, a light jobb a garnélák miatt, nem várhatóak ammónia spike-ok, mint a sima amazoniánál. Nálam egyébként Dennerle talaj és Salty shrimp só mellett is stabil 6-os volt a PH, igaz, nem fényágyúztam szét az akvát akkoriban.
Úgy néz ki hogy a jövő héten kitudom próbálni a Bee Salt sót. A fény kb 40lumen/ liter most. de maszkolhatom még.
 
Szia!
Került azóta elő újabb petés nőstény? Február végére már komoly bébibummról posztolhatsz majd.
 
Még nem születtek meg a kicsik. Pedig szívesen számolnám őket.
A régi akiban most egy kisebb Blue Bolt csapat próbálkozik az élettel.
Eddig úgy tűnik minden ok velük. Igaz a pH magas amit szeretnék lejjebb vinni.
Most új sóval (BeeSalt) kezdem az RO víz készítést nekik. Az első kisebb vízcsere meg volt vele a hétvégén. Változást még nem tapasztaltam. Remélem a 3. csere után már érezhető lesz a pH változás.
Ha nem akkor marad a restart,. De azért bízom benne...
 
Back
Oldal tetejére