• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első Nano Land

Készül az újabb kis garnis aki 30x30x30. Most még csap vízzel indítva. Aztán szép lassan majd RO vízcserékkel beállítjuk a megfelelő értékekre. ;)
Azt hogy milyen garnélák lesznek még benne nem tudom...😄
Az akasztós szűrő jól muzsikál, a szűrőanyag szivacs, kb 0.4 kg BIO RIO, perlon. Vissza fojtva mert a 600l/h túl sok lenne a kicsi 27l hez.
View attachment 74014
Milyen akasztós szűrőt használsz?
 
Egy Sun Sun HBL-701 típust.
Terezek indítani egy akváriumot, bruttó 35 literest. Kissé megvagyok lőve, hogy milyen szűrővel vágjak bele
. Eddig külső szűrőket használtam (no meg a kezdetekben belsőt😅), akasztóssal még nem dolgoztam. Azon gondolkodtam, hogy próbaképp veszek egy nagyobb teljesítmenyű akasztósat, persze valami ütős biológiai szűrőanyaggal megspékelve.
 
Terezek indítani egy akváriumot, bruttó 35 literest. Kissé megvagyok lőve, hogy milyen szűrővel vágjak bele
. Eddig külső szűrőket használtam (no meg a kezdetekben belsőt😅), akasztóssal még nem dolgoztam. Azon gondolkodtam, hogy próbaképp veszek egy nagyobb teljesítményű akasztósat, persze valami ütős biológiai szűrőanyaggal megspékelve.
Igazából az akasztós is egy külső szűrő, csak kisebb a szűrő töltet ès kisebb helyen fér el. Egy feltuningolt szűrő síman elviszi a 35 literes is. Nekem ez az első ilyen típus. A másik kicsit egy Ehein 2215 szűri,de az is nagyon jó. Talán még az akasztós Javára szól, hogy csak a szívó csonk látszik ès meg van oldva a víz felszín fodrozás is.
 
Utoljára módosított:
A CRS, CBS kis aksiban minden ok. Nődögélnek. Remélem pár hónap és láthatok újra petést benne..
Az üveg két oldalán meghagytam az algát nekik, remélem nem baj.
74322
74323

Illetve az új aksik is szépen megvannak. Vízcserék folyamatban bennük. Van egy kis penész gombám, de az majd eltűnik a fákról.

74324
A másik egy kicsit más lesz. :p Itt még küzdök a szűrő hangos hangjával, de idővel talán rájövök hogyan tudom megoldani.
74325
Egyik aksiban sincs még beállítva a víz paraméterek, még sima csapvizes cserék vannak.
Egyedül a hőfokot kezdem beállítani kb 27C -ra.
 
Elkezdtem a víz cseréket RO vízzel. Illetve a kicseréltem a táptalajt bazalt zúzalékra, mert lefele vitte a Ph értéket.
Most 7,45 a Ph. Kezd jó lenni. A Tds viszont 170ppm. A hőfok. 27-28C.
Ha minden rendben lesz és tartja az értékeket akkor
Április elejével jöhetnek a lakók...;)
A növényzet kapott egy Jbl tápgolyót. Remélem elég lesz neki és életben marad ilyen feltételek mellett is.
74637

A másikban minden oké. Ro vízzel kezdetem a vízcseréket.
Itt is pár hét és érkezhetek a lakók bele.

74642

Annyi hogy még a szűrő szívóágát szeretném még biztonságosabbá tenni a garnélák számára.
Holnap meg próbálok egy kis hálót belerakni belülre a szívó részbe.

A CRS CBS vonalon minden oké.
Szépen nődögélnek. Kaptak a héten spenót levelet, egy döglött halat.
A hal eltűnt, megették, a levélből is csipegettek azért.
Remélem 1-2 hónap és lesz petés újra.

74643

74644
74645
 
A kicsik haladnak a maguk útján.
Most már egymás mellett vannak.
A CRS, CBS garnélák jól van.
Talán a héten érkeznek a középsőbe az élőlények remélem.
A bal oldaliban sajnos felütötte a BGA magát. Nagy esély adok neki hogy a nagyból vittem bele sajna....
Talán egy kis carbozás segíteni fog rajta, ha nem akkor sötétségbe borul.
Illetve fedeztem fel a növényeken hiány tünetet, van is mitől, hiszen nem is tápozok ebben az akváriumban. A régebbi levelek átlátszóvá váltak.
Ha viszont elkezdek tápozni akkor a BGA is növekedni fog...:mad:
75147
 
Mivel még nincsen benne garnéla a bal oldaliban ahol a BGA van . Ezért úgy döntöttem tápozok egy kicsit.
Adagoltam 0,6ml nitrot, 1ml profitot és 1ml foszfot.
Most már csak figyelnem kell a héten mi lesz vele.
Naponta még nyomni fogok bele 1 ml carbot is.
Teszt indul..

A középsőbe úgy néz ki szerdán már lesznek benne lakók..;)
 
A lakók megékeztek a középső akvába..
Eléggé félénkek a drágák.. nehéz őket lencsevégre kapni.
75424
Sajnos messze vannak hátul a kövek alatt elbújva. Remélem majd azért idővel jobban kimerészkednek.

A bal oldaliba költözött két lazac és 3db Red Sakura ifjonc, hogy az egyen súly jobban betudjon álni és a Bga algát visszatudjam szorítani.
75425

A CRS CBS akváriummal minden rendben, szépen cseperednek felfelé.

75426
75427
Remélem lassan valamelyik petés lesz..
 
Sajnos ma volt CRS, CBS elhullásom.. 😢Valószínű sok kaja "fehérje" okozhatta, mert mértem víz paramétereket és NO3 : 6-8ppm volt. Tds : 90ppm
Csináltam egy gyors víz cserét é s át gondoltam az etetést is.
Most Eper fa levelet raktam bele nekik és át álok több zöldségre és csak heti 1x lesz garnéla táp.
De azért történt jó dolog is. A nagy akiban ahol van 3 db CBS próbaképpen. Ott születtek kicsik. Már 2db-ot láttam, Illetve a 3 ból egy megint petés.
75707
 
Kérnék egy kis segítséget. Oxidátor mennyire emeli a víz PH értékét?
Mert ha levegőztetném az akit akkor ugyebár emelődik a PH...
 
Ahogy írtam az új lakók megérkeztek... Jól vannak.
Beszoktatás a húsvétkor meg volt. Röpke 2,5 óra volt. Mivel a két víz Ph ja nagyon eltért.
De talán kijelenthetem hogy azóta probléma nem volt.. Sznte minden nap mérem a víz értékeket. Reggel este.
A Ph-t próbálom lent tartani... A képek sajna nem a legjobbak...de majd lesznek jobbak is, még félénkek egy kicsit a drágák.
76344
76345
76346
76347
 
Back
Oldal tetejére