• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első Nano Land

Kicsit átnéztem az garnikat.
Találtam egy nagyon elbújós anyukát. Szerintem ő lesz a következő aki elengedi a kicsiket. A kép sajna nem lett jó.. Őt itt a sötétben látom a szikla mögött..
upload_2018-11-18_17-59-58.png

A következők ők. 2db petés. Ők szépen mászkálnak még
upload_2018-11-18_18-1-38.png

Illetve a legfiatalabb anyuka:
upload_2018-11-18_18-3-38.png
 
Egy kicsi segítséget szeretnék kérni. Elég durván bezöldültek a kövek az akváriumban. Szeretném le takarítani őket.. csak nem tudom mivel lehetne..
Elektromos fogkefe, mert kivenni nem akarom az akváriumból. Még a sötét kúra jutott eszembe. Szerintetek jó lehet?
 
sziasztok.. Meg volt a sötét kúra. Egy kicsit javult a helyzet.. a többit a fogkefe megoldja. Viszont volt az elmult időben db Garnéla hullásom, amit nem tudom hogy miért.. jelenleg a nitrát 9ppm. Esetleg még azon gondolkodom hogy a szűrőt kéne takarítanom és felturbóznom egy kis szűrőanyaggal illetve vissza álnék a heti 2 kisebb víz cserére hogy csökkentsem a szintet.
illetve érkezett 6db CBS az Akiba. Iagz az elhullás még előtte volt.
 
Egy ideje nem jelentkeztem. Küzdök hogy miért van elhullásom a garnélákban. 😕Tápozás meg szüntettem a co2 megy csak még de azt is megszüntetem szerintem.
Pedig heti 2 szer van kisebb menyiségű vízcsere. 3 liter /alkalom. duván 20%
 
Egy ideje nem jelentkeztem. Küzdök hogy miért van elhullásom a garnélákban. [emoji53]Tápozás meg szüntettem a co2 megy csak még de azt is megszüntetem szerintem.
Pedig heti 2 szer van kisebb menyiségű vízcsere. 3 liter /alkalom. duván 20%
Ha nem tapozol szerintem hagyd a vizcsereket. Hetente/kethetente is eleg lehet es akkor stabilak a parameterek.
 
Egy kis etetés új kajával. Igaz kaptak a héten 2db döglött halat. Azt is szépen elpusztították.
Talán minden rendben lesz és nem lesz gond. Volt egy kis víz csere is mivel a szűrő levegősödött és csökkent a nyomás is.
Szétszedtem a szűrőt egy generálra. Kapott új perlont is. A nyomás helyrejött.
Utána meg a szimpla csapom kezdett csöpögni. Aztán azt orvosoltam.
Lehet hogy az Eheim csapon nem mindegy hogy milyen irányban folyik benne a víz.?
Mert a csövet visszavágtam és megfordítottam és megszűnt a csöpögés.
73343
 
Utoljára módosított:
Készül az újabb kis garnis aki 30x30x30. Most még csap vízzel indítva. Aztán szép lassan majd RO vízcserékkel beállítjuk a megfelelő értékekre. ;)
Azt hogy milyen garnélák lesznek még benne nem tudom...😄
Az akasztós szűrő jól muzsikál, a szűrőanyag szivacs, kb 0.4 kg BIO RIO, perlon. Vissza fojtva mert a 600l/h túl sok lenne a kicsi 27l hez.
74014
 
Back
Oldal tetejére