• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első Nano Land

Itt volt az idő az indításhoz. A növényekből nem mindent raktam bele..
Azt tudom hogy soha többé zselés mohát... számomra nagyon nehéz volt kimosni a zselét a moháról. Egy csomó növény veszendőbe ment sajna..:(
Költözött bele egy kis Monte Carlo, Pár szál Echinodorus Tenellus és Riccia kőre ragasztva.
Tápozás Profító 1ml, 1ml Macro, 1ml Carbo, + nagy nyomású rendszer/ nap.
Vízcsere naponta 7l terveztem. Szerintem kb ez lehet a fele.
Feltőltéskor a nagy akvából történt a víz.
A szűrő másfél hete indult párhuzamosan a nagyban. Ott kapott egy kis baci kultúrát naponta.
1db garnélát valahogy sikerült a nagyból átszívnom a kicsibe töltéskor.
Mondhatjuk ő a teszt alany lett.
upload_2018-8-29_19-31-39.jpeg
 
Azon gondolkodtam, hogy mi lenne ha CRS garnélák lennének majd benne.:rolleyes:
Kb 2 hónap múlva. Addigra szépen megnőnek a növények és akkor kivenném a nagy nyomású co2 rendszert belőle és csak carbo menne helyette.
Meg talán addigra beállítom a Ph-t és a GH, Kh-t is. Mert most nem merném megmérni milyen alacsony. :D
Mert most tuti el pusztulnának.
 
Azon gondolkodtam, hogy mi lenne ha CRS garnélák lennének majd benne.:rolleyes:
Kb 2 hónap múlva. Addigra szépen megnőnek a növények és akkor kivenném a nagy nyomású co2 rendszert belőle és csak carbo menne helyette.
Meg talán addigra beállítom a Ph-t és a GH, Kh-t is. Mert most nem merném megmérni milyen alacsony. :D
Mert most tuti el pusztulnának.

Ilyen kicsi akvában nehéz nekik stabil környezetet biztosítani, főleg vízcserénél érheti őket hidegzuhany. Ha a vízcserét meg tudod úgy oldani, hogy nagy mértékben ne változzanak a vízparaméterek akkor nagy gond nem lehet. :)
 
Esetleg a vízcseréket, több kisebbre szét osztani. Mondjuk 2 naponta lenne kisebb vízcsere.És akkor talán nem lesz akkora a hideg zuhany..
Azt olvastam hogy érzékenyek. Azért is gondoltam azt a 2 hónapot, talán addigra jó lesz az aki.
Ma megmérem kíváncsiságból mit mutatnak az értékek.
 
Na egy kis adat: Ph 4,8.. egy kicsit durva.. TDS 103.
Azt hiszem elkezdem emelni a TDS-t 140 körülire... Meglátjuk mire kúszik fel a PH.
Az aktív talaj dolgozik rendesen...
Nem baj. Megy a napi vízcsere...
 
Utoljára módosított:
Vízcsere után. Nem kicsit szívtam. Egyszerűen nem bírtam a légteleníteni a 2213 Eheim szűrőt. Folyamatosan zörgött a bubik persze nem akartak távozni a szűrőből.
Eléggé elcseszett egy típus. :confused: Már addig jutottam vele hogy a kádba elvittem és szét szedtem... aztán vissza a helyére..nagy nehezen sikerült talán.
De szerintem még mindig van benne levegő... Az is eszembe jutott esetleg valahol levegőt szívhat be...:wacky:
Ja és víz csere után a Ph 5,8. TDS 190 re sikerült.. Még szerencse hogy a növényeken kívül csak 1db a garnéla van benne.
Remélem kibírta a változást.
Holnap reggel és délután újabb mérés lesz..
Addig szép napot.
 
Vízcsere után. Nem kicsit szívtam. Egyszerűen nem bírtam a légteleníteni a 2213 Eheim szűrőt. Folyamatosan zörgött a bubik persze nem akartak távozni a szűrőből.
Eléggé elcseszett egy típus. :confused: Már addig jutottam vele hogy a kádba elvittem és szét szedtem... aztán vissza a helyére..nagy nehezen sikerült talán.
De szerintem még mindig van benne levegő... Az is eszembe jutott esetleg valahol levegőt szívhat be...:wacky:
Ja és víz csere után a Ph 5,8. TDS 190 re sikerült.. Még szerencse hogy a növényeken kívül csak 1db a garnéla van benne.
Remélem kibírta a változást.
Holnap reggel és délután újabb mérés lesz..
Addig szép napot.
Nekem is elkezdett szurcsolni, es nem ertem hogy miert. Ket hete volt vizcsere akkor nagyon szepen kavarta a vizet fojtani is kellett most teljesen nyitott csappal eppen eleg. Most meg levegos. Valahol tuti levegot sziv...
 
Nekem is elkezdett szurcsolni, es nem ertem hogy miert. Ket hete volt vizcsere akkor nagyon szepen kavarta a vizet fojtani is kellett most teljesen nyitott csappal eppen eleg. Most meg levegos. Valahol tuti levegot sziv...
Ezen már én is gondolkodtam. Minden esetre tegnap a szívó ágat a cső csatlakozásnál körbe tekertem szigetelőszalaggal. Még a fejnél gondoltam hogy esetleg mert amikor bekapcsolom egy kicsit megsüllyed a kosár felé.. Lehet hogy meg kéne kennem szilikonnal egy kicsit
 
Esti m
Vízcsere után. Nem kicsit szívtam. Egyszerűen nem bírtam a légteleníteni a 2213 Eheim szűrőt. Folyamatosan zörgött a bubik persze nem akartak távozni a szűrőből.
Eléggé elcseszett egy típus. :confused: Már addig jutottam vele hogy a kádba elvittem és szét szedtem... aztán vissza a helyére..nagy nehezen sikerült talán.
De szerintem még mindig van benne levegő... Az is eszembe jutott esetleg valahol levegőt szívhat be...:wacky:
Ja és víz csere után a Ph 5,8. TDS 190 re sikerült.. Még szerencse hogy a növényeken kívül csak 1db a garnéla van benne.
Remélem kibírta a változást.
Holnap reggel és délután újabb mérés lesz..
Addig szép napot.


Reggeli mérés. PH: 5,98. TDS:180
Délutáni mérés. PH: 5,3. TDS: 183.
Esti mérés. PH:5,37. TDS: nem mértem.
A nagy nyomású co2 0,6 viszi lejebb a PH-t.
Egy kicsit holnap vissza tekerek rajta mert a drop checker inkább már sárga felé színeződik.
A kis RC garnéla kibírta a változást eddig.:)

upload_2018-8-31_20-59-43.jpeg
 
Jelentem a Co2 visszább vettem. Vízcsere napiról át álok 2 napira mától.
Növénytáp: 0,5 Profitó, 0,5 foszfát lesz víz csere kor.
Reggel és este Ph: 5,9 TDS:175. Talán sikerült a co2 vissza vétellel a ph-t beállítani. De azért szeretném egy kicsit még feljebb tolni az értékét.
A garnéla jól van és sikerült felfedeznem 2db másikat is.. 2 picit. Ezek is a szűrőből jöttek..
Ha így folytatom lassan tele lesz az aki ganrival...:LOL:

upload_2018-9-2_19-16-59.jpeg
 
Egy -két napja próbálom beállítani a co2 szintet.. De valahogy nem igazán akar összejönni.
Gondoltam sokat adagolok hiszen a PH is lejjebb ment. El kezdtem visszább venni az adagolást. Szinte már nem is adagoltam bele, de tesztfolyadék még mindig sárga volt..
Kezdtem gyanakodni rá hogy rossz lehet. Ma kivettem az akiból és hagytam a levegőn. El kellett volna színeződnie ha jól tudom...
E helyett ez lett belőle kb 2 óra levegőzés után.
upload_2018-9-5_14-36-40.jpeg

Úgy látszik hogy a lakásban sok a co2...:LOL:. Ideje szellőztetni...
 
Egy -két napja próbálom beállítani a co2 szintet.. De valahogy nem igazán akar összejönni.
Gondoltam sokat adagolok hiszen a PH is lejjebb ment. El kezdtem visszább venni az adagolást. Szinte már nem is adagoltam bele, de tesztfolyadék még mindig sárga volt..
Kezdtem gyanakodni rá hogy rossz lehet. Ma kivettem az akiból és hagytam a levegőn. El kellett volna színeződnie ha jól tudom...
E helyett ez lett belőle kb 2 óra levegőzés után.
View attachment 62657

Úgy látszik hogy a lakásban sok a co2...:LOL:. Ideje szellőztetni...
Csere! ha 2 óra után is ilyen színe van, mert annyi idő alatt kék kellet volna hogy legyen.;)
 
Itt is azért vannak fejlemények.
Telepítettem be 14db CRS garnélát...
Jól vannak 2. napjukat élik benne...
A növény tápozástól félek ne hogy bajuk legyen.
illetve a szűrő szívó ága kapott egy szivacsot belűlről, de nagyon fólytotta a szűrőt, helyette van benne egy nem szép, de hasznos garnéla rácsos megoldás.
Azt hiszem majd szerzek be egy kisebb típust is.
A MC is kezdi össze szedni magát a kicsiben...

upload_2018-9-9_17-25-33.jpeg
upload_2018-9-9_17-25-45.jpeg
upload_2018-9-9_17-25-58.jpeg
 
Itt is azért vannak fejlemények.
Telepítettem be 14db CRS garnélát...
Jól vannak 2. napjukat élik benne...
A növény tápozástól félek ne hogy bajuk legyen.
illetve a szűrő szívó ága kapott egy szivacsot belűlről, de nagyon fólytotta a szűrőt, helyette van benne egy nem szép, de hasznos garnéla rácsos megoldás.
Azt hiszem majd szerzek be egy kisebb típust is.
A MC is kezdi össze szedni magát a kicsiben...

View attachment 62925
View attachment 62926
View attachment 62927
Sok szerencsét kívánok a gyönyörű garnélák hoz, meg tetszik a hardscape is, így tovább! :)
 
Itt is azért vannak fejlemények.
Telepítettem be 14db CRS garnélát...
Jól vannak 2. napjukat élik benne...
A növény tápozástól félek ne hogy bajuk legyen.
illetve a szűrő szívó ága kapott egy szivacsot belűlről, de nagyon fólytotta a szűrőt, helyette van benne egy nem szép, de hasznos garnéla rácsos megoldás.
Azt hiszem majd szerzek be egy kisebb típust is.
A MC is kezdi össze szedni magát a kicsiben...

View attachment 62925
View attachment 62926
View attachment 62927
Nagyon szép a pizsamás brigád! Sok sikert hozzájuk!
 
Back
Oldal tetejére