• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első Nano Land

Hát nem is tudom.. a tőzeg sem viszi nálam lefelé a pH értékét...:mad:
Egyszerűen nem tudok 6,5 alá menni. Nem hogy ott tartani...
Az Ro vizem is 6,7 mutat..
Azt hiszem hogy restart lesz talán a megoldás..
 
Van egy Eheim 2213 szűrőm. Ha fojtom a nyomó ágat akkor rezeg a szűrő. Ha a szívó ágat fojtom akkor is rezeg.. Pedig a 1m kell emelnie a szűrőnek,.
Jelenleg a gyári nyomó oldalai esőztető van rajta..
Kivett fojtás esetén az áramlás brutális a 20L garnisban.
Szerintetek hogyan oldjam meg ?
Én poppyra gondoltam...
 
Van egy Eheim 2213 szűrőm. Ha fojtom a nyomó ágat akkor rezeg a szűrő. Ha a szívó ágat fojtom akkor is rezeg.. Pedig a 1m kell emelnie a szűrőnek,.
Jelenleg a gyári nyomó oldalai esőztető van rajta..
Kivett fojtás esetén az áramlás brutális a 20L garnisban.
Szerintetek hogyan oldjam meg ?
Én poppyra gondoltam...
Kockaba egy spin lenne a legjobb. Nalam a 15literesbe egy Eheim 2222 ment spinnel, tuti volt. A poppy is jo lehet. Nekem az idetlen nagy nyaka nem tetszik. A ga-nal lehet kapni nano akvahoz hajlitott nyaku poppy-t, nagyon jol nez ki, csak eleg huzos az ara..
 
Kockaba egy spin lenne a legjobb. Nalam a 15literesbe egy Eheim 2222 ment spinnel, tuti volt. A poppy is jo lehet. Nekem az idetlen nagy nyaka nem tetszik. A ga-nal lehet kapni nano akvahoz hajlitott nyaku poppy-t, nagyon jol nez ki, csak eleg huzos az ara..
Akkor már csak be kellene szereznem egyet.
 
Ismerek olyan embert, aki az ugyanilyen DIY-t később lecserélte gyárira, aztán nem győzte visszarakni a régi saját gyártásút, mert azzal jobban működött a rendszer.;)
Eddig igen úgy néz ki jól működik... nincsen fojtva a szűrő. Csak egy bajom van vele , hogy túlságosan fellűl van. De tervezem majd egy nagyobb akit nekik. Ott viszont szivacs szűrést tervezek. Lehet hogy matten lesz nekik.. régen a RS garniknál volt matten. Szerették nagyon.
 
Valóban gyönyörűek tudnak lenni, és ezek között is vannak egész meggyvörösek is.
Amikor @Luigi13 sulás akváriumában több tucat matatott a kis “fehér kesztyűs” lábacskáival, az tényleg fantasztikus látvány volt.👍
 
Csak posztolj minél több képet, hogy mások is merjenek belevágni a tartásukba, mert így láthatják, nem ördöngősség, ráadásul csodaszépek és a forró kánikulai nyár sem veszélyezteti őket, sőt!🤪
 
De lehet hogy azért sem tetszik most a CRS-CBS csapat, mert algával küzdök benne (fonal vagy békanyál) 😕
Az csak az őrült hőség miatt van, de jön a normál 25 fok, az megoldja és ismét beleszeretsz abba a csapatba is. Ahogy anno @szentgyo mondta, a CRS a garnélák királynője!👑
 
Csak posztolj minél több képet, hogy mások is merjenek belevágni a tartásukba, mert így láthatják, nem ördöngősség, ráadásul csodaszépek és a forró kánikulai nyár sem veszélyezteti őket, sőt!🤪
igen. A meleg nem gond nekik és a tartásuk se bonyolult..
 
Back
Oldal tetejére