• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első Nano Land

Zuzmi

VIP kertész
Mielőtt elindítottam a PRL tankont körbekérdeztem, hogy melyik a legjobb talaj a ph megfelelő szinten tartásához, és többen mondták, hogy szenvedtek a shrimp kingel, mert kb pont erre a 7,5 körüli értékre lövi be a ph-t, úgyhogy elég valószínű, hogy az lesz a ludas. Ha nem nagy meló, akkor esetleg a talaj bizonyos részét lecserélhetnéd amasonia-ra. Nálam full biorio töltet mellett az amasonia 5-5,5 körül tartotta a ph-t. De csak hangosan gondolkodom :)
En shrimp kinget hasznalok, igaz hogy vadi uj, nincs co2, kb 2 honapja megy, nem tudom fejbol. Es 6,0 korul tartja a pht. 140tdsre sozok beesalttal.
RO vized phja milyen? Marmint Zsoltnak

Mihályi György

Főkertész
En shrimp kinget hasznalok, igaz hogy vadi uj, nincs co2, kb 2 honapja megy, nem tudom fejbol. Es 6,0 korul tartja a pht. 140tdsre sozok beesalttal.
RO vized phja milyen? Marmint Zsoltnak
Nem lehet, hogy nálad a BeeSalt teszi helyre a ph kérdést? mert a gyártó leírásában is benne van, hogy segít 6-6,5 között tartani a ph-t ?! Próbáltam visszakeresni, hogy @Kovács Zsolt te milyen sót használsz? mert pl a GA GH+sónál nem találtam ilyet. Egyébként, most hogy átpörgettem a naplót, a RO vize 6,7 . De nem szeretnék okoskodni tényleg, csak hangosan gondolkodom :) (de lehet hogy rosszl?!)

evavigh

VIP kertész
Esetleg nincs valakinek KB 50-100g Bee Salt? Kipróbálnám. Persze nem ingyen..
Salty Shrimp Bee shrimp GH+-t használok, tudsz belőle vinni.

Talaj tekintetében, a light jobb a garnélák miatt, nem várhatóak ammónia spike-ok, mint a sima amazoniánál. Nálam egyébként Dennerle talaj és Salty shrimp só mellett is stabil 6-os volt a PH, igaz, nem fényágyúztam szét az akvát akkoriban.

SMAdrián

Legenda
azt hiszem, hogy a ph szempontjából az mindegy, én a light verziót használom.
A taiwanoknál én shrimp kinget használok, és a pH 6,2-6,4,és ahogy látom, ez nem túl nagy ingadozás, co2 nélkül. A tds viszont ingadozik. Indítás óta egyszer sem sóztam vissza.

Kovács Zsolt

VIP kertész
Salty Shrimp Bee shrimp GH+-t használok, tudsz belőle vinni.

Talaj tekintetében, a light jobb a garnélák miatt, nem várhatóak ammónia spike-ok, mint a sima amazoniánál. Nálam egyébként Dennerle talaj és Salty shrimp só mellett is stabil 6-os volt a PH, igaz, nem fényágyúztam szét az akvát akkoriban.
Úgy néz ki hogy a jövő héten kitudom próbálni a Bee Salt sót. A fény kb 40lumen/ liter most. de maszkolhatom még.

star67

Legenda
Szia!
Került azóta elő újabb petés nőstény? Február végére már komoly bébibummról posztolhatsz majd.

Kovács Zsolt

VIP kertész
Még nem születtek meg a kicsik. Pedig szívesen számolnám őket.
A régi akiban most egy kisebb Blue Bolt csapat próbálkozik az élettel.
Eddig úgy tűnik minden ok velük. Igaz a pH magas amit szeretnék lejjebb vinni.
Most új sóval (BeeSalt) kezdem az RO víz készítést nekik. Az első kisebb vízcsere meg volt vele a hétvégén. Változást még nem tapasztaltam. Remélem a 3. csere után már érezhető lesz a pH változás.
Ha nem akkor marad a restart,. De azért bízom benne...

Oldal tetejére