• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első Nano Land

Ma nem tudom mi lehet a garnikkal. (CRS-CBS)
Nagyon úszkálnak. Mintha valami nem lenne jó a benne nekik jó a régi akváriumban... :confused:
Gyorsan mértem pH-t és TDS értéket. A pH magas volt egy kicsit. Gyorsan csináltam két részben kicsi (5L) vízcserét ne hogy valami mérgezésről legyen szó.
Egy kicsit lenyugodtak, de még azért aktívabbak mint szoktak lenni. Remélem nem lesz bajuk.
A másik (54l) akváriumban minden rendben szépen dolgoznak és nem úszkálnak.
A 2db Oto is jól van benne.
Csak a garnélák őrültek meg. :confused:
Még az jutott eszembe hogy raktam be tegnap este Planária csapdát egy kis Dennerle Mineral kajával. Esetleg az rohadhatott be...
De az is eszünkbe jutott hogy sonkát sütöttünk és az egész lakásban sonka szagot lehetett érezni még reggel is
[/QUOTE
Hát biztossan látsz mára már petés nöstényt!! Párzásnak hívják! nőstény vedlett és a hímek keresték! nálam ez majd mindennapos! :giggle:;)
 
Személyes tapasztalatom nincs. Nekem van nagynyomásúm. De ha lenne megpróbálnám, veszteni valód nincs. Tabi nélkül ecettel esetleg. Van aki felnit mos benne.
 
A Dragon "kőnek" nincs hatékony tisztítás, mivel a struktúrája, agyagból épűl fel, így mindig zavaros víz fog lejönni róla. Bele kell törődni, és hagyni hogy a természet végeze a dolgát. Mikor már a biofilm réteg kialakult rajta, már nem fogja zavarosá tenni a vizet..
 
A Dragon "kőnek" nincs hatékony tisztítás, mivel a struktúrája, agyagból épűl fel, így mindig zavaros víz fog lejönni róla. Bele kell törődni, és hagyni hogy a természet végeze a dolgát. Mikor már a biofilm réteg kialakult rajta, már nem fogja zavarosá tenni a vizet..
Köszönöm. Igaz még nincsen az akváriumaban, de jó tudni róla hogy az elején lehet tőle zavaros a víz.
 
Back
Oldal tetejére