• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első Nano Land

Na ma a led világítás át tervezése következik..
3 akvárium felett volt külön külön egy egy led lámpa..
Kicsit hülyén nézetek ki a különböző lámpák.
Reggel kiugrottam a piac egy led csíkért.. Kíváncsi leszek milyen lesz..
Estére lesz kép.
 
A régi lámpáidhoz képest más lett a ledcsík, amit vettél? Színben, fényerőben?
A CBS és CRS aki fölött az egyiknél gyengébb típus lett, a másik fölött pedig erősebb lett az új. A sulawesik fölött a kékes árnyalat (kék led) megszűnt. Remélem nem lesz baj. Ha valami probléma lenne velük akkor visszakerül a régi.
De összességében mindegyik 6500K színben. Fényerőben összesen növekedett a teljesítmény.
Annyi hogy csak egyet tudtam dimmelni a 3 közül. Most így az egészet tudom.
 
Kicsit irigykedem, mennyi ügyeskezű barkácsolós ember van a fórumon, aki csak kapja magát, összedob egy új világítást vagy rozsdamentes szűrőt, én meg max.pillanatragasztóval vagy szigszalaggal javítgatom, ami már félholt.
 
Sziasztok. 1,5 után bontom a régi kis nano akváriumot, amivel kezdtem ezt a naplót.
A benne levő CRS, CBS csapat beköltözött egy 54l mattenes akváriumba. Remélem jól el lesznek benne. Helyette az új indítása szerintem a hétvégén lesz. Képek később...
 

Attachments

  • IMG_20191217_174135.jpg
    IMG_20191217_174135.jpg
    236.7 KB · Megtekintések: 28
  • IMG_20191217_174220.jpg
    IMG_20191217_174220.jpg
    360.6 KB · Megtekintések: 26
  • IMG_20191217_174241.jpg
    IMG_20191217_174241.jpg
    187.8 KB · Megtekintések: 27
  • IMG_20191217_174234.jpg
    IMG_20191217_174234.jpg
    188.8 KB · Megtekintések: 40
Sok sikert hozzá! Nagyobb élettér jobb lesz nekik mindenképp, amit hamarosan sokasodással hálálnak majd meg neked!:love:
Az biztos hogy többen lesznek ebben az akváriumban, mert a másik CRS-CBS csapat is beköltözik majd.
Mert a helyükre is másik csapat jön.😊
 
A Sulawesi csapat jól van.. Sok kis aprósággal, meg se tudom számolni.
Úgy tűnik, nem túlzottan félősek. Vagy már annyian vannak, hogy nem tud mindenki gyorsan elbújni előled!:LOL:
Ők 30 literben vannak vagy már nekik is nagyobb medence jutott?
 
Úgy tűnik, nem túlzottan félősek. Vagy már annyian vannak, hogy nem tud mindenki gyorsan elbújni előled!:LOL:
Ők 30 literben vannak vagy már nekik is nagyobb medence jutott?
Azért félősek, de ha szép lassan oda egyek melléjük akkor semmi gond. Nem bújnak el. Amúgy sokan vannak. De azokból is inkább a kicsi.
 
Ma nem tudom mi lehet a garnikkal. (CRS-CBS)
Nagyon úszkálnak. Mintha valami nem lenne jó a benne nekik jó a régi akváriumban... :confused:
Gyorsan mértem pH-t és TDS értéket. A pH magas volt egy kicsit. Gyorsan csináltam két részben kicsi (5L) vízcserét ne hogy valami mérgezésről legyen szó.
Egy kicsit lenyugodtak, de még azért aktívabbak mint szoktak lenni. Remélem nem lesz bajuk.
A másik (54l) akváriumban minden rendben szépen dolgoznak és nem úszkálnak.
A 2db Oto is jól van benne.
Csak a garnélák őrültek meg. :confused:
Még az jutott eszembe hogy raktam be tegnap este Planária csapdát egy kis Dennerle Mineral kajával. Esetleg az rohadhatott be...
De az is eszünkbe jutott hogy sonkát sütöttünk és az egész lakásban sonka szagot lehetett érezni még reggel is
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére