• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első nano ~ 19 L

Okapika

Kertész szaki
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy ideje az első naplóindításnak, mert valóban praktikus, hogy itt nyomon lehet követni a változásokat, és mert a naplókat és a hozzászólásokat olvasgatva kaptam választ nagyon sok kérdésemre.
A kertészkedés nálam egy újonnan éledező hobbi (hála a GA videóknak), de előre is köszönöm a jótanácsokat. :giggle:

Akvárium adatai:
Indítás:
2021. április
Méret: 25*25*30 (szél*mély*mag)
Szűrés: Nagy szivacsszűrő, aztán áttértem egy mini akasztósra (3w, 50 l/h) Seachem Matrixal feltöltve és egy szivacs a befolyó ágra húzva
Világítás: Chihiros C301 LED lámpa (14 W, 1500 lm)
Aljzat: Dennerle Nano garnéla aljzat
Dekor: Fuji kő, láva kő, vasfa, kavicsok
Növénytáp: Tropica talajtáp kapszula, Easy Life ProFito, Easy Life Easy Carbo
Élővilág: 10 db Blue dream és 6 db Red Rili garnéla, 6 db süncsiga és sok egyéb (nem tervezett) csiga, kagylósrák
Növények: Vesicularia ferriei Weeping moha, Taxiphyllum barbieri - jávai moha, rotala, anubiasok, néhány Bucephalandra
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    179.8 KB · Megtekintések: 161
Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy ideje az első naplóindításnak, mert valóban praktikus, hogy itt nyomon lehet követni a változásokat, és mert a naplókat és a hozzászólásokat olvasgatva kaptam választ nagyon sok kérdésemre.
A kertészkedés nálam egy újonnan éledező hobbi (hála a GA videóknak), de előre is köszönöm a jótanácsokat. :giggle:

Akvárium adatai:
Indítás:
2021. április
Méret: 25*25*30 (szél*mély*mag)
Szűrés: Nagy szivacsszűrő, aztán áttértem egy mini akasztósra (3w, 50 l/h) Seachem Matrixal feltöltve és egy szivacs a befolyó ágra húzva
Világítás: Chihiros C301 LED lámpa (14 W, 1500 lm)
Aljzat: Dennerle Nano garnéla aljzat
Dekor: Fuji kő, láva kő, vasfa, kavicsok
Növénytáp: Tropica talajtáp kapszula, Easy Life ProFito, Easy Life Easy Carbo
Élővilág: 10 db Blue dream és 6 db Red Rili garnéla, 6 db süncsiga és sok egyéb (nem tervezett) csiga, kagylósrák
Növények: Vesicularia ferriei Weeping moha, Taxiphyllum barbieri - jávai moha, rotala, anubiasok, néhány Bucephalandra
Szia!

Neked ehhez tehetséged van.
1. Jótanács: Építs egy nagyobbat! ;)
 
Utoljára módosított:
Itt bármikor kérhetsz segítséget 😉
Igen, azt hiszem szükségem lesz rá(tok)... Nagyon vagánynak éreztem magam, mert a kicsi úgy beállt elsőre, hogy öröm volt nézni...Gyakorlatilag alga mentes. A nagyot viszont ellepte. Még finomhangolni kell.... 🤓
 
Igen, azt hiszem szükségem lesz rá(tok)... Nagyon vagánynak éreztem magam, mert a kicsi úgy beállt elsőre, hogy öröm volt nézni...Gyakorlatilag alga mentes. A nagyot viszont ellepte. Még finomhangolni kell.... 🤓
Egy fotót dobhatnál fel a nagy akváriumról is 😉.
 
Nyáron pár növényt lecseréltem, mert nem igen találtam el az igényeiket, és valószínűleg velük együtt szereztem be a planáriát és a kagylósrákokat is. 😞 A rákok még csak csak....na de a másik.. 😲
És az ott csak egy csenevész példány...vannak jóval izmosabbak. De lekopogom már vagy egy hónapja egyet sem láttam....
 

Attachments

  • 10.jpg
    10.jpg
    162.3 KB · Megtekintések: 76
Nyáron pár növényt lecseréltem, mert nem igen találtam el az igényeiket, és valószínűleg velük együtt szereztem be a planáriát és a kagylósrákokat is. 😞 A rákok még csak csak....na de a másik.. 😲
Amedig kagylós rákokat látsz a garnélás akváriumba, az csak jó jel. Annak csak örűlj. Ez azt jelenti hogy a garnéláknak jók a víz paraméterek.
 
Nálam is addig volt minden szép és jó a New Hope-ba, még sok volt a kagylósrák. Mikor a garnélák nagy része elpusztult, kagylósrákot sem láttam egy darabig
Most kezd visszaálni a rend. Egyre több kagylósrákokat láttok, és még garnéla szaporulat is van.
Én azt mondanám, hogy ezek a kis rákok, jelző.
 
Nálam is addig volt minden szép és jó a New Hope-ba, még sok volt a kagylósrák. Mikor a garnélák nagy része elpusztult, kagylósrákot sem láttam egy darabig
Most kezd visszaálni a rend. Egyre több kagylósrákokat láttok, és még garnéla szaporulat is van.
Én azt mondanám, hogy ezek a kis rákok, jelző.
Köszönöm a lelkesítést.. :giggle: Mikor először észrevettem őket én is böngésztem itt a bejegyzéseket, hogy ki mit tud róluk, és igazából pozitívak voltak a vélemények. Nem bánt senkit, segít takarítani...Szóval valóban nem aggódtam utána, de tervezve nem voltak. Na a planária más..az kéne a fenének. De így végül is nem olyan gáz, hogy nem látom őket... :giggle:😅
 
Azóta lettek új lakók, pár hete....
Van valakinek tapasztalata, hogy gond-e az, ha különböző színűek vannak összeengedve? Olvastam valahol, hogy több változatnál gond és elvesztik az élénk színeiket a keresztezéssel. :oops: Mondjuk akkor már mindegy... :unsure:
 

Attachments

  • 12.jpg
    12.jpg
    198.7 KB · Megtekintések: 39
  • 13.jpg
    13.jpg
    203.9 KB · Megtekintések: 49
Azóta lettek új lakók, pár hete....
Van valakinek tapasztalata, hogy gond-e az, ha különböző színűek vannak összeengedve? Olvastam valahol, hogy több változatnál gond és elvesztik az élénk színeiket a keresztezéssel. :oops: Mondjuk akkor már mindegy... :unsure:
Ha jól látom mind a kettő fajta neocaridina, azaz valóban gondot okozhat a párosításuk. Az utódok vadas színűek lesznek többségében. Amennyiben lágy vizes az akvárium akkor lehet caridinát és neocaridinát együtt tartani, azok nem tudnak összeívni.
 
Back
Oldal tetejére