• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Sajnos a harangos Co2 nem ér semmit. Javítani nem fog, inkább csak ront az egyenletlen beoldás miatt. 2 éve én is azzal kezdtam. Áramlással szembe kell rakni, hogy kihajcson belőle valamit, de még úgy is maradt benne mindig. 2.5 hónap után kikukáztam.
Lehet ezzel jobban járnál ha palackos nem megoldható
 
Igen..már volt róla szó korábban is.Nem okoz problémát hogy éjjel nappal megy?Éjjel,amikor a növények nem fotoszintetizálnak,nem lesz túl magas a Co2 szint?
 
Igen..már volt róla szó korábban is.Nem okoz problémát hogy éjjel nappal megy?Éjjel,amikor a növények nem fotoszintetizálnak,nem lesz túl magas a Co2 szint?
Ha nem old be teljesen valószínű nem megy. Ha még is megy akkor csak pazarlás mer nem lehet szabályozni. A DC meg megmutatja, hogy elég vagy sok. Este inkább oxigént szoktak tolni mint co2-őt. De nézd meg, hogy mennyire oldódik este... egy lemosható filcel húzol vonalat az üvegen, reggel megnézed mennyi ment le. Mondjuk én úgy használtam, hogy este leengedtem a harangot és reggel fújtam vissza. De jobban jársz ha lecseréled, esztétikailag se mutat jól az a batár műanyag. 😊
 
Ja, én az élesztős rendszerre értettem a kérdésemet.A jelenlegi harangosból ki szoktam engedni a maradékot .De ha nem engedném kb 3 cm marad a tetején reggelre is.(volt rá példa)Tudom..vicc kategóriába tartozik ez a téma.😊
Azt nem tudom, vagy nem hiszem, hogy folyamatosan megy. GA-Viki csinált erről videót a youtube csatornán, keress rá. 😊
 
Ja, én az élesztős rendszerre értettem a kérdésemet.A jelenlegi harangosból ki szoktam engedni a maradékot .De ha nem engedném kb 3 cm marad a tetején reggelre is.(volt rá példa)Tudom..vicc kategóriába tartozik ez a téma.😊
Szerintem nem vicc ez sem.
Próbálkozol és tapasztalsz.
Nekem is volt harang (ahogy olvasod Burneynek is), azután élesztő, utána szódabikarbóna és citromsav, végül magasnyomású.
Ki kell tapasztalnod, neked mi a jó.

(Spoiler: ha nem adod föl a hobbit, akkor egy-két éven belül valószínűleg a magasnyomású CO2 mellett teszed le a voksod. 🤣)
 
Nekem is citromsavas rendszer üzemel a 16L-es nanomban. Meguntam a reggeli-esti le-feltekerést, ezért már jó ideje 0-24-ben megy. Vadas neocaridinák és 3 amano garnéla lakja, az égvilágon semmi gondjuk, a vadasok szaporodnak is. Növények is szép egészségesek, egyáltalán nem hiszem, hogy külön oxigént kéne adagolni. Egy Eheim Classic 150 szűri, áramlást is inkább kicsinek mondanám (tuti nem hajtja ki a CO2-t).

A lényeg, hogy szerintem nyugodtan mehet éjszaka is a CO2, gondot nem okoz. Maximum pazarlás, de egy ilyen kicsi akváriumnál szerintem egy átlagos háztartás számára elhanyagolható összegről beszélünk.

@Bálint Nagy A linkek nálam nem nyílnak, valamit elírtál szerintem. De az a noursun szódapatronos emlékszek nagyon igényes és a tesztelésed is tetszett. Egy kicsivel kevesebb macerával jár, mint egy citromsavas (az újratöltés miatt).
 
Nekem is citromsavas rendszer üzemel a 16L-es nanomban. Meguntam a reggeli-esti le-feltekerést, ezért már jó ideje 0-24-ben megy. Vadas neocaridinák és 3 amano garnéla lakja, az égvilágon semmi gondjuk, a vadasok szaporodnak is. Növények is szép egészségesek, egyáltalán nem hiszem, hogy külön oxigént kéne adagolni. Egy Eheim Classic 150 szűri, áramlást is inkább kicsinek mondanám (tuti nem hajtja ki a CO2-t).

A lényeg, hogy szerintem nyugodtan mehet éjszaka is a CO2, gondot nem okoz. Maximum pazarlás, de egy ilyen kicsi akváriumnál szerintem egy átlagos háztartás számára elhanyagolható összegről beszélünk.

@Bálint Nagy A linkek nálam nem nyílnak, valamit elírtál szerintem. De az a noursun szódapatronos emlékszek nagyon igényes és a tesztelésed is tetszett. Egy kicsivel kevesebb macerával jár, mint egy citromsavas (az újratöltés miatt).
Javítva.
 
Nekem is citromsavas rendszer üzemel a 16L-es nanomban. Meguntam a reggeli-esti le-feltekerést, ezért már jó ideje 0-24-ben megy. Vadas neocaridinák és 3 amano garnéla lakja, az égvilágon semmi gondjuk, a vadasok szaporodnak is. Növények is szép egészségesek, egyáltalán nem hiszem, hogy külön oxigént kéne adagolni. Egy Eheim Classic 150 szűri, áramlást is inkább kicsinek mondanám (tuti nem hajtja ki a CO2-t).

A lényeg, hogy szerintem nyugodtan mehet éjszaka is a CO2, gondot nem okoz. Maximum pazarlás, de egy ilyen kicsi akváriumnál szerintem egy átlagos háztartás számára elhanyagolható összegről beszélünk.

@Bálint Nagy A linkek nálam nem nyílnak, valamit elírtál szerintem. De az a noursun szódapatronos emlékszek nagyon igényes és a tesztelésed is tetszett. Egy kicsivel kevesebb macerával jár, mint egy citromsavas (az újratöltés miatt).
Nem ismerem ezt a citromsavas rendszert,de minden érdekel,úgyhogy utánna olvasok.😊
 
Egy kicsit türelmetlen voltam (ez jellemző 😏) és megvettem egy nagyobb diffúzort,mert csak ez volt jelenleg a kereskedésben..Nem annyira mutat jól,de így is jobb mint az eddigi harang.View attachment 149638
Ez a tropica 3in1 diffúzora? Ha nem akkor ugye nem felejtetted el a visszafolyás-gátlót? Gondolom időzítetted, mert rajta van a mágnesszelep.
 
Back
Oldal tetejére