• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Van egy kis 20 centis asztali ventilátorom.Ezzel próbálkozom amíg nincs jobb.Csak úgy lehet hűteni,ha a vizfelszínre irányítom?Ha az akváriumra irányítva az üveget hűtöm,az elméletileg a vizet is hűti..nem?Biztosan kevésbé hatékony.:unsure:☺️
a vízfelszínt kell fújni, mert a párolgás hűti a vizet... viszont ahogy korábban már írták, folyamatosan kell majd utántöltögetni az elpárolgott vizet, mert a vízszint csökkenés jelentős lesz...
 
a vízfelszínt kell fújni, mert a párolgás hűti a vizet... viszont ahogy korábban már írták, folyamatosan kell majd utántöltögetni az elpárolgott vizet, mert a vízszint csökkenés jelentős lesz...
Igen, a vízfelszínt kell. Igazából elfújod a párával gazdag levegőt, és frissre cseréled, ezáltal könnyebben/gyorsabban fog párologni a víz. Ahogy Tamás írta, a párolgás hűti, tehát a hatékonyabb párolgás ezzel a cél. :)
 
Van egy kis 20 centis asztali ventilátorom.Ezzel próbálkozom amíg nincs jobb.Csak úgy lehet hűteni,ha a vizfelszínre irányítom?Ha az akváriumra irányítva az üveget hűtöm,az elméletileg a vizet is hűti..nem?Biztosan kevésbé hatékony.:unsure:☺️
Próbáld ki. hűtsd le 23 fokra és nézd meg mennyi víz párolgott el mennyi idő alatt. ha az akvát akarod hűteni, tovább fog tartani. De azt is kipróbálhatod, hogy a szűrőt hűtöd, így szűrőből megy majd a hidegebb víz és valószínű minimális lesz a párolgás.
 
Próbáld ki. hűtsd le 23 fokra és nézd meg mennyi víz párolgott el mennyi idő alatt. ha az akvát akarod hűteni, tovább fog tartani. De azt is kipróbálhatod, hogy a szűrőt hűtöd, így szűrőből megy majd a hidegebb víz és valószínű minimális lesz a párolgás.
Bocsi azt nem figyeltem, hogy nem külsőszűrőd van. akkor a szűrő hűtés nem nyert. :)
 
Red moore fán van az egész.

View attachment 147523
A Microsorum egy a legszívósabb vízinövények közül és általában véve semmilyen problémába nem ütközik a tartása. Azonban szükség van némi tapasztalatra ahhoz, hogy igazán széppé neveljük, és jól helyezzük el az akváriumban. Lévén, hogy egy árnyékkedvelő növényről van szó, a Microsorum gyenge megvilágítás mellett is jól fejlődik. Ilyen környezetben ahelyett, hogy sűrűbbé válna, a levelei kezdenek kiszélesedni.

Hogy biztosak lehessünk abban, hogy a Microsorum szépen fog fejlődni fontos a jó megvilágítás, és hogy rendszeresen levágjuk a régi leveleket.

Emellett, a víz minőségének romlása várható, ha a növény rügyezni kezd. Ha ez történne, sűrűbb vízcserékre van szükség.

Az elhelyezését a háromszög szabály alapján állapítsuk meg, miután az egyensúlyt és az akvárium ritmusát is figyelembevettük.

Tehát lehet, hogy sok a fény amit kap mert árnyékkedvelő. A régi leveleket érdemes levágni, hogy fejlődni tudjon és ezáltal egészséges hajtásokat hoz.
 
Köszi!!
Máris orvosolom a problémát!
Lehet hogy az új lámpa okozta.A többi növénynek jót tett.Valóban csak a hosszabb isősebb leveleit éri a sok fény.Erre nem is gondoltam!😊
Nekem nincs ilyen növényem, én is csak gyorsban utánajártam, de feltételezem ha a tápozással és a vízzel nincs gond akkor ez lehet esetleg. 😊
 
Back
Oldal tetejére