• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Most innennézve, olyan az akvád, mintha már kitudja hanyadik naplódat írnád. :)
De lehet, a neheze még most jön, de ne legyen így.
Köszi! Biztosan lesz még probléma.Még csak 3 hetes az akvárium.Nagyon az elején járok.Igyekszem megfogadni a tanácsaitokat és tanulni tőletek. A macro táp és a foszfát teszt is úton van idefelé.Elég alacsony a nitrát szint.Ebből a talajból nem olyan sok oldódik ki.Azért az új lámpa máris látványos változást hozott.
 
A jó idő,az új lámpa és a panellakás összhatása azt eredményezte,hogy felment a hőmérséklet 26 °C-ra az akváriumban.Van klíma,de azt a nyári kánikulára tartogatom.Nézegettem kisebb akvárium hűtőt.Melyik lenne jó szerintetek a 19 literre?
 
Én az utólagos rátöltéssel volt hogy megfáztam, rátöltöttem a beállt talajra, és azon a helyen megjelent a kékalga.
Persze eleinte még gondolom nem fenyeget ez a veszély. Csak szóltam, rátöltést minél előbb, ha egyáltalán...
 
A jó idő,az új lámpa és a panellakás összhatása azt eredményezte,hogy felment a hőmérséklet 26 °C-ra az akváriumban.Van klíma,de azt a nyári kánikulára tartogatom.Nézegettem kisebb akvárium hűtőt.Melyik lenne jó szerintetek a 19 literre?
Talán a JBL cooler 100as + JBL ProTemp CoolControl.
 
Én az utólagos rátöltéssel volt hogy megfáztam, rátöltöttem a beállt talajra, és azon a helyen megjelent a kékalga.
Persze eleinte még gondolom nem fenyeget ez a veszély. Csak szóltam, rátöltést minél előbb, ha egyáltalán...
Na annyit nem ér,hogy megkockáztassam a kék alga megjelenését. :eek:
 
Azt fontold meg, hogy ez a víz párologtatásával hűt. Ilyen pici üvegnèl simán litereket tölthetsz naponta utána. Ez 80 liternél kisebb probléma, de ha 15 literből elpárolog 5 az már nem mindegy. Tegyél bele egy jégkockát.
 
Azt fontold meg, hogy ez a víz párologtatásával hűt. Ilyen pici üvegnèl simán litereket tölthetsz naponta utána. Ez 80 liternél kisebb probléma, de ha 15 literből elpárolog 5 az már nem mindegy. Tegyél bele egy jégkockát.
Azért szerintem ez nem annyira igaz, mivel vezérlővel használva a lehűltés után kikapcsol. Egy hűtéssel nem párolog el napi 5l víz mert nem egésznap fog menni a venti. Az elpárolgot vizet valóban pótolni kell, de az sem lehet gond mert melegben lehet napi 10% vízcserét is csinálni hűtés gyanánt.
 
Azért szerintem ez nem annyira igaz, mivel vezérlővel használva a lehűltés után kikapcsol. Egy hűtéssel nem párolog el napi 5l víz mert nem egésznap fog menni a venti. Az elpárolgot vizet valóban pótolni kell, de az sem lehet gond mert melegben lehet napi 10% vízcserét is csinálni hűtés gyanánt.
Nagy melegben ilyen kis üveg nagyon látványosan párolog.
 
Van egy kis 20 centis asztali ventilátorom.Ezzel próbálkozom amíg nincs jobb.Csak úgy lehet hűteni,ha a vizfelszínre irányítom?Ha az akváriumra irányítva az üveget hűtöm,az elméletileg a vizet is hűti..nem?Biztosan kevésbé hatékony.:unsure:☺️
 
Azt fontold meg, hogy ez a víz párologtatásával hűt. Ilyen pici üvegnèl simán litereket tölthetsz naponta utána. Ez 80 liternél kisebb probléma, de ha 15 literből elpárolog 5 az már nem mindegy. Tegyél bele egy jégkockát.
A jégkocka nem "sokkolja"a garnikat?
 
Back
Oldal tetejére