• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Szatandi

Főkertész
Sziasztok!
04.15-én indítottam életem első növényes akváriumát.Teljesen kezdőként,vettem egy 19 literes nano akvárium szettet.Rendeltem
1 liter Tropica táptalajt,3 liter webshop moderálva normál japán szubsztrátumot (powdert kellett volna),Tropica System60 CO2 szettet,és növényeket
1 Anubias nana mini
2 Micranthemum Monte Carlo
1Rotala sp. Green
1Microsorium pteropus
1Alternanthera reineckii Mini
1Ammania sp. Bonsai
1Rotala "Vietnam H'ra"
1Vesicularia dubyana mini Christmas
5db Red Moor gyökeret.(s méret)
Berendeztem,elültettem a növényeket.Feltöltöttem az akváriumot állott Cl mentesített csapvízzel.
Másnap vettem víztesztet (azóta olvastam,hogy a csepptesztekkel pontosabban lehet mérni)
04.16-án Gh 8, Kh 6, Ph 7.2
04.18-án Gh 5, Kh 3, Ph 6,4 ekkor 30% vízcsere,ma újabb 30%.
Úgy tűnik a japán aljzat az ígéretnek megfelelöen lágyitja a vizet és beállítja a Ph-t.
A világítás lehetne erősebb, de talán a Co2 60 szetthez elég.
Idővel szeretném majd fejleszteni a technikát.
Majd Red Cherry garnélákat szeretnék bele és néhány csigát..Kíváncsian várom a fejleményeket...
Köszönöm , hogy elolvastad.
 
Sziasztok!
04.15-én indítottam életem első növényes akváriumát.Teljesen kezdőként,vettem egy 19 literes nano akvárium szettet.Rendeltem
1 liter Tropica táptalajt,3 liter webshop moderálva normál japán szubsztrátumot (powdert kellett volna),Tropica System60 CO2 szettet,és növényeket
1 Anubias nana mini
2 Micranthemum Monte Carlo
1Rotala sp. Green
1Microsorium pteropus
1Alternanthera reineckii Mini
1Ammania sp. Bonsai
1Rotala "Vietnam H'ra"
1Vesicularia dubyana mini Christmas
5db Red Moor gyökeret.(s méret)
Berendeztem,elültettem a növényeket.Feltöltöttem az akváriumot állott Cl mentesített csapvízzel.
Másnap vettem víztesztet (azóta olvastam,hogy a csepptesztekkel pontosabban lehet mérni)
04.16-án Gh 8, Kh 6, Ph 7.2
04.18-án Gh 5, Kh 3, Ph 6,4 ekkor 30% vízcsere,ma újabb 30%.
Úgy tűnik a japán aljzat az ígéretnek megfelelöen lágyitja a vizet és beállítja a Ph-t.
A világítás lehetne erősebb, de talán a Co2 60 szetthez elég.
Idővel szeretném majd fejleszteni a technikát.
Majd Red Cherry garnélákat szeretnék bele és néhány csigát..Kíváncsian várom a fejleményeket...
Köszönöm , hogy elolvastad.
Szerintem a pH zuttyanás pont a Tropica CO2-je okozza, mivel az non-stop megy, de egy kis finomhangolással stabilabb értéket lőhetsz be.
A technikáról is írhatnál picit: szűrés, szűrőanyagok, tápozás (mivel mennyit), világítás (típus, mennyit pirítod a növényeket), sötöbö.
Bocsi, de mi ilyen kíváncsiak vagyunk, és én voltam az első, aki feltette ezeket a kérdéseket. :X3:

Örülök, hogy belevágtál, mert egy fantasztikus hobbi a miénk.
Ja, és kívánom, hogy messziről kerüljön el az alga! ;)
 
Szerintem a pH zuttyanás pont a Tropica CO2-je okozza, mivel az non-stop megy, de egy kis finomhangolással stabilabb értéket lőhetsz be.
A technikáról is írhatnál picit: szűrés, szűrőanyagok, tápozás (mivel mennyit), világítás (típus, mennyit pirítod a növényeket), sötöbö.
Bocsi, de mi ilyen kíváncsiak vagyunk, és én voltam az első, aki feltette ezeket a kérdéseket. :X3:

Örülök, hogy belevágtál, mert egy fantasztikus hobbi a miénk.
Ja, és kívánom, hogy messziről kerüljön el az alga! ;)
A harangos CO2 szettet használom.80 ml Co2 / nap.Délutánra kifogy a harangból. A szűrő egyenlőre a gyári AquaEl turbó mini. 1/3-ad kapacitással megy. Amilyen kicsi,ki sem nézné belőle az ember milyen erős sodrást csinál. Baktérium kultúrát nyomtam közvetlenül a szűrőhöz a vízcserék alkalmával. A lámpa is a gyári 4,8W-os led. Day&Nigh. Szép hideg fehér a fénye, de az olvasottak alapján a W/liter nagyon kevés .Ha beszerzek mellé egy hasonlót ,az gondolom elég lehet. Ezek a csíptetős ledek jöhetnek szóba,mert a cicám miatt fedett az aqvárium. Napi 8 órát megy a nappali fénye,9-17-ig,azután átkapcsolom az alkonyatira,ami este 8 ig.Az éjszakai világítást is használom☺️ 10-11-ig este. Egyenlőre nem adtam tápot a vízhez.Azt olvastam ,hogy eleinte a talajból is oldódik ki elegendő tápanyag.Lehet ,hogy valamit elnéztem. Ennyi Co2 és világítás mellett is adhatok tápot a vízhez?Nézegettem a külső szűrőket.OASE FiltoSmart 60 jó áron van a greenaquánál.Elég lenne?A meglévő lámpa mellé egy Chirios C201 7W-os led lámpa,..vagy a 14 W-os?
 
Az Oase sztem rendben lesz. Én is pont ezt tervezem a 20as Dennerle kockámhoz később, ha a havi keret megint aktív lesz :D Nekem a 20as vagy másfél évet ment a gyári 6W-os leddel mindenféle probléma nélkül - igaz, nem is voltak benne igényesebb növények. Ha felfelé akarsz fejlődni fényben (a Rotala és a reinickii, meg a Montecarlo meghálálnák), akkor ONF Flat nano vagy Chihiros C2, ezek alatt már gyakorlatilag bármit szépen tudsz nevelgetni. Ha a meglévő mellé akarsz, akkor talán a 14W-ost választanám, legfeljebb visszadimmeled, ha sok. Nekem is van itthon cica, de rá sem bagózik a három akváriumra, pontosabban, nézegetni szokta, de tudom, ez "macska-alkat" függő :) Szóval nekem nyitott, így nem vagyok bekorlátozva ilyen téren.
A tápozásról megoszlanak a vélemények: van, aki első naptól kezdve adja, van, aki a második héttől. Nincs elég tapasztalatom ahhoz, hogy ebben igazságot tegyek, én mindig elejétől kezdve adom, és nőni szokott minden, mint a gomba. De lehet, anélkül is így lett volna. A 20as kockám most indult, abban van táptalaj is, és tápoztam is az elejétől, szépen működött minden ilyen módon :)
 
Az Oase sztem rendben lesz. Én is pont ezt tervezem a 20as Dennerle kockámhoz később, ha a havi keret megint aktív lesz :D Nekem a 20as vagy másfél évet ment a gyári 6W-os leddel mindenféle probléma nélkül - igaz, nem is voltak benne igényesebb növények. Ha felfelé akarsz fejlődni fényben (a Rotala és a reinickii, meg a Montecarlo meghálálnák), akkor ONF Flat nano vagy Chihiros C2, ezek alatt már gyakorlatilag bármit szépen tudsz nevelgetni. Ha a meglévő mellé akarsz, akkor talán a 14W-ost választanám, legfeljebb visszadimmeled, ha sok. Nekem is van itthon cica, de rá sem bagózik a három akváriumra, pontosabban, nézegetni szokta, de tudom, ez "macska-alkat" függő :) Szóval nekem nyitott, így nem vagyok bekorlátozva ilyen téren.
A tápozásról megoszlanak a vélemények: van, aki első naptól kezdve adja, van, aki a második héttől. Nincs elég tapasztalatom ahhoz, hogy ebben igazságot tegyek, én mindig elejétől kezdve adom, és nőni szokott minden, mint a gomba. De lehet, anélkül is így lett volna. A 20as kockám most indult, abban van táptalaj is, és tápoztam is az elejétől, szépen működött minden ilyen módon :)
Köszönöm szépen!:)
 
az opàlosságnak 1-2 nap alatt el kell tűnnie.
a külső szűrő sokkal tisztább vizet csinál, mint a belső és a karbantartása is sokkal egyszerűbb. én használok egy zacskó purigent is a szűrőmben, elképesztően tiszta vizet produkál... 😊
Köszönöm.Már tervezem a külső szűrő beszerzését.Ami most van inkább csak forgatja a vizet. Nagy szűrőmunkát nem végez szerintem.
 
Szia Andrea,
Gratulálok az első akváriumodhoz, ízlésesre sikeredett. Az első dolog amin megakadt a szemem az a világítás hossza, és fura mód senki nem reagált arra.
Napi 8 órát megy a nappali fénye,9-17-ig,azután átkapcsolom az alkonyatira,ami este 8 ig.Az éjszakai világítást is használom☺️ 10-11-ig este.
Ez nagyon sok lesz, azt mondanám ha az esti fényeken nem akarsz változtatni, akkor 11 előtt ne kapcsoljon fel a lámpa, különben hamar meg fognak jelenni az első algák.
Követés beállítva, hajrá! ;)
 
Back
Oldal tetejére