• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Burney

Főkertész
Sziasztok.
A Co2 szépen beállt (1 bubi/4 mp),viszont az alga folyamatosan jelen van még mindíg..A rotalából a hajalgát csipesszel szedegetem.Volt pici átalakítás.Ösvény megszüntetve, Monte carlo újraültetve.Állandóan kimosta az áramlat,és a sisak csigák .Szórtam utólag kevés finom szemcsés talajt. View attachment 150867
A hajalga gyenge áramlásnál jelenik meg vagy rossz co2 beoldásnál. Én a co2-tő kikapcsolást egybe hangolnám a lámpa kikapcsolással. Kevesebb etetés és a víz hűtése. De ez én vagyok, valaki biztos mást mond majd 😊

Bálint Nagy

VIP kertész
Sziasztok.
A Co2 szépen beállt (1 bubi/4 mp),viszont az alga folyamatosan jelen van még mindíg..A rotalából a hajalgát csipesszel szedegetem.Volt pici átalakítás.Ösvény megszüntetve, Monte carlo újraültetve.Állandóan kimosta az áramlat,és a sisak csigák .Szórtam utólag kevés finom szemcsés talajt. View attachment 150867
A palackok tartalmát várható kiürülés előtt pár nappal cseréld! Fontos! Lehet, hogy tévedek, majd kiigazítanak a nálam nagyobb co2 mogulok. Az egy kamrás regulátoroknál néha előfordul, hogy a nyomás csökkenésével a maradék co2-t egyszerre beengedik a medencébe. Ritkán fordul elő és nem tudom, hogy a citromsavas rendszernél is előfordulhat-e ez, de nem érdemes kockáztatni.

Szatandi

Főkertész
A hajalga gyenge áramlásnál jelenik meg vagy rossz co2 beoldásnál. Én a co2-tő kikapcsolást egybe hangolnám a lámpa kikapcsolással. Kevesebb etetés és a víz hűtése. De ez én vagyok, valaki biztos mást mond majd 😊
Köszi! Igaz lehet,mert az utóbbi időben lentebb vettem az áramlást. Van egy kevés úszó növény,aminek nem tesz jót .Inkább leszedem őket .A halas akváriumban elfér bőven.

Szatandi

Főkertész
A palackok tartalmát várható kiürülés előtt pár nappal cseréld! Fontos! Lehet, hogy tévedek, majd kiigazítanak a nálam nagyobb co2 mogulok. Az egy kamrás regulátoroknál néha előfordul, hogy a nyomás csökkenésével a maradék co2-t egyszerre beengedik a medencébe. Ritkán fordul elő és nem tudom, hogy a citromsavas rendszernél is előfordulhat-e ez, de nem érdemes kockáztatni.
Ezt nem értem...ha szabályozva van,hogy tudja beengedni az egészet!?Köszi ,hogy szóltál.Utánna nézek mit is jelent ez..🤔

Burney

Főkertész
Köszi! Igaz lehet,mert az utóbbi időben lentebb vettem az áramlást. Van egy kevés úszó növény,aminek nem tesz jót .Inkább leszedem őket .A halas akváriumban elfér bőven.
Igazából nem vészes a hajalga mert az algaevők szeretik a mindenevő halak szeretik... inkább az a kellemetlen ha olyan sok van, hogy nem birkóznak meg vele. én ilyenkor nem adok semmi kaját, legeljék azt ami van :)

Tommi

Főkertész
Ezt nem értem...ha szabályozva van,hogy tudja beengedni az egészet!?Köszi ,hogy szóltál.Utánna nézek mit is jelent ez..🤔
A citromsav kifogyásakor (ill. előtte pár nappal) előfordul, hogy a palackokban megnő a nyomás. Nem tudom fizikailag ez miért van, de nálam is volt már ilyen. Az eredetileg 2-2,5 bar-on működő rendszerben felmegy a nyomás akár 3-4 bar közé is. Ilyenkor a kisebb nyomáson beállított tűszeleped a nagyobb bemeneti nyomás hatására több gázt enged át, ami okozhat CO2 túladagolást. Nem biztos, hogy nálad is bekövetkezik, de előfordulhat. Érdemes néha rápillantani a bubiszámlálóra...

Szatandi

Főkertész
Sziasztok!
Átvészelte az akvárium a nyári hőséget gond nélkül.Alga is szinten tartva.Nem mondom ,hogy teljesen megszűnt,de nem okoz problémát.A garnélák jól elszaporodtak.Azt hiszem ezt a naplót lezárom.Amíg rendben mennek a dolgok így marad az akvárium.☺

Attachments

• 20210921_155223.jpg
    20210921_155223.jpg
    402.2 KB · Megtekintések: 25
  • 20210921_155204.jpg
    20210921_155204.jpg
    294.8 KB · Megtekintések: 25
Oldal tetejére