• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első HighTech növényesem 22 literben

Ilyenkor mondják a népek itt a fórumon hogy ekkorában nem tartunk gerincest... ellenben én ajánlanám az új kedvenc kis halacskámat: neoheterandria elegans. Nagyon kis cuki, nem csapathal, tehát tarthatsz egy-két darabot, nagyon jól elvannak a növények között, elevenszülők, úgyhogy még kicsivel is meg tudnak lepni. Viszont nem 10-20 kicsit fialnak hanem egyesével potyogtatják a kicsiket (amik tényleg kicsik).
Ráadásul annyira kicsik hogy a garnélákat sem fogják hajkurászni.
Én mondjuk a régi Horn-Zsilinszky - Akvarisztika c. könyv alapján még Bettát is mondtam volna, de változnak az idők.
http://diszhal.info/Betta_splendens.php
Most már 50 liter az ajánlott neki. Nem gond! Maradnak a garnélák és akkor mindenki nyugodt lehet. :)
Rákerestem arra a fajra, amit írtál. Nem rémlik, hogy a környéken láttam volna ilyen halat anno.
 
Én mondjuk a régi Horn-Zsilinszky - Akvarisztika c. könyv alapján még Bettát is mondtam volna, de változnak az idők.
http://diszhal.info/Betta_splendens.php
Most már 50 liter az ajánlott neki. Nem gond! Maradnak a garnélák és akkor mindenki nyugodt lehet. :)
Rákerestem arra a fajra, amit írtál. Nem rémlik, hogy a környéken láttam volna ilyen halat anno.
Betta is simán mehet bele szerintem (bár én nem vagyok oda azért a halért azért nem is mondtam).
Ezekből a kis fogaspontyokból szereztem múltkoriban néhányat és nagyon bírom őket. Kicsik is, nem is annyira mozgásigényesek ahogy elnézem őket, azért mertem írni őket.
 
Betta is simán mehet bele szerintem (bár én nem vagyok oda azért a halért azért nem is mondtam).
Ezekből a kis fogaspontyokból szereztem múltkoriban néhányat és nagyon bírom őket. Kicsik is, nem is annyira mozgásigényesek ahogy elnézem őket, azért mertem írni őket.
Betta topikban azt olvastam, tápláléknak tekintik a garnikat, úgyhogy a betta is kilőve. :)

Indítás: Nem tudom mi tévő legyek. Kaptam engedélyt irodai akváriumra, de lehet, hogy el kéne tolnom az indítást augusztus végére. Augusztus 2-3. hetében leállás lesz a cégnél. Ez önmagában talán nem is lenne gond, a heti egy vízcserét meg tudnám oldani. Be tudok menni. Viszont a 2 hét leállás alatt transzformátor bővítés lesz. Ami azt eredményezi, hogy az egész cég területén nem lesz áram majdnem 2 teljes hétig. Gyanítom egy növényes nano akvárium rendszere felborul ennyi idő alatt és indíthatom újra. :(
 
Egy betta párom van red cherryk mellett, ha benézel Szellához, az övé is garnélák mellett lakik. ;) Legyen búvóhelyük, ahol el tudnak rejtőzni. Eleinte meg akarta őket enni, de már megbarátkozott velük. A szaporulatot kicsit megritkította, az ivadékok pont kaja méretűek voltak, de vannak szép nagyra nőtt példányok. Nem is reméltem, hogy fel tudnak nőni. És petések a nőstenyek megint. :D Szóval simán van esély békés együttélésre, ha tetszik a betta, akkor nyugodtan meg lehet próbálni.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Egy betta párom van red cherryk mellett, ha benézel Szellához, az övé is garnélák mellett lakik. ;) Legyen búvóhelyük, ahol el tudnak rejtőzni. Eleinte meg akarta őket enni, de már megbarátkozott velük. A szaporulatot kicsit megritkította, az ivadékok pont kaja méretűek voltak, de vannak szép nagyra nőtt példányok. Nem is reméltem, hogy fel tudnak nőni. És petések a nőstenyek megint. :D Szóval simán van esély békés együttélésre, ha tetszik a betta, akkor nyugodtan meg lehet próbálni.

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
Pontosan. :)Nálam a Betta mellett lett 15garnélából 50+. Bettája válogatja. Az enyém bújós, békés halacska-Kék szépségem. Boraras brigittae-kal van eggyütt már régóta.

Ha Bettát választasz, ne tedd kis akváriumba, ők is szeretnek úszkálni. Nálam most 63literben éldegél.
 
@Meskó és @Szella Köszönöm a segítséget! Nagy dzsungelt nem szeretnék a 18 literes irodai akváriumba. Búvóhely hiányában nem kockáztatok, Betta majd később lesz. 18 liter amúgy sem javasolt neki. Majd visszatérek a kérdésre, ha ezzel a nanoval szereztem elég tapasztalatot és indítom az 56 literest.

Az augusztusi 2 hét áramkimaradást kéne valahogy megoldanom, ha 1-2 héten belül el akarom indítani. Lehet, hogy majd arra az időre hazaköltöztetem. Félig leengedett vízmennyiséggel talán nem egy lehetetlen feladat áttelepíteni egy 18-as nanot. :)
 
Áram nélkül semmiképpen se hagyd szerintem, az sose jó. A haza, majd visszaköltöztetés miatt pedig lehet, hogy érdemes lenne a garnélákkal várni, amíg befejeződik a felújítás. Lehet, hogy stresszelné őket a sok utazás, vízminőség változás, és elpusztul belőlük néhány. :( De ez csak az én okoskodásom.
 
Áram nélkül semmiképpen se hagyd szerintem, az sose jó. A haza, majd visszaköltöztetés miatt pedig lehet, hogy érdemes lenne a garnélákkal várni, amíg befejeződik a felújítás. Lehet, hogy stresszelné őket a sok utazás, vízminőség változás, és elpusztul belőlük néhány. :( De ez csak az én okoskodásom.
Lakók mindenképp leállás után kerülnek bele. Lámpát 2-án adták fel kínában, jövő héten talán megjön, elöbb nem valószínű. Utána növénybeszerzés, indítás. Nem sokkal több, mint egy hónap lesz szabadságig. Szabi elött pár nappal semmiképpen nem költöztetem be a lakókat.
 
Ma megjott a csomag a GA-tol. Rendeltem JBL viztesztet is. Kivancsisagkepp megmertem a csapvizet. 0 pihentetes, ahogy a csapbol kijon:22592d35204ceab97a3d6fd958a2ae3a.png
A kemenyseggel lesznek gondjaim, azt hiszem. :(

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Van már valami kézzel fogható eredmény is, így 3 oldal után. :D
A 2 kg seiryu kő kevés lesz, azt már látom. Kéne még 2-4 kg. Ezen kívül úgy látom kellene még általános talaj is. A táptalajt természetesen még nem raktam be. Csak a scape-t próbálgatom. Ez egyelőre így néz ki:
20170615_184139.jpg
20170615_184122.jpg
A magas sarokba szeretnék majd Eleocharis acicularis-t. A kövek közvetlen környezetébe pedig Echinodorus tenellus-t. Ezeken kívül kéne még valami. Egy red moor fa még tetszene, rákötözött Taxiphyllum barbieri-vel és/vagy Riccia fluitans... Ez utóbbi nem tudom mennyire maradna meg a faágakon később. Azt írták róla, hogy a felszínen jobban szeret tartózkodni, ezért inkább a Taxiphyllum barbieri felé hajlok.

A rendezgetésen kívül van más fejlemény is. Ez már egy 22 literes üveg. Az eredetileg betervezett 18 literesnek levertem a rövid oldalon mindkét sarkát tegnap. Pont annyi pattant ki, hogy a ragasztó kilátszik. Nem tudom, hogy folyat-e, de nem is az irodában szeretném megtudni, úgyhogy szereztem egy másikat. 400x218x260 a mérete.

Seiryu kő... GA-s rendelésből származik. Tapasztalatom még nincs ezzel a kővel. Régebben nagyrészt bazaltot használtam és ebbe is az volt betervezve, de nem igazán tetszett a túl egyenes lapok miatt.
A seiryu köveket lesikáltam körömkefével, majd kaptak sósavat. Savazásnál ez normális jelenség?
2-3 percig volt benne és végig, a teljes felületén pezsgett a sósav. Rakjam bele vissza vagy ez ilyen és ha visszarakom mondjuk egy éjszakára, akkor szétmarja az egészet? :)
 
Csak mondom: Isten 6 nap alatt teremtette a világot..!

;)
En nagyon tavol allok tole, ugyhogy ez tobb lesz meg, mint 6 nap. :)
Sok dologban bizonytalan vagyok meg. Most, hogy leteritettem a 2 csomag altalanos talajt, ugy tunik a taptalaj keves lesz ala, sot, az altalanosbol is kene meg 1 csomag. Egyelore azt sem tudom, hogy ezt kell-e mosni felhasznalas elott. :)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
En nagyon tavol allok tole, ugyhogy ez tobb lesz meg, mint 6 nap. :)
Sok dologban bizonytalan vagyok meg. Most, hogy leteritettem a 2 csomag altalanos talajt, ugy tunik a taptalaj keves lesz ala, sot, az altalanosbol is kene meg 1 csomag. Egyelore azt sem tudom, hogy ezt kell-e mosni felhasznalas elott. :)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Nem kell.
 
Jó híreim vannak! :D
Végre megvan minden! A növények is várják már a munkaidő végét. Ma hozta a csomagot a futár GA-ból, úgyhogy nem lesznek napokig zselében.
34633348673_8234ae6cea_h.jpg20170621_120728 by Ákos Zseli, on Flickr

Rendeltem még egy csomag általános talajt és még egy csomag táptalajt. Kevésnek tűnt a múltkori adag. Ezen kívül rendeltem még 3kg seiryu követ is. Így már szerintem egész pofás lesz. Mivel ezek is ma jöttek meg, még le kell mosnom őket és kitalálni, hogy mit, hova rakjak.
Megjött a kínai lámpám is.
35056657320_b8aec1214c_h.jpg2017-06-21_12-58-30 by Ákos Zseli, on Flickr

Minden LED rendben. 7 fokozatban szabályozható.
34601495334_92a5c8416e_h.jpg20170621_121026 by Ákos Zseli, on Flickr
34633351693_08aaca3836_h.jpg20170621_121039 by Ákos Zseli, on Flickr
34633351223_99884c40f3_h.jpg20170621_121044 by Ákos Zseli, on Flickr

A szabályozón a MODE gomb igazából csak egy on/off kapcsoló szerepét látja el.
35276484512_a88494aa08_h.jpg20170621_121125 by Ákos Zseli, on Flickr

4-kor végzem. Utána öntözőkanna beszerzés, majd irány haza köveket mosni és savazni, aztán a többi cuccal jövök vissza munkahelyemre.
A gép és a monitor közt lesz majd az akva. :)
35443558645_0fb14139ab_h.jpg2017-06-21_01-05-44 by Ákos Zseli, on Flickr
 
Akkor kellemes időtöltést. Elleszel vele egy darabig, hiába van konkrét elképzelésed, úgyis próbálgatod még ide-oda a dolgokat. :LOL:
 
Akkor kellemes időtöltést. Elleszel vele egy darabig, hiába van konkrét elképzelésed, úgyis próbálgatod még ide-oda a dolgokat. :LOL:
Az biztos! Kellenek a próbák, mert a múltkori képen szereplő 2kg kőhöz jött még 3 ma, amit nem tudom, hogy hova és hogyan fogok elrendezni. A növényekről le kell mosnom a zselét (remélem túlélik) és el is kéne ültetnem őket, de nem tudom, hogy hogyan. :) Persze az elmélet az, hogy a zselé könnyen lejön, a növényeket meg csipesszel beledugdosom a talajba. (és reménykedem, hogy nem dugom őket túl mélyre és nem pusztulnak ki) :)
 
ha a házat kicsit elfordítod akkor a ventillátor nyomja is a szelet... ne dolgozz nagyon nyáron és akkor hűteni fog. Télen meg fáraszd a gépet hogy meleget fújjon és meglegyen a fűtés is :)
 
ha a házat kicsit elfordítod akkor a ventillátor nyomja is a szelet... ne dolgozz nagyon nyáron és akkor hűteni fog. Télen meg fáraszd a gépet hogy meleget fújjon és meglegyen a fűtés is :)
Amennyit ez fúj, azzal sokra nem megyek. :)
Hűtő/fűtő klímák vannak az irodában. Ha a takarítónő nem akar spórolni a cégnek, akkor nagyjából állandó 25 fok van télen, nyáron. Nyáron szereti péntekenként kikapcsolni a klímát, akkor van 30-35 fok is. :confused: De még így is inkább ide telepítem, mert otthon állandó lenne a 30-35 fok nyáron a lakás azon részében, ahova el tudnám helyezni.
 
Egy pillanatra én is eljátszottam a gondolattal, hogy milyen jól mutatna egy garnélás kocka a pult közepén, csak nem tudom hogy vessem fel az ötletet a főnökségnek. :D
A zselének könnyen le kell jönnie. Én megszivattam magam és szivacsosat vettem HC-ből. :ROFLMAO: És csipeszem sincs (még), szóval ujjal próbáltam tuszkolni. Túl mélyre nem hiszem, hogy tudod dugni, ha kilátszik a teteje, a többit úgyis megoldja a növény. Gondolom.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére