• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első HighTech növényesem 22 literben

tenellus nem lesz túl magas egy 25cm magas akváriumban? Alul lesz 3-5centi talaj, fent néhány centi a peremtől... persze ha gyepként gondolsz rá.
Attól függően mekkora alapterületen akarod az MC-t 1-2 doboz szerintem bőven elég lesz. Akár eggyel is nekivághatsz, ha megmarad majd benövi az egész rendelkezésre álló helyet, ha meg nem bírja akkor legalább kevesebb pénzből megúszod :)
 
tenellus nem lesz túl magas egy 25cm magas akváriumban? Alul lesz 3-5centi talaj, fent néhány centi a peremtől... persze ha gyepként gondolsz rá.
Attól függően mekkora alapterületen akarod az MC-t 1-2 doboz szerintem bőven elég lesz. Akár eggyel is nekivághatsz, ha megmarad majd benövi az egész rendelkezésre álló helyet, ha meg nem bírja akkor legalább kevesebb pénzből megúszod :)
Haaat... En abbol az 5-10 centis magassagbol indultam ki, amit a honlapon irnak a tenellushoz. :)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Haaat... En abbol az 5-10 centis magassagbol indultam ki, amit a honlapon irnak a tenellushoz. :)

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
nincs tapasztalatom ezzel a növénnyel de ha a max magasságból indulsz ki akkor az nálad már nem igazán gyep lesz.
MC-vel nincs gond mert nálam is van amikor 3-4centi vastag de akkor ideje füvet vágni és letolom 1-2centi vastagra :)
Csak azért kérdeztem mert ha gyepet szeretnél nano-ba akkor tényleg figyelni kell mekkorák a növények.
 
nincs tapasztalatom ezzel a növénnyel de ha a max magasságból indulsz ki akkor az nálad már nem igazán gyep lesz.
MC-vel nincs gond mert nálam is van amikor 3-4centi vastag de akkor ideje füvet vágni és letolom 1-2centi vastagra :)
Csak azért kérdeztem mert ha gyepet szeretnél nano-ba akkor tényleg figyelni kell mekkorák a növények.
Tenellust hatra gondoltam egy max 5 centis savba vagy a sarokszurovel atellenes hatso sarokba. Esetleg a dekoracionak hasznalt kovek kozvetlen kozelebe.

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Tenellust hatra gondoltam egy max 5 centis savba vagy a sarokszurovel atellenes hatso sarokba. Esetleg a dekoracionak hasznalt kovek kozvetlen kozelebe.

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
jó lehet az :)
Ha csak sarokba raksz akkor egy elég belőle, MC-ből kettőt (max hármat) mondanék, de azért várj hátha valami nagyobb növényfej mást mond. Én csak kontárkodok a növényekkel.
garnélázok, meg kötözős növényekkel vagyok inkább jóban :)
 
jó lehet az :)
Ha csak sarokba raksz akkor egy elég belőle, MC-ből kettőt (max hármat) mondanék, de azért várj hátha valami nagyobb növényfej mást mond. Én csak kontárkodok a növényekkel.
garnélázok, meg kötözős növényekkel vagyok inkább jóban :)
Majd rakj fel kepet az akirol ide! :)
Ha a kozelben lehetne red moor fat kapni, akkor atgondolnam a kotozost. Latatlanba nem merek rendelni. Bazalt beszerzes nem gond. Az nem teszi tonkre a vizet, (ugy tudom), de arra nem azeretnek kotozni. :)
Szologyokeret hasznaltam regebben de sokat kellett vele kinlodni, mire fasznalhato lett.

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
időnként van itt a fórumon is redmoor eladóban, képekkel. Max utólag tudsz betenni a gyepre akár :)
 
Majd rakj fel kepet az akirol ide! :)
Ha a kozelben lehetne red moor fat kapni, akkor atgondolnam a kotozost. Latatlanba nem merek rendelni. Bazalt beszerzes nem gond. Az nem teszi tonkre a vizet, (ugy tudom), de arra nem azeretnek kotozni. :)
Szologyokeret hasznaltam regebben de sokat kellett vele kinlodni, mire fasznalhato lett.

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Nyugodtan rendelj ga-ból, nekem is szépet küldtek. Szombathelyen is akad néha.
 
Noh kérem, a naplótulaj külön kérésére jöjjenek a lowtech gyepek :)
Először az MC:
27189925703_7df24a75e7_c.jpgP1170340 by Zsolt, on Flickr
28032577871_c7167c4a1f_c.jpgP1170720 by Zsolt, on Flickr
Szerintem elég meggyőző... Se CO2, se sok fény (DIY ledszalagos világítás), tápozás a garnélák által leginkább :)
A mostani projekt mini parvula és e.hydropiper kombó hátul kicsit magasabb gazokkal amiket épp ma kaszaboltam vissza:
34892115762_2f1363bb4f_c.jpgP1290905 by Zsolt, on Flickr
34892125542_2ff6095b0b_c.jpgP1290898 by Zsolt, on Flickr
Gyökerek azért látszanak mert az indákat ki szoktam cibálni ahogy előre terjeszkedik. Legalább addig míg a másik növény is megerősödik... aztán majd meglátjuk. Lehet majd nyomok közéjük műanyag lapokat elválasztónak.
34245769293_db70bf6830_c.jpgP1290900 by Zsolt, on Flickr
Csak hogy lássátok, ilyen volt ültetés után:
32571287663_ca9d597168_c.jpgP1250926 by Zsolt, on Flickr
e.hydropiper azt hittem megadja magát mert levélváltás elég nehezen ment, néhány pamacs el is olvadt, de most már látni hogy elkezdett kúszni a maradék. Parvula mini meg látható mennyivel sűrűbb.
Köszönet @Dragon22 -nek az érdeklődésért és a helyért a képeimnek és beszámolómnak :)
 
Noh kérem, a naplótulaj külön kérésére jöjjenek a lowtech gyepek :)
Először az MC:
View attachment 32346P1170340 by Zsolt, on Flickr
View attachment 32347P1170720 by Zsolt, on Flickr
Szerintem elég meggyőző... Se CO2, se sok fény (DIY ledszalagos világítás), tápozás a garnélák által leginkább :)
A mostani projekt mini parvula és e.hydropiper kombó hátul kicsit magasabb gazokkal amiket épp ma kaszaboltam vissza:
View attachment 32348P1290905 by Zsolt, on Flickr
View attachment 32349P1290898 by Zsolt, on Flickr
Gyökerek azért látszanak mert az indákat ki szoktam cibálni ahogy előre terjeszkedik. Legalább addig míg a másik növény is megerősödik... aztán majd meglátjuk. Lehet majd nyomok közéjük műanyag lapokat elválasztónak.
View attachment 32350P1290900 by Zsolt, on Flickr
Csak hogy lássátok, ilyen volt ültetés után:
View attachment 32351P1250926 by Zsolt, on Flickr
e.hydropiper azt hittem megadja magát mert levélváltás elég nehezen ment, néhány pamacs el is olvadt, de most már látni hogy elkezdett kúszni a maradék. Parvula mini meg látható mennyivel sűrűbb.
Köszönet @Dragon22 -nek az érdeklődésért és a helyért a képeimnek és beszámolómnak :)
Johetnek meg nyugodtan. Elfer itt! [emoji6]
Szepek a kek garnelak is!
A hatso, magasnovesu "gaz" milyen fajta?

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
 
Johetnek meg nyugodtan. Elfer itt! [emoji6]
Szepek a kek garnelak is!
A hatso, magasnovesu "gaz" milyen fajta?

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
nem túl bonyolult növényesítés úgyhogy itt a lista:
- Elatine hydropiper
- Micranthemum Umbrosum (jobb hátul): felnőtt a felszínig ezért nyírtam vissza
- Eleocharis parvula mini
- Eleocharis acicularis (csak egy kevés a fehér kő hátsó és oldalsó ívében, kicsit megtörni a növények méretbeli különbségét)
- Eleocharis sp - montevidensis (bal hátsó sarok): ez kb. már kétszer olyan magasra nőtt mint az akvárium de szép ívben behajlik az áramlásba, de most levágtam a tetejét.
 
Szombathelyen hol erdemes probalkozni? Szily utcai boltban?

Tapatalkkal küldve S7 Edge-ről
Ott és a Kőszegi utcában láttam már red moort. Garnéla és igényesebb növény is szokott lenni az utóbbiban. Ha nem zavar hogy nem kiváló minőségűek és jársz Körmend felé pàr rc-t én is tudok adni.
 
Ott és a Kőszegi utcában láttam már red moort. Garnéla és igényesebb növény is szokott lenni az utóbbiban. Ha nem zavar hogy nem kiváló minőségűek és jársz Körmend felé pàr rc-t én is tudok adni.
Körmend fele ritkán járok, de ha úgy alakul, keresni foglak!
 
GA-nak írtam FB-on, ezt a co rendszert ajánlották: Aquario NEO CO2
Ez úton is köszönöm nekik, hogy hétvégén is válaszoltak! :)
Amint megjön a lámpám, már rendelem is a többi cuccot... Szűrőt, talajokat, növényeket, co2 rendszert... Növényből csak zselést fogok rendleni, hogyha az érkezés napján valami miatt nem sikerül mindent elintéznem, még 1-2 napig kibírják.
 
GA-nak írtam FB-on, ezt a co rendszert ajánlották: Aquario NEO CO2
Ez úton is köszönöm nekik, hogy hétvégén is válaszoltak! :)
Amint megjön a lámpám, már rendelem is a többi cuccot... Szűrőt, talajokat, növényeket, co2 rendszert... Növényből csak zselést fogok rendleni, hogyha az érkezés napján valami miatt nem sikerül mindent elintéznem, még 1-2 napig kibírják.
En is ezt a co-t használom
Mivel tapasztalat nulla volt induláskor nekem is ezt ajánlották es max respect a GA srácoknak nagyon bevált es működik minden amit es ahogy tanácsolták

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
 
En is ezt a co-t használom
Mivel tapasztalat nulla volt induláskor nekem is ezt ajánlották es max respect a GA srácoknak nagyon bevált es működik minden amit es ahogy tanácsolták

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
Növényes téren nekem is erősen a nullához közelít a tudásom. Azt már az évek alatt kikísérleteztem, hogy hogyan NEM maradnak életben. :( A kedvezőtlen feltételek megteremtése mindig jól ment, pedig a cél nem az volt. Talán most majd változni fog a helyzet, ha az itt összeszedett elméleti tudást sikerül átültetnem a gyakorlatba (és nem hagyok ki semmit)!
 
greenaqua1.JPG
Ez lenne a konfig. :) 3db Monte Carlo, 1db Eleocharis acicularis, 1db Echinodorus tenellus.

Azt hiszem át kéne nevezni a topikot medium vagy high techre. :)

Van esetleg olyan hal, aminek egy ekkora akvárium megfelelő méretű lenne?
 
Utoljára módosított:
View attachment 32615
Ez lenne a konfig. :) 3db Monte Carlo, 1db Eleocharis acicularis, 1db Echinodorus tenellus.

Azt hiszem át kéne nevezni a topikot medium vagy high techre. :)

Van esetleg olyan hal, aminek egy ekkora akvárium megfelelő méretű lenne?
Én ugyan nem sok tanácsot tudok adni de a miénk is ezekkel az alapokkal indult (ugyan nekünk gyárilag benne volt a talaj és a szűrő )
De szépen alakulgat :)
A fű novoget folyamatosan már nyírni kellett a többi növény még alakulás alatt :)közben már cseréltem is

Tapatalkkal küldve az én SM-T530 eszközömről
 
Van esetleg olyan hal, aminek egy ekkora akvárium megfelelő méretű lenne?
Ilyenkor mondják a népek itt a fórumon hogy ekkorában nem tartunk gerincest... ellenben én ajánlanám az új kedvenc kis halacskámat: neoheterandria elegans. Nagyon kis cuki, nem csapathal, tehát tarthatsz egy-két darabot, nagyon jól elvannak a növények között, elevenszülők, úgyhogy még kicsivel is meg tudnak lepni. Viszont nem 10-20 kicsit fialnak hanem egyesével potyogtatják a kicsiket (amik tényleg kicsik).
Ráadásul annyira kicsik hogy a garnélákat sem fogják hajkurászni.
 
Back
Oldal tetejére