• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Első CRS garnélás Low

Nah lassan de biztosan alakul az akvárium. Ma beszeteztem az üveget a fát köveket az aljzatot a a gh+ sót és eleségeket stb... Gyorsan osszedobtam a hardscapet egyenlőre aljzat nélkül. Folytatás hétvégén. Egyenlőre Így nézünk ki. A háttér majd fekete lesz. Mit gondoltok?
Nagyon bejön az a fa 😍
 
Nah lassan de biztosan alakul az akvárium. Ma beszeteztem az üveget a fát köveket az aljzatot a a gh+ sót és eleségeket stb... Gyorsan osszedobtam a hardscapet egyenlőre aljzat nélkül. Folytatás hétvégén. Egyenlőre Így nézünk ki. A háttér majd fekete lesz. Mit gondoltok?
Nagyon klassz a fa, a mantent is nagyon szeretem. Esetleg még kisebb köveket szórhatsz előre, hogy részletesebb legyen a scape, de jól alakul.
Milyen talaj lesz?
 
Nagyon klassz a fa, a mantent is nagyon szeretem. Esetleg még kisebb köveket szórhatsz előre, hogy részletesebb legyen a scape, de jól alakul.
Milyen talaj lesz?
Köszi válogattam egy darabig. 😁 Igen én is úgy érzem apróbb kövek kellenek még. Dennerle Shrimp King active soil lesz az aljzat. Ez a fajta kő tényleg nagyon megemelheti a víz keménységet?
 
Köszi válogattam egy darabig. 😁 Igen én is úgy érzem apróbb kövek kellenek még. Dennerle Shrimp King active soil lesz az aljzat. Ez a fajta kő tényleg nagyon megemelheti a víz keménységet?
Tudtommal enyhén emeli a víz keménységét.
 
Elindult a CRS lak a mai napon. A köveket végül cseréltem fekete lávakőre hogy semmi ne keményítse a vizet. Egy hónap és jönnek a lakók is remélem. A shrimp king active soil alá került táp talaj is. Mivel még mindig nem döntöttem el kerül e erősebb fény és co2 az üvegbe. Egyenlőre HM-el meg próbálok gyepet alkotni ha nem fog össze jönni jön majd a parvula minivel a technika fejlesztése is. 😁
 

Attachments

  • IMG_20210110_153855.jpg
    IMG_20210110_153855.jpg
    492 KB · Megtekintések: 60
a hm nálam nagyon jól fejlődik az 1-2 cm vastag shrimp king active soilban, táptalaj nélkül, low tech körülmények között... 😊
 
Elindult a CRS lak a mai napon. A köveket végül cseréltem fekete lávakőre hogy semmi ne keményítse a vizet. Egy hónap és jönnek a lakók is remélem. A shrimp king active soil alá került táp talaj is. Mivel még mindig nem döntöttem el kerül e erősebb fény és co2 az üvegbe. Egyenlőre HM-el meg próbálok gyepet alkotni ha nem fog össze jönni jön majd a parvula minivel a technika fejlesztése is. 😁

Ha gyepesítésben gondolkodsz, low-techben is jól megy a montecarlo, nálam táp, és co2 nélkül is elég szépen nő. Csak egy ötlet :)

D923A50B-684B-4567-92AB-B98713046D08.jpeg
 
Ma 23.napos a lak. Lassan majd jöhetnek a lakók is. Vizparaméterek Gh6 Kh0 hőfok 21 Celsius tds 135 Ph 6.88. Mi okozhatja, hogy a Ph ilyen magas? Azt gondoltam ez a talaj 6 és 6.5 között fogja tartani a Ph értékét.
 

Attachments

  • IMG_20210203_160938.jpg
    IMG_20210203_160938.jpg
    466.3 KB · Megtekintések: 29
  • IMG_20210203_160917.jpg
    IMG_20210203_160917.jpg
    450.1 KB · Megtekintések: 31
Back
Oldal tetejére