• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első akvakertészkedésem

Soós Péter

Kertész szaki
Sziasztok!
Elsőször is a bemutatkozással kezdenék, Soós Péternek hívnak 30+ éves
Mindig is volt gyermekkoromban a családban akvárium, de kis 50l-es gyöngykaviccsal giccses kiegészítőkkel. Végre eljutottam arra a szintre, hogy felnőtt fejjel tudjak élni ennek a szép hobbinak. Rengeteg netezés és YouTubeozás után rá találtam a Green Auqa-rá ahova egy szombati napon be is tértem. Nem kell mondani egyből szerelmes is lettem....
Tomi nagyon segítőkész volt, nagyon sok mindent tanultam tőle, és pár napra rá össze is állítottunk egy szettet ami 240l üvegből 2db Oase 600 szűrőből, Ody 4x54w világítás és egy CO szettből állt. Szeptember 24. Este jött el az építés pillanata, bízok benne elég kitartó leszek és meghozza gyümölcsét :)
 
In medias res! Hát, Te aztán egyből a közepébe vágtál! Nem apróztad el.:jawdrop:
Minden szükséges dolgot beszereztél ( Eheim Skim 350 (y)); valóban csak a türelem és kitartás kell.
Bárhol megakadnál vagy csak biztatásra vágysz, csak vezesd a naplód és mindig lesz valaki, aki segít, követ.
 
Isten hozott a növényfejek világában!
Megsüvegelendő, hogy úgy kezdtél, ahogy kell, és minden megvan ahhoz, hogy egy bombasztikus növényes akvád legyen.

Ahogy előttem már @sztanotomi is írta, a technika, tápozás, élővilág, stb. részleteibe avass be minket, kérlek.
 
Szóval, a talajok: Amazonia, Denerle Deponitmix táptalaj és ADA dekorhomok
A szűrőkbe ment Mátrix és Seachem Purigen
Green Aqua Macro, Micro és Flourish Exel továbbá Seachem Prime és Stability, minden a leírásának megfelelően
Első héten napi min 50% vizet cserélek és fokozatosan egyre ritkábban majd
A dekor Red Moor fa és Dragon kővek
Növények: Cyperus helferi, Ludwigia, Staurogyne repens, Ammania Bonsai, Vesicularia ferriei, Anubias nana mini, Eleocharis acicularis és parvula mini
A technika: 2DB Oase 600, Ody 4x54w, Skimmer, Twinstar nano plus, és a CO szett
 
Dekorhomok és a talaj 3 másodperc alatt keveredik össze, ha lesznek benne mindenféle állatok is majd. :)
(Legalábbis a képen nem látom hogy használnál valami elválasztót.)

Érdemes lenne akár kövekkel, de még az is jó ha vékony átlátszó műanyag lapokkal elválasztani a két típusú talajt.

A parvula mini ráadásul ha elkezd terjeszkedni, szépen ráfut a dekorhomokra majd. :D (Ha ez nem baj, akkor nem szóltam.)

Egyébként erős kezdés, hajrá.

Algára fel. :D Mert az mindig bekopog. Majd lenyomod.
 
Dekorhomok és a talaj 3 másodperc alatt keveredik össze, ha lesznek benne mindenféle állatok is majd. :)
(Legalábbis a képen nem látom hogy használnál valami elválasztót.)

Érdemes lenne akár kövekkel, de még az is jó ha vékony átlátszó műanyag lapokkal elválasztani a két típusú talajt.

A parvula mini ráadásul ha elkezd terjeszkedni, szépen ráfut a dekorhomokra majd. :D (Ha ez nem baj, akkor nem szóltam.)

Egyébként erős kezdés, hajrá.

Algára fel. :D Mert az mindig bekopog. Majd lenyomod.
Élére állított kövek vannak, de pont a üvegnél nem látszik
 
Csuda szépen alakul az akva kerted, gratula! (y)
Látom, vízcsere utáni a kép. Úgy látszik, nem sikerült tökéletesre a karbantartás, mert az otok nekiestek a jobb oldalüvegnek. :ROFLMAO:

Ami jobb oldalon van, felfelé nyúló fa, azon jó lenne kötözővel rábírni a mohát, hogy körbenőjje azt. Így egy furán kopaszodó ág benyomását kelti.
 
Csuda szépen alakul az akva kerted, gratula! (y)
Látom, vízcsere utáni a kép. Úgy látszik, nem sikerült tökéletesre a karbantartás, mert az otok nekiestek a jobb oldalüvegnek. :ROFLMAO:

Ami jobb oldalon van, felfelé nyúló fa, azon jó lenne kötözővel rábírni a mohát, hogy körbenőjje azt. Így egy furán kopaszodó ág benyomását kelti.

Igen vicsere után volt, kB 1 órával,hogy segítsek az Otikon? (más hal még nincs benne) ha damillal körbe tekerem az jó ötlet
 
Igen vicsere után volt, kB 1 órával,hogy segítsek az Otikon? (más hal még nincs benne) ha damillal körbe tekerem az jó ötlet
Szerintem nem kell az otok miatt aggódnod, nálam is ezt szokták tenni. Jópofák.

Damil helyett mohakötöző, vagy cérna jobb lenne. Azok lebomlanak, és addigra a moha már szépen megkapaszkodik a fán.
 
Húúú szép kezdés. Algamentes akvakertészkedést kívánok. :)

A harmadik héten szokott befigyelni mindenféle alga. Az ötödik hétre meg szeretnéd lebontani mert annyira ronda lesz.
Amint látom elég profin kezdted, mindenre figyeltél, tehát valószínű rövid életű algásodás következik. :)

Szoktál vízparamétereket mérni? Ha igen mivel? NO3, NO2, PH, PO4...

CO2 diffúzort nem látok, gondolom reaktorból jön.
 
Húúú szép kezdés. Algamentes akvakertészkedést kívánok. :)

A harmadik héten szokott befigyelni mindenféle alga. Az ötödik hétre meg szeretnéd lebontani mert annyira ronda lesz.
Amint látom elég profin kezdted, mindenre figyeltél, tehát valószínű rövid életű algásodás következik. :)

Szoktál vízparamétereket mérni? Ha igen mivel? NO3, NO2, PH, PO4...

CO2 diffúzort nem látok, gondolom reaktorból jön.

Remélem nem így lesz, ha már a szűrők is túl vannak méretezve :)
Reaktor van igen.
Túlzásba nem viszem a teszteket, per pill csak csapviz van (még) gh 21,kh 10, pH 7,5
 
Back
Oldal tetejére