• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első akvakertészkedésem

Remélem nem így lesz, ha már a szűrők is túl vannak méretezve :)
Reaktor van igen.
Túlzásba nem viszem a teszteket, per pill csak csapviz van (még) gh 21,kh 10, pH 7,5
Az amazónia talaj az első 1 hónapban minden felszív amit beleöntesz tápozás címén. Ebben az időszakban elég labilis az akvárium.
Nem azt mondom, hogy elkerülhetetlen csak, hogy ne okozzon csalódást. És sajnos a már lerakódott algák nem fognak 1 óra alatt eltűnni, csak mert a labilitás megszűnt :)
 
Valóban erős kezdés! Egy észrevétel: én kivenném a dekorhomokot a jobb oldalról, egyrészt elüt a színe másrészt úgyis össze fog keveredni az amazóniával, hiába van kövekkel elválasztva.
Szerintem a fehér homok kell oda, nagyon hangulatos lehet. Sajnos leejt arra és örökké rágurul majd az amazónia.

Jobb hangsúlyt kapna, hogy ha a fehér homok akár csak 5cm-re is de bekanyarodna a sziget elé. Mert így egy durva szeletnek tűnik, úgy meg kicsit szigetes hangulata lenne.
 
Szerintem a fehér homok kell oda, nagyon hangulatos lehet. Sajnos leejt arra és örökké rágurul majd az amazónia.

Jobb hangsúlyt kapna, hogy ha a fehér homok akár csak 5cm-re is de bekanyarodna a sziget elé. Mert így egy durva szeletnek tűnik, úgy meg kicsit szigetes hangulata lenne.

És hogy csináljam meg utólag
 
És hogy csináljam meg utólag

Nem ajánlom, mert ha nem csináltad még akkor tragédiát okozhat.
Manapság úgy csinálnak hídlábat betonból a Dunába, hogy körbekerítenek egy területet a víz közepén ami kiszárad és lehet betonozni.
Jelenleg a Duna az amazónia.
Végy valamit ami hasonló mint egy kártyalap. Én műanyag dossziét daraboltam fel. Csak 200-300 Ft s akkorára szabdalom amekkorára szeretném.
Kerítsd körbe azt amit ki szeretnél kanalazni. Tehát szurkáld a kártyalapot egyenesen a talajba az alsó üvegig.
Tegyél be egy poharat amibe átteszed amit kikanalaztál, hogy ne emeld fel a felszínre mert az ki fog ömleni a kanálból.
Lassú kis kanalazással dolgozz. Figyelj arra, hogy egy idő után a kártyák próbálnak a gödörbe beomlani, tehát hosszabb legyen a kártyalap mint a gödör széle és akkor lesz tartása.

Homokot beszórni is hasonlóan csináld. Ne próbáld csövön legurítani, mert hatalmas fehér porfelhős lesz. Végy egy poharat tele dekorhomokkal. Lassan merítsd víz alá. Tedd a talajra, majd kanalazd át.

Még arra koncentrálj, hogy az üveg oldalán úgy szép ha csak a fehér homok látszik, tehát ott törekedj tiszta munkára. Magyarul az üvegre ha ránézel azt érezzem, hogy a legaljáig kiszedted az amazóniát, nem csak a felső 1 cm-t.

De inkább ne csináld. Így is szép. Engem első ránézésre lenyűgözött. Nem véletlen írják, hogy erős kezdés. Az teljesen lényegtelen, hogy itt ott lehetne szépíteni.
 
Nem ajánlom, mert ha nem csináltad még akkor tragédiát okozhat.
Manapság úgy csinálnak hídlábat betonból a Dunába, hogy körbekerítenek egy területet a víz közepén ami kiszárad és lehet betonozni.
Jelenleg a Duna az amazónia.
Végy valamit ami hasonló mint egy kártyalap. Én műanyag dossziét daraboltam fel. Csak 200-300 Ft s akkorára szabdalom amekkorára szeretném.
Kerítsd körbe azt amit ki szeretnél kanalazni. Tehát szurkáld a kártyalapot egyenesen a talajba az alsó üvegig.
Tegyél be egy poharat amibe átteszed amit kikanalaztál, hogy ne emeld fel a felszínre mert az ki fog ömleni a kanálból.
Lassú kis kanalazással dolgozz. Figyelj arra, hogy egy idő után a kártyák próbálnak a gödörbe beomlani, tehát hosszabb legyen a kártyalap mint a gödör széle és akkor lesz tartása.

Homokot beszórni is hasonlóan csináld. Ne próbáld csövön legurítani, mert hatalmas fehér porfelhős lesz. Végy egy poharat tele dekorhomokkal. Lassan merítsd víz alá. Tedd a talajra, majd kanalazd át.

Még arra koncentrálj, hogy az üveg oldalán úgy szép ha csak a fehér homok látszik, tehát ott törekedj tiszta munkára. Magyarul az üvegre ha ránézel azt érezzem, hogy a legaljáig kiszedted az amazóniát, nem csak a felső 1 cm-t.

De inkább ne csináld. Így is szép. Engem első ránézésre lenyűgözött. Nem véletlen írják, hogy erős kezdés. Az teljesen lényegtelen, hogy itt ott lehetne szépíteni.
Marad így :D
 
Remélem nem így lesz, ha már a szűrők is túl vannak méretezve :)
Reaktor van igen.
Túlzásba nem viszem a teszteket, per pill csak csapviz van (még) gh 21,kh 10, pH 7,5
Mindegy, mekkora a szűrő. Ki kell alakuljon a bacikultúra, és az akvárium ökoszisztémája. Ezt nem lehet sürgetni.
Az algákat szerintem illik szeretni és tisztelni, meg kiváló indikátorok. Utánuk jönnek a stemek.
Ugyan én még mindig csak tanulom jelzéseiket, de nagyon hasznosak. Más mutatja a foszfát hiányt, más a többletet. Megint más alga mutatja, ha a flow-val van valami hiba. stb.

A naplózásban az is jó, ha vezeted, hogy mikor változtattál a tápozáson (igen, jegyezd csak be), milyen értékeket mértél, milyen hőfokon, stb.
Nálam is volt többféle alga, és bizony a napló visszalapozása, és a többi növényfej segítő hozzászólása segített rájönni a kiváltó okokra, és hamar tudtam hatékonyan fellépni az adott alga ellen.

Részleteket is fotózz, és tölts fel. Egy új hajtás is sokmindent elárul. Hosszútávon figyelemmel tudod követni a változások hatását növényeiden.
 
Utoljára módosított:
Közben át álltam RO vízre, eddig 2x 50% RO viz ment bele most per pill 140ppm
És küzdök az ecsettel
Változtattam az áramláson is már, illetve a jobb oldalról az ADA Dekor homok megszűnt végre
 
Igazából már az első hozzászólásomba írtam, hogy jönni fog az ecset vagy más fonalas, mert átlósan vannak a lily-k. De ráolvasós gonoszkodós lett volna ezért kitöröltem a sort.

Tedd egymással szembe a lilyket és vegyél bele 20-50 süncsigát.

Most olyan az áramlás mint 2 bicikli kerék egymás mögött. Viszont csak egyik hoz be co2-t és az elvan a saját örvényében, nem keveredik a másik örvénnyel. Középen még egy elválasztó domb is segíti a külön örvényeket fenntartani. Tedd szembe és nem tud mit csinálni, keveredni fog és a flow is csökken.
Erős flow kevés/hullámzó CO2-ért oda vannak a fonalasok. Ha le is áll az ecset nem fog eltűnni ami már megvan. 20 süncsiga megoldja 3-5 hét alatt.
 
Közben át álltam RO vízre, eddig 2x 50% RO viz ment bele most per pill 140ppm
És küzdök az ecsettel
Változtattam az áramláson is már, illetve a jobb oldalról az ADA Dekor homok megszűnt végre
Kérünk szépen képet is! :snaphappy:
 
Le a kalappal, mert meg nem mondanám, hogy nincs két hónapja, hogy elindítottad!
Megvallom, sokkal jobban tetszik a homok nélküli verzió! Ütősebb lett az összkép.
 
Back
Oldal tetejére