• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élőlények terráriumban(hüllők, kétéltűek, ízeltlábúak)

Szia. Akkor en el is kezdenem.
Nyilmeregbekakat tartok, szam szerint 7 db-ot.
4 Dendrobates Auratus Bronze-Blue es 3 Phyllobates Vittatus.
Kis gumicukrok.
Ha kezdokent valaki bele szeretne vagni, annak csak azt tudom mondani, hogy nem a vivarium epitese a nehezseg, hanem az ehes szajak betomese. :ROFLMAO: Sok-sok muslicara van szukseg ( egyebek mellett-nalunk a zsizsikfelek valtak meg be), amiket ha nem akar allandoan rohangalni az egyebkent nem egy atlagos allatkereskedesbe. Keves helyen kaphatok, igy inkabb meg kell tanulni otthon tenyeszteni. Nagyon sok helyet foglalnak. Szagosak. Es nalunk a vivarium a lakas disze, igy nem kivanatos ha szem elott van a haromszor negy adag muslitenyeszet. Ennyi kell ugyanis minimum egy kezdonek, hogy ne fogyjon ki a kajabol es hogy uj tenyeszetre is legyen alapanyag. Ki kell tapasztalni, hogy milyen muslicataptalaj a megfelelo, nem beszelve arrol, hogy 24 fok felett ( nalunk nyaron konnyen fole csuszik), nem igazan szaporodnak es bedogolhet a tenyeszet.
 
Jófejek ezek a békák.
Mekkora hely kell nekik?
Vagy inkább ugy kérdezem 100*20*35ös helyen tarthatóak e?
Alapvetoen azt kell figyelembe venni, hogy milyenek az igenyeik. Vannak amelyek inkabb talajon elnek, de a tobbseg fara maszik, hiszen bromeliakban helyezik el az ebihalakat. En a 20*35-ost nem ajanlanam, meg akkor sem ha ez az alapterulet es egy metert maszhatnak felfele. Persze kutyat is lehet boxban tartani es pelenkara pisiltetni (lattam ilyet) de hat azert....na.
A nagyobb jobb.
 
Alapvetoen azt kell figyelembe venni, hogy milyenek az igenyeik. Vannak amelyek inkabb talajon elnek, de a tobbseg fara maszik, hiszen bromeliakban helyezik el az ebihalakat. En a 20*35-ost nem ajanlanam, meg akkor sem ha ez az alapterulet es egy metert maszhatnak felfele. Persze kutyat is lehet boxban tartani es pelenkara pisiltetni (lattam ilyet) de hat azert....na.
A nagyobb jobb.
100*20az alapterület. Igy a talajlakók jöhetnének csak szóba. Van egy ekkora üres pultfelületem amire kell valamit tennem.
Régóta szimpatizálok azekkel a kis ékszerekkel. De ha nem járható út akkor itt is akvárium lesz :ROFLMAO:
 
Sziasztok. A hetvegen a terra plazan vettem ezeket a helyes kis joszagokat.
Armadillium Klugii Montenegro
AAEEF6A9-151E-49B1-8752-D1B083A9761D.jpeg
8CBB342B-6F34-4FE0-9165-D7F5D13DE35C.jpeg
bocs a tragya kepekert. Nagyon edes kis joszagok.
Tettem be a vivariumba is es laknak kulon egy dobozban is. Majd csinalok nekik meltobb helyet. Nagyon sokfele szinvaltozat letezik, sajna hazankban nem igazan elerheto. Van olyan ami csillagaszati arban rendelheto kulfoldrol...nekem sosem lesz olyanok.
Bar most egy kisebb terrarisztikai ceg beigerte, hogy hozni fognak szineseket. Kivancsi leszek az arukra.
Izelito
Cubaris sp. Rubber ducky
A79C489D-6C8F-46A7-B462-4F547391CA5B.jpeg
cubaris sp. Panda
99C82EA0-63C0-43EA-8D81-1641AC01F234.png
cubaris sp. Blonde
DFBD679B-E48A-4811-936E-3F83DA7C5449.png
 
Otthon nekünk egy albínó cornsnake van, gond és baj nélkül. Az évek alatt egyszer kellett csak állatorvoshoz vinnem tavaly, amikor tojások nőttek benne és nem jött ki. Pedig egyedül van a terráriumban. Kivágták belőle és összevarrták és szépen meggyógyult két hét alatt. Fagyasztott egérrel etetem, hetente egy nap egyszerre kettőt-hármat kap és mindig friss vizet adok neki naponta és van egy kerámia tál amiben szeret fürödni. Van amikor szereti, ha kiveszik és nagyon kiváncsi, van amikor elbújik és akkor hagyja békén mindenki. Találtam róla egy képet a mobilomban, mikor legyőzte a sárkányt
BL1tpQho7ukSTcUrRVu8HSWXg=w1112-h625-no?authuser=2.jpg
 
A kígyó tartása során az se volt gond ha elutaztunk egy-két hétre (ilyen volt már) vagy akár négyre (ilyen mondjuk nem volt még), kibírja kaja nélkül, csak akkor egy jóval nagyobb vízes tálat kell neki betenni és nem árt ha valaki cseréli a vizet. A fagyasztott egeret 10-es csomagban veszem, frigóban becsomagolva eláll. Melegítéshez kiveszek párat, azokat zacsiba teszem, azt bele egy bögrébe, (pl. anyósom kávés bögréje ideális) és arra öntöm a forró vízet. Pár perc múlva kienged, nem forrón, kicsit hűl, utána beadom neki egy műanyag kanállal. Mivel nagyon gyorsan rácsap. Nem tudom honnan, de mindig tudja előre mikor viszem neki a bögrében és már várja. Van amikor lesből, bújkálva támadja meg, van amikor fentről az ágról lóg le és úgy kapja el fejjel lefelé. Aztán seperc alatt eltűnik benne. 1-2-3. Na majd legközelebb lefotózom az akciót. Szeret bújkálni, a fán csavarogni, főleg a friss kókusz rost aljzatot összetúrni. Ja és nagy szökő művész. Párszor meglógott már, azt hittem a gyerek nyitotta ki neki vagy hagyta nyitva véletlen, de nem. Azóta nagyon figyelek, hogy kiékeljem a tolóajtót. Ugyanis ki tudja nyitni. Úgy csinálja, hogy nekifekszik az oldalával és eltolja a megfelelő irányba. Saját szememmel láttam. Egyik eltűnése közel 4 hétig tartott. Akkor a fürdőszobai zuhanykabin mögül jött elő, pedig mindennel próbáltuk csalogatni és semmi, azt hittük vége lett vagy megszökött a lakásból is, mind szomorúak voltunk nagyon miatta. Másik két alkalommal a nagyobb szobai növények valamelyikének a cserepében volt. Egyszer meg a könyvespolcról levert egy könyvet és ott kaptam el. A pattintós fedlapú műa.doboz tetejét is képes volt kinyitni, felnyomta a sarkában és elkezdett kibújni alóla, míg takarítottam a terráriumot. Ha nem veszem észre lestem volna tuti, hogy a doboz fedlap a helyén és mégis üres a doboz. Mostanában azért már nem tudott kiszökni szerencsére. koppkoppkopp. Szeret kézben lenni, ha az ember nyugodt ő is az. Ha vendég gyerek vagy felnőtt jön és valaki ideges, fél, azonnal megérzi és nem marad meg olyan kézben. Érdekes a gyerekek abszolút kiváncsiak rá és kézből kézbe adják néha, ha itt vannak, de a felnőttek, na azok félnek, ijedeznek tőle, pedig teljesen ártalmatlan.
b3kKswIKqT0OAMed8vJeF__PsQ=w394-h700-no?authuser=1.jpg
 
Otthon nekünk egy albínó cornsnake van, gond és baj nélkül. Az évek alatt egyszer kellett csak állatorvoshoz vinnem tavaly, amikor tojások nőttek benne és nem jött ki. Pedig egyedül van a terráriumban. Kivágták belőle és összevarrták és szépen meggyógyult két hét alatt. Fagyasztott egérrel etetem, hetente egy nap egyszerre kettőt-hármat kap és mindig friss vizet adok neki naponta és van egy kerámia tál amiben szeret fürödni. Van amikor szereti, ha kiveszik és nagyon kiváncsi, van amikor elbújik és akkor hagyja békén mindenki. Találtam róla egy képet a mobilomban, mikor legyőzte a sárkányt
View attachment 96807
Mennyi idős?
 
a vizet. A fagyasztott egeret 10-es csomagban veszem, frigóban becsomagolva eláll. Melegítéshez kiveszek párat, azokat zacsiba teszem, azt bele egy bögrébe, (pl. anyósom kávés bögréje ideális) és arra öntöm a forró vízet. Pár perc
Ezen percekig röhögtem :) Gondolom, anyósod nem is sejti, mitől ilyen finom a kávé...
 
Sziasztok!
A császár-foltos gőtével (neurergus kaiseri) találkozott már valaki viváriumban? Vagy esetleg tudtok valakit aki látott, tartott, tart?
images-exhibits-Kaiser_Mountain_Newt_900_600_q85.jpg
A jövőben szeretnénk a párommal belefogni egy nagyobb viváriumba és nagyon megtetszett ez a kis jószág. 😍
 
Sziasztok!
A császár-foltos gőtével (neurergus kaiseri) találkozott már valaki viváriumban? Vagy esetleg tudtok valakit aki látott, tartott, tart?
View attachment 160913
A jövőben szeretnénk a párommal belefogni egy nagyobb viváriumba és nagyon megtetszett ez a kis jószág. 😍
Szia néz utána páréve én is szerettem volna gőtét, de azt mondták egy kereskedésben, hogy itthon betiltották a tartást valami kórokozó miatt.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére