• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elfogy a levél

pvinyo

Nézelődő
Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Az egyik növényemnek valami problémája akadt, és nem tudok rájönni, hogy mi lehet a baj. A többivel semmi gondom, csak ez az egy fajta (hygrophila, - remélem jól írtam) gyengélkedik!
Akvárium 70x40x35
Jbl e901
Odyssea 2x24W
JBL NPK macroelemnts
Easycarbo

Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

Köszönöm:grumpy:
lev_l_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia! Szerintem ez K hiány lesz.
A lyukacsos levelek az tipikus kálium hiány tünet, párszor én is belefutottam már. Emelni kéne a tápozást kicsit.
Makro tápon kívül használsz mikrot is ? Mert pl a JBL macroelements-ben nincs pl vas, és előbb utóbb az is hiányozni fog a növényeknek.
@Beni szerinted ?
 
Köszönöm a választ!Csak a JBL NPK macroelemnts-t használom!
Milyen tápot javasolnál?
 
A képfeltöltés a legpronyóbb szolgáltatás ami létezik. Ezer jobb tárhely van ami könnyebb megosztást ad. Flickr, photobucket stb
 
Köszönöm a választ!Csak a JBL NPK macroelemnts-t használom!
Milyen tápot javasolnál?
Én csak a Green Aqua micro-t használtam eddig, az sokaknál bevált
MICRO növénytáp - 250 ml 2 190,00 Ft Green Aqua
De ha JBL párti vagy akkor nyugodtan kipróbálhatod azt is;
JBL ProScape Fe+ Microelements vas nyomelem növénytáp - 250ml 2 290,00 Ft Green Aqua

Visszatérve, szóval ha a lyukak:
apró barnás-feketés foltokként indulnak sárga udvarral és aztán nőnek meg; akkor lehet hogy K hiány
nagyobb lyukak: lehet csiga vagy egyéb állat károsította meg
Azt is figyeld meg, hogy csak öreg leveleken jelentkezik-e, vagy új fiatal levélen? (itt úgy látom hogy öreg levelekről van szó)
A K reutilizálható (újrahasznosítható), tehát a növény kivonhatja az öreg levélből és a fiatalabb levélbe szállíthatja > így mindig az öregebb leveleken jelentkezik a hiánytünet.
Pl a vas az nem reutilizálható és ezért először a fiatal levélen jelentkezik a tünet.
Ha tudsz, mérjél N szintet is.
Én azt mondom, hogy emelj a tápozáson +vegyél mikro tápot!
SignsOfNutrientDeficiency.jpg
 
Szép Napot!


Nekem lenne egy "Ötletem", hátha erre még nem gondolt senki...
Nem lehet ennek az az oka, hogy a növények teljesen más helyről származnak?
 
Back
Oldal tetejére