• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élet, és munka. Avagy amikor nem nyakig az akváriumban vagyunk.

néha nézegetem a puzzle-kat, de egyik sem tetszik annyira hogy sok pénzért megvegyem... a fenti star wars bejön de csak a darabszámban, a téma nem ihletett meg :)
Kitartást a kirakáshoz ;)
 
Szedd magad eper eredménye, kb. másfél óra alatt 6,5 kg. :hungry: Először próbáltuk, de egész jók a tapasztalatok. Ha esetleg más is tervezi, azt javasoljuk, hogy ne Budakalászra menjetek, Pomázon szebb és több termés volt (még a budakalászi tulaj néni is ezt mondta, gyakorlatilag ő küldött a "konkurenciához")
IMG_20180527_121359.jpg
 
Utoljára módosított:
Most ugye elvagtak a kabelt akkor mivel toldottad meg hogy kb 5cm ralogas van egyik oldal a masikra. Nem is mondvan azok a kabelok ahol 20cm meg nem osszekotott. Beletoldottal?


Itt egy szakasz csere történt, 60 m toldottunk be. Egyébként valóban rongálás volt. Vizet vezették le a számtóföldről, így ahogy elszakította a gép még jól be is ázott. :)
 
Utoljára módosított:
Azért nem mindig csak a 30 éves kábelek vannak, néha jut egy kis üveg szál is!
View attachment 70230View attachment 70231View attachment 70232
Nagyon széles skálán mozogsz. Az ért a gödörben a rézkábel toldás, meg az optika nem ugyan az a műfaj. Annak idején (jó 25 éve) ámulva néztem a hajszál vékony fénykábelek összehegesztését. Ha jól emlékszem, akkor Furukawa készülékeket használtak hozzá. Sajnos nem volt módom kipróbálni, pedig nagyon szerettem volna. Nekünk csak a végberendezések élesztésében való közreműködés jutott, amit akkor az Italtal csinált a Matáv részére. Jahhh, a régi szép idők...
 
Nagyon széles skálán mozogsz. Az ért a gödörben a rézkábel toldás, meg az optika nem ugyan az a műfaj. Annak idején (jó 25 éve) ámulva néztem a hajszál vékony fénykábelek összehegesztését. Ha jól emlékszem, akkor Furukawa készülékeket használtak hozzá. Sajnos nem volt módom kipróbálni, pedig nagyon szerettem volna. Nekünk csak a végberendezések élesztésében való közreműködés jutott, amit akkor az Italtal csinált a Matáv részére. Jahhh, a régi szép idők...


Szerintem sem ugyanaz a műfaj, a réz kábel kötése komolyabb meló! Ez is Furukawa csak a legújabb típus és már sokkal kisebb.
 
Nagyon széles skálán mozogsz. Az ért a gödörben a rézkábel toldás, meg az optika nem ugyan az a műfaj. Annak idején (jó 25 éve) ámulva néztem a hajszál vékony fénykábelek összehegesztését. Ha jól emlékszem, akkor Furukawa készülékeket használtak hozzá. Sajnos nem volt módom kipróbálni, pedig nagyon szerettem volna. Nekünk csak a végberendezések élesztésében való közreműködés jutott, amit akkor az Italtal csinált a Matáv részére. Jahhh, a régi szép idők...

Mi egyszer csináltunk egy kamera rendszert fokozottan robbanás veszélyes helyen (Tiszabezdédi cseppfolyós gáz átfejtő telep) és ott húztunk sok sok méternyi optikai kábelt. Aztán jött egy szaki és leheggesztett minden végpontot. Kollégámmal úgy néztük mintha nem is tudom milyen csodát látnánk. Sajnos nekem sem adatott meg kipróbálni és talán már nem is fog... [emoji2]

ui: ez a kép pont ott készült... [emoji2]b08f81250c658820cf16ded3ea4209d9.jpg
 
Back
Oldal tetejére