• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Élet 8 deciben

Sziasztok!

Nem új akvárium, működik már egy ideje, de mivel nagyon szeretem, gondoltam indìtok neki egy dedikált naplót.

A legfontosabb infók:

13x7,5x8 cm = 7,8 deci
A szűrőkamra mérete 6,8 deci
Vìztiszta akrilból készült, ezért nagyon szép, de cserébe brutàl mód karcolódik.
Egy nagyon apró vìzpumpa keringeti a vizet, nagyon ügyes megoldás, nem látszik semmi a szűrésből.

3 fokozatú LED lámpa világìtja, ami sajna elég krumpli, de cserébe maxon 10wattot!!!! tud. Sajna minden bekapcsolásnál a legkisebb fokozatban indul, nincs memóriája. Ez mondjuk igen béna dolog.

10-15 ezer forint körüli összegért utazik ide csájnából. Nem olcsó, de tekintve, hogy igen ügyes és csoda, hogy egy ilyen pici akvárium csücsülhet az asztalodon, nagyon megéri.

Tervezek egy 2. példányt, aktìv talajjal èa CO2 vel. Beszélnem kell a gyàrtóval, hogy van e valami megoldás a, mert nem akarom minden reggel a lámpát dimmelgetni.

A szűrőkamra hatalmas, ez szavatolja azt, hogy valóban fenntartható ez a 3 pohárnyi vìz. Siporax mini és szivacs van nálam benne.

2 hónapja megy, azért kellett némi idő mire beállt és algamentes lett. Volt idő, amikor temettem, aztán sikerült végül helyrehoznom.

Most csodás, el sem hiszem, hogy ez ekkora. Szerintem kötelező minden fanatikusnak.

Növények: Crypto, Anubias nana, Marsielea hirsuta, parvula, fissi, karácsony moha, riccia, Bucephalandra, a vìz tetején pedig Limnobium ùszkál.

Sajna nem ilyen sok növénnyel kezdtem, ez is lehetett a hiba.

Dekor: kicsi lávakő, red moor fa és mezei kvarchomok.

Van benne pár csiga és ma tettem bele 2 rc garnélát. Ez nem tudom mennyire volt jó ötlet, lehet ki kéne őket venni. :(

Sárga tropicából cseppentek bele hetente 1 cseppet.

Ìgy néz ki manapság
fdd4eee90d8f2aaf7c23dce5c5114d0b.jpg

Ez pedig egy videó az épìtésről
 
Sziasztok!

Nem új akvárium, működik már egy ideje, de mivel nagyon szeretem, gondoltam indìtok neki egy dedikált naplót.

A legfontosabb infók:

13x7,5x8 cm = 7,8 deci
A szűrőkamra mérete 6,8 deci
Vìztiszta akrilból készült, ezért nagyon szép, de cserébe brutàl mód karcolódik.
Egy nagyon apró vìzpumpa keringeti a vizet, nagyon ügyes megoldás, nem látszik semmi a szűrésből.

3 fokozatú LED lámpa világìtja, ami sajna elég krumpli, de cserébe maxon 10wattot!!!! tud. Sajna minden bekapcsolásnál a legkisebb fokozatban indul, nincs memóriája. Ez mondjuk igen béna dolog.

10-15 ezer forint körüli összegért utazik ide csájnából. Nem olcsó, de tekintve, hogy igen ügyes és csoda, hogy egy ilyen pici akvárium csücsülhet az asztalodon, nagyon megéri.

Tervezek egy 2. példányt, aktìv talajjal èa CO2 vel. Beszélnem kell a gyàrtóval, hogy van e valami megoldás a, mert nem akarom minden reggel a lámpát dimmelgetni.

A szűrőkamra hatalmas, ez szavatolja azt, hogy valóban fenntartható ez a 3 pohárnyi vìz. Siporax mini és szivacs van nálam benne.

2 hónapja megy, azért kellett némi idő mire beállt és algamentes lett. Volt idő, amikor temettem, aztán sikerült végül helyrehoznom.

Most csodás, el sem hiszem, hogy ez ekkora. Szerintem kötelező minden fanatikusnak.

Növények: Crypto, Anubias nana, Marsielea hirsuta, parvula, fissi, karácsony moha, riccia, Bucephalandra, a vìz tetején pedig Limnobium ùszkál.

Sajna nem ilyen sok növénnyel kezdtem, ez is lehetett a hiba.

Dekor: kicsi lávakő, red moor fa és mezei kvarchomok.

Van benne pár csiga és ma tettem bele 2 rc garnélát. Ez nem tudom mennyire volt jó ötlet, lehet ki kéne őket venni. :(

Sárga tropicából cseppentek bele hetente 1 cseppet.

Ìgy néz ki manapság
View attachment 70638

Ez pedig egy videó az épìtésről
Gyönyörű, a videó is nagyon tetszett
 
Nagyon jópofa. Szép lett ez is.
Nekem is volt egy ideig egy 4dl-es pico. Eleinte cserélgettem benne a vizet, de abbahagytam és úgy is jól működött. Szűrés nem volt benne, de nem is kellett. Abszolút lowtech volt.
Csak kísérlet volt, de hónapokig megtartottam. Tök jól elvolt, mint befőtt a polcon. Még 2 RC is volt benne, meg egy csiga. Kb havonta leszívtam a mulmot, de ennyi volt a karbantartás. Teljesen algamentesen tudtam tartani.
Remélem, neked is szép marad. Szerintem maradhatnak a garnélák is.
 
Gyönyörű, a videó is nagyon tetszett

Köszi, örülök, hogy tetszik :)

Nagyon jópofa. Szép lett ez is.
Nekem is volt egy ideig egy 4dl-es pico. Eleinte cserélgettem benne a vizet, de abbahagytam és úgy is jól működött. Szűrés nem volt benne, de nem is kellett. Abszolút lowtech volt.
Csak kísérlet volt, de hónapokig megtartottam. Tök jól elvolt, mint befőtt a polcon. Még 2 RC is volt benne, meg egy csiga. Kb havonta leszívtam a mulmot, de ennyi volt a karbantartás. Teljesen algamentesen tudtam tartani.
Remélem, neked is szép marad. Szerintem maradhatnak a garnélák is.

Szűrés nélkül necces lenne, de ìgy most szépen muzsikál. A garnéla kérdéssel megnyugtattál valamennyire, de kérdés, ha felteszem ìgy netre, mennyire fognak szétszedni érte.
 
Szuper jól néz ki Máté. Gondolkoztam én is egy ilyenen. Határozottan jó mókának tűnik. A szűrőt milyen gyakran érdemes tisztogatni?

Szerintem mindenképpen szerezz be egyet, kötelező. Végtelen lehetőséget rejt és nem kis kihìvás egy ilyet berendezni, élővé varázsolni. Nem tudom, nem piszkáltam még a szűrőt, szerintem sűrűn nem kell vele foglalkozni, alacsony a szennyezés ebben a csöppségben.
 
Back
Oldal tetejére