• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős vs citromsavas módszer

hát még lehet végigmászom az akvaráriumozás lépcsőit:D Meg hát az ugye egy kicsit drágább mulatság.
De lehet majd előre haladva az lesz a vége. :D
Teljesen mindegy melyiket választod. Amelyik szimpatikus. A befőttes öveg nem tartja a nyomást, mert túl nagy a zárófelület, és kiszökik a gáz. A befőttes öveget arra gyártották hogy a vákuumot tartsa. ...és arra jó is. De próbáld ki, hátha neked sikerül.
Egyébként úgyis továbblépsz a citromsavas irányába, mert kíváncsi leszel, hogy az vajon hogy működik? Amikor azt is kitapasztalod, akkor jön majd a nagynyomású, mert azt még nem próbáltad. ;)
Nagyon kevesen vannak, akik hosszú időn át kitartanak az élesztős vagy a citromos mellett. Azoknak a rendszereknek is megvan fillingje...
 
Sziasztok!
Összeállítottam egy kinti, messzi országból érkező citromsavas rendszert, mindent úgy csináltam, ahogy a videon is mutatták, még sem akar jó lenni. A nyomásmérő óra nem mozdul, a két palack felkeményedett, de nem képződik gáz. Mennyi ideig kell várni, amíg elég gáz lesz a rendszerben? Tömítések jók, az elején volt is bubi, aztán megállt.
 

Attachments

  • Citromsavas co2 kínai.JPG
    Citromsavas co2 kínai.JPG
    32.6 KB · Megtekintések: 39
Sziasztok!
Összeállítottam egy kinti, messzi országból érkező citromsavas rendszert, mindent úgy csináltam, ahogy a videon is mutatták, még sem akar jó lenni. A nyomásmérő óra nem mozdul, a két palack felkeményedett, de nem képződik gáz. Mennyi ideig kell várni, amíg elég gáz lesz a rendszerben? Tömítések jók, az elején volt is bubi, aztán megállt.
Kösz, megoldódott, türelmetlen voltam.
 
Sziasztok!
A problémám mégsem oldódott meg.
Rendeltem egy D601-es citromsavas CO2-höz való rendszert messzi országból. Összeraktam az itt olvasott recept alapján, a keverést, mindent úgy csináltam, ahogy itt leírták és a gyári videón láttam. A probléma: A nyomás ezek alapján eléri rögtön a zöld zónát, azaz az 1 Bar-t, meg is indul a bubizás, azonban egy percen belül megáll, percenként jön 1 bubi úgy, hogy a nyomás a mérő szerint nem változik. A két palack kökemény, már nem tudok átnyomni a másik palackba citromsavat, mert nem tudom annyira összenyomni a palackot, még sincs bubi.Ez mitől lehet? Ha felállt a nyomás, akkor még zárva kell tartani a tűszelepet vagy megnyithatom?
Köszönöm.
 
Sziasztok!
A problémám mégsem oldódott meg.
Rendeltem egy D601-es citromsavas CO2-höz való rendszert messzi országból. Összeraktam az itt olvasott recept alapján, a keverést, mindent úgy csináltam, ahogy itt leírták és a gyári videón láttam. A probléma: A nyomás ezek alapján eléri rögtön a zöld zónát, azaz az 1 Bar-t, meg is indul a bubizás, azonban egy percen belül megáll, percenként jön 1 bubi úgy, hogy a nyomás a mérő szerint nem változik. A két palack kökemény, már nem tudok átnyomni a másik palackba citromsavat, mert nem tudom annyira összenyomni a palackot, még sincs bubi.Ez mitől lehet? Ha felállt a nyomás, akkor még zárva kell tartani a tűszelepet vagy megnyithatom?
Köszönöm.


Szia !

Ez alapján készítsd el a rendszert.A nyomás 1,7-2 bár közé told fel annyinak kell lennie,ha már nem tudsz átnyomni egyik palackból a másikba akkor meg kell nyitni a tűszelepet és várni amíg átszívja a citromsavat az egyik palackból a másikba a nyomás és ahogy átért rögtön elzárni és megrázni a B palackot hogy minél jobban elegyedjen a citromsav a szódabikarbónával.
Azt ha ereszt a palack rögtön látod mert nagyon hamar elfogy az elegy és csökken a nyomás.


abra2.jpg
 
Szia !

Ez alapján készítsd el a rendszert.A nyomás 1,7-2 bár közé told fel annyinak kell lennie,ha már nem tudsz átnyomni egyik palackból a másikba akkor meg kell nyitni a tűszelepet és várni amíg átszívja a citromsavat az egyik palackból a másikba a nyomás és ahogy átért rögtön elzárni és megrázni a B palackot hogy minél jobban elegyedjen a citromsav a szódabikarbónával.
Azt ha ereszt a palack rögtön látod mert nagyon hamar elfogy az elegy és csökken a nyomás.


View attachment 81397
Nem ereszt a rendszer, mert megnéztem, akkor megpróbálom valahogy feltornászni a nyomást.
Kösz.
 
Szervusz!
Megnyitottam, de szerintem nem csinál semmit. Mennyi ideig tart elvileg, míg a nyomás kiegyenlítődik? Én nem látom, hogy szívna át citromsavat. A két palack meg olyan kemény, hogy képtelen vagyok még pluszba átpumpálni citromsavat a szódabikarbónás palackba. Tanácstalan vagyok.
 
Szervusz!
Megnyitottam, de szerintem nem csinál semmit. Mennyi ideig tart elvileg, míg a nyomás kiegyenlítődik? Én nem látom, hogy szívna át citromsavat. A két palack meg olyan kemény, hogy képtelen vagyok még pluszba átpumpálni citromsavat a szódabikarbónás palackba. Tanácstalan vagyok.
Azért ha 1 báron van várni kell vele egy kicsit a csövön is látod ahogy szívja át,illetve el kezd pezsegni a szódabikarbóna
 
Na, elindítottam sokadjára és a tapasztalatom az, hogy amíg az átnyomott citromsav dolgozott, addig volt valami, de ez miután elfogyott, nem szívott át utánpótlást, így egyszer csak leállt a rendszer. Egyszerűen nem nyom át a B palackba citromsavat. Ez mitől lehet? A nyomás 1.2 Bar-on van, nem változik.
 
Kicsit tuningoltam a rendszeremen, eddig full levegős cuccokkal üzemelt, most megjött a tűszelep, mágnesszelep, és ismét barkácsolni támadt kedvem, manométer nincs, nem is lesz, jelenlegi felállásban nem érzem szükségét. Jelenleg még levegőcsövekkel van összerakva, ha megjön, és újratöltés jön, akkor kicserélem azokat is. https://flic.kr/s/aHsmX4j9Eu
 
Back
Oldal tetejére