• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

Igen és hosszú távon kifizetodobb is. Nincs hely sajnos, így is az akvárium mögött van a külső szűrő.

Ha 2 kólás palacknak van hely, szerintem elfér ott egy Sodatream vagy fél kilós CO2 palack is :) (Nem tudom mekkora az akvárium, de ha elég neki az élesztős akkor túl nagy nem lehet, akkor meg már egy fél kilós palack is sok hónapig elég)
 
Maximum mekkora akvát lehet élesztős co2-vel ellátni egészségesen, egyszerűen? Lecserélnénk gyereknek a 27L-t egy 74L-esre. Szerintetek?
 
Sokan tortazselébe kötnek cukrot és az az alapja a rendszernek arra töltik fel a vizet amiben élesztő és még cukor van oldva. Ezt többen írtátok, hogy így csináljátok.

Próbált valaki előre dolgozni és 4 kólás palackot előre megtölteni zselével, hogy majd 4-6 hét múlva csak rá kelljen tölteni a cukros élesztős vizet? Maga a zselé eláll 4 hétig hűtés nélkül? Penészesedik esetleg?
 
Sokan tortazselébe kötnek cukrot és az az alapja a rendszernek arra töltik fel a vizet amiben élesztő és még cukor van oldva. Ezt többen írtátok, hogy így csináljátok.

Próbált valaki előre dolgozni és 4 kólás palackot előre megtölteni zselével, hogy majd 4-6 hét múlva csak rá kelljen tölteni a cukros élesztős vizet? Maga a zselé eláll 4 hétig hűtés nélkül? Penészesedik esetleg?
Szerintem nem áll el sokáig hűtés nélkül. Pláne nem nyáron.

Én nem vettem észre, hogy a zselés tovább tartana.

Én mindig este inditom be az új palackot, reggelre van 4bar nyomás és 1 hónapig tuti megy. Persze nem sima fúrt kupakokkal hanem citromsavas rendszerhez gyártott rendes kupakokkal.
2 palackhoz megy 1x7g -os instant élesztő és fél kg cukor.
Egyik palack félig élesztő másik félig víz (ezen keresztül picit letisztul a cukros lotty.
 
Bedobáltok működő technikai megoldásokat az éjszakai co2 "elzárásra". Erről a háromról tudok.

  • kiveszed kézzel a diffuzort a vízből éjszakára.
  • levegőztetővel kicsapatod
  • mágnesszeleppel eltereled a gáz útját (de ez 15e ft)

Van még valami módszer?
 
Bedobáltok működő technikai megoldásokat az éjszakai co2 "elzárásra". Erről a háromról tudok.

  • kiveszed kézzel a diffuzort a vízből éjszakára.
  • levegőztetővel kicsapatod
  • mágnesszeleppel eltereled a gáz útját (de ez 15e ft)
Van még valami módszer?
Mágnesszelep helyett T elosztó és egy csap, éjszaka kinyitod és akkor nem az akváriumba megy a co2. (egyszerűbb mint a diffúzort pakolgatni)
Vagy egyszerűen kitekered a kupakot félig.
 
Mágnesszelep helyett T elosztó és egy csap, éjszaka kinyitod és akkor nem az akváriumba megy a co2. (egyszerűbb mint a diffúzort pakolgatni)
Vagy egyszerűen kitekered a kupakot félig.
Ez járt az agyamban, de nem láttam még ilyen csapot, tudsz mondani egy nevet amire rákereshetek googleben? Mert linkelni itt nem nagyon lehet.
Köszönöm.
 
Ez járt az agyamban, de nem láttam még ilyen csapot, tudsz mondani egy nevet amire rákereshetek googleben? Mert linkelni itt nem nagyon lehet.
Köszönöm.
"levegocsap-a-tobbutas-fem-levegoelosztokhoz" pl., ez fém és 600ft körüli áron van, van műanyag is az kb 100-150ft.
 
Esetleg ezekkel a 3 dolláros csodákkal nem próbálkozott még senki? Szigorúan élesztőshöz, nem nagynyomású palackhoz.solenoid valve.PNG
 
Esetleg ezekkel a 3 dolláros csodákkal nem próbálkozott még senki? Szigorúan élesztőshöz, nem nagynyomású palackhoz.View attachment 75007

Szolenoidnál mindegy hogy élesztős vagy nagynyomású szerintem, a munkanyomás (~2bar) nem különbözik a kettőnél. Szerintem. Inkább az "szokott" a baj lenni az olcsó megoldásokkal hogy nem hosszú "nyitvatartásra" tervezték őket és mikor órákig nyitott állapotban áram alatt vannak túlmelegednek.

Szerk/OFF: Esetleg a feltöltögetős-harangos Tropica rendszerhez tudnám talán elképzelni hogy kiméred mennyi időnként kell tölteni meg meddig kell nyitva lenni hozzá és automatikusan töltöd vele. Akkor csak pár mp-ig kell nyitva lennie naponta.
 
Szolenoidnál mindegy hogy élesztős vagy nagynyomású szerintem, a munkanyomás (~2bar) nem különbözik a kettőnél. Szerintem. Inkább az "szokott" a baj lenni az olcsó megoldásokkal hogy nem hosszú "nyitvatartásra" tervezték őket és mikor órákig nyitott állapotban áram alatt vannak túlmelegednek.

Szerk/OFF: Esetleg a feltöltögetős-harangos Tropica rendszerhez tudnám talán elképzelni hogy kiméred mennyi időnként kell tölteni meg meddig kell nyitva lenni hozzá és automatikusan töltöd vele. Akkor csak pár mp-ig kell nyitva lennie naponta.
Közben megtaláltam a terméket ami nekem kell. Akvarista CO2 mágnesszelep 3300Ft-ért. Ugyanazt tudja mint a drágábbak, csak mégsem. :D :D élesztős rendszerhez tökéletes.
 
Bedobáltok működő technikai megoldásokat az éjszakai co2 "elzárásra". Erről a háromról tudok.

  • kiveszed kézzel a diffuzort a vízből éjszakára.
  • levegőztetővel kicsapatod
  • mágnesszeleppel eltereled a gáz útját (de ez 15e ft)

Van még valami módszer?
Tuszelep miért nem jó erre a célra? Nálam tökéletesen működik egyetlen hátránya, hogy minden nap újra be kell állítani.

Miért kell elvezetni a gázt éjszakára, miért ez a pazarlás?
 
Tuszelep miért nem jó erre a célra? Nálam tökéletesen működik egyetlen hátránya, hogy minden nap újra be kell állítani.

Miért kell elvezetni a gázt éjszakára, miért ez a pazarlás?

Mert attól hogy lezárod, nem áll meg a co2 termelés, és az élesztős rendszeredből könnyen nagynyomású rendszer válik éjszaka - viszont a palackot nem arra tervezték így könnyen bummra ébredsz az éjszaka közepén. Vagy ha nem is, reggelre a megemelkedett nyomás sokkal intenzívebb beoldást ("magasabb bubiszámot") eredményez. Attól hogy elzárod nem fog tovább tartani - akkor tartana tovább ha minden éjjelre betennéd hűtőbe a palackot de az már nagyon macerás.

+ a tűszelepnek sem tesz jót az állandó állítgatás
 
Mert attól hogy lezárod, nem áll meg a co2 termelés, és az élesztős rendszeredből könnyen nagynyomású rendszer válik éjszaka - viszont a palackot nem arra tervezték így könnyen bummra ébredsz az éjszaka közepén. Vagy ha nem is, reggelre a megemelkedett nyomás sokkal intenzívebb beoldást ("magasabb bubiszámot") eredményez. Attól hogy elzárod nem fog tovább tartani - akkor tartana tovább ha minden éjjelre betennéd hűtőbe a palackot de az már nagyon macerás.

+ a tűszelepnek sem tesz jót az állandó állítgatás
Nem osztom, folyamatosan 4bar -on van nálam és a tuszelepet néha szetszedem és bezsirozom a menetet.

Fentebb írtam, hogyan lehet biztonságosan üzemeltetni.
 
Mert attól hogy lezárod, nem áll meg a co2 termelés, és az élesztős rendszeredből könnyen nagynyomású rendszer válik éjszaka - viszont a palackot nem arra tervezték így könnyen bummra ébredsz az éjszaka közepén. Vagy ha nem is, reggelre a megemelkedett nyomás sokkal intenzívebb beoldást ("magasabb bubiszámot") eredményez. Attól hogy elzárod nem fog tovább tartani - akkor tartana tovább ha minden éjjelre betennéd hűtőbe a palackot de az már nagyon macerás.

+ a tűszelepnek sem tesz jót az állandó állítgatás
Ha már élesztős rendszerből van szó, akkor jó lenne elfelejteni, vagy is ne merjen senki műanyag palackot használni. Célszerű a alumínium szódás palack. Strapabíró és nem robban fel. Mivel a élesztő, egy baktérium kúltura, cukorral egyűt, elég sok Co2-t tudnak termelni. Akár 10 bárig is felmehet a nyomás. A műanyag palack, nem biztos hogy bírja ezt anyomást. Tehát ha alumínium palackba van, nyugodtan el lehet zárni éjszakára. 2 évig használtam a eféle rendszert, és minden második nap kellet állítani a tűszelepen, és semmi baja. Karbantartani kell.
 
Back
Oldal tetejére