• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

Bekentem az összes illesztést borotvahabbal, de ahol szivárgott ott megszüntettem...
Ahogy írtam, a levegőcső nem igazán alkalmas erre, mert átengedi a CO2-t. Ha nem alakul ki megfelelő nyomás és bubiszám, s nem ereszt a rendszer sehol, akkor lehet, hogy a keverékkel van a gond. Általában a sok cukor miatt nincs megfelelő gáztermelés. Van fent egy csomó recept a megfelelő keverékre.
Én 2 dl cukrot és 4 gr instant élesztőt használok. Az én keverékem nem zselés, mert nincs sok különbség és több vele a macera, de ez csak az én személyes véleményem.
 
Szia!
Nekem a kerámia diffúzoron keresztül is átnyomja a CO2-t. Nálad valahol ereszt a rendszer, így nem alakul ki megfelelő nyomás. Igazából az is baj, hogy nem nyomja át a rendszereden a gázt, de a porlasztókő szerintem amúgy sem porlasztaná olyan apróra a co2-t, hogy be tudjon oldódni a vízbe.
Le kell szigetelned a rendszert rendesen, nem árt hozzá igazi CO2 cső sem, mert a levegőcső átereszt, majd ha ezzel minden oké, akkor egy rendes kerámia diffúzor. Így lenne jó és használható.

Lehet nem írtam, de rendes co2 csövet vettem.
 
Ma próbáltam zselatinos cuccot készíteni, de csak 1 palackkal. A bajom vele, hogy nagyon habosodik, már a kupaknál-csőnél járt a hab, annyira nyomta volna.
Mitől lehet?
2 literes palackban 4,5 dkg cukor, 1 tasak zselatin, 1 liter víz, s egy 11 gr-os tasak élesztő.
A palackot nem öntöttem fel vízzel, csak 1 liter van benne, a gáztermelés hamar megindult és nagyon intenzív, csak iszonyatosan tolja a habot.
 
Zselatin esetén ne 1 litert készíts, csak max 2 dl-t! Nagyon sokat csináltál. Én a palack max negyedig töltöttem úgy, hogy abban már víz is volt! Így elment minimum 1 hétig, de inkább 2. Régen volt, receptre nem emlékszem pontosan, de a 2 dl zseléhez sztem adtam kb 15-20 dkg cukrot. A rá öntött lében pedig igazi élesztő volt és kb 4dl mennyiséghez olyan 20g-ot használtam. Használjátok igazi élesztőt, méginkább rendes co2 szettet, barmennyibe kerül is megéri, az élesztőzés horror lelkileg és anyagilag IS hosszútávon.
 
Zselatin esetén ne 1 litert készíts, csak max 2 dl-t! Nagyon sokat csináltál. Én a palack max negyedig töltöttem úgy, hogy abban már víz is volt! Így elment minimum 1 hétig, de inkább 2. Régen volt, receptre nem emlékszem pontosan, de a 2 dl zseléhez sztem adtam kb 15-20 dkg cukrot. A rá öntött lében pedig igazi élesztő volt és kb 4dl mennyiséghez olyan 20g-ot használtam. Használjátok igazi élesztőt, méginkább rendes co2 szettet, barmennyibe kerül is megéri, az élesztőzés horror lelkileg és anyagilag IS hosszútávon.
Köszönöm János!
Igazából a zselét kevertem be 7 dl vízbe, az élesztős löttyöt pedig 4 dl-be.
Akkor a zselét és az élesztős löttyöt összesen kb. 4 dl vízzel csináljam meg? Ennek az aránya, mármint a zseléhez kevert víz és az élesztős löttyhöz öntött víz aránya mi legyen?
Köszönöm.
 
az a lényeg, hogy legyen egy stabil zselé az alján, ez kb 2-3dl ... erre öntesz viszonylag sok lét, mondjuk 4-5-6 dl-t, mert ahogy olvad a zselé és szép lassan alakul a benne lévő cukor co2-vé, úgy változik a lötyi kémhatása a folyamat szempontjából negatív irányba. Többek között erért lassul a termelődés. Vagyis kell a sok lötty, hogy a kémhatás később érje el a kritikus szintet.
 
Sziasztok!

Szeretném kicsivel magasbb színvonalra emelni az akváriumomat. Szeretnék egy kis CO2-t adagolni, de nem tudom a jelenlegi összeállításomban működhet-e a dolog.
Méret: 54 l (ívelt)
Világítás: 24W Juvel daylight (~10-12 óra)
Talaj: Manado
Táptalaj: Tropica
Tápozás: napi 1ml Green Aqua Micro-macro + 2ml Carbo
Szűrés: Házi PVC cső nettó 3 liter, szivacs a beszívóágon. Pumpa: atman at-304 (800 l/h; lemérve 300l/h) Töltet: JBL szivacs, enheim substrat, siporax. + Belső szűrő a mulm ellen (300l/h).
Növények: - Lindernia rotundifolia
- Cryptocoryne wendtii green
- Echinodorus Tenellus
- Hygrophila polysperma
- Marsilea Hirsuta

A növények kb. elvannak lassan növögetnek kissé stagnálnak van aki inkább csak szenved. Ehhez az összeállításhoz szeretnék CO2-őt. Néztem a házi zselés élesztős módszert, ami 6-7 napig bírja, ezt vállalnám is, később akár nagynyomásúra cserélve.
Ehhez az összeállítással tudna működni az élesztős CO2? Vagy máshol kellene "tuningolni"?
Előre is bocsánat, ha nem a megfelelő topicba tettem fel kérdésemet!
 
Szia!

Önmagában nem érsz vele semmit:
co2, világítás, tápozás, szűrés
Ezeket együtt szabad csak kezelni, különben nem lesz rendben a rendszer és jön az alga.
 
Sziasztok!

Szeretném kicsivel magasbb színvonalra emelni az akváriumomat. Szeretnék egy kis CO2-t adagolni, de nem tudom a jelenlegi összeállításomban működhet-e a dolog.
Méret: 54 l (ívelt)
Világítás: 24W Juvel daylight (~10-12 óra)
Talaj: Manado
Táptalaj: Tropica
Tápozás: napi 1ml Green Aqua Micro-macro + 2ml Carbo
Szűrés: Házi PVC cső nettó 3 liter, szivacs a beszívóágon. Pumpa: atman at-304 (800 l/h; lemérve 300l/h) Töltet: JBL szivacs, enheim substrat, siporax. + Belső szűrő a mulm ellen (300l/h).
Növények: - Lindernia rotundifolia
- Cryptocoryne wendtii green
- Echinodorus Tenellus
- Hygrophila polysperma
- Marsilea Hirsuta

A növények kb. elvannak lassan növögetnek kissé stagnálnak van aki inkább csak szenved. Ehhez az összeállításhoz szeretnék CO2-őt. Néztem a házi zselés élesztős módszert, ami 6-7 napig bírja, ezt vállalnám is, később akár nagynyomásúra cserélve.
Ehhez az összeállítással tudna működni az élesztős CO2? Vagy máshol kellene "tuningolni"?
Előre is bocsánat, ha nem a megfelelő topicba tettem fel kérdésemet!

Szerintem nyugodtan megpróbálkozhatsz vele, amíg fél watt \ liternél nem több a világításod, addíg a zselés co2 nem árthat!
Nekem van 20 literes, 11w-os világítással shrimp-soil talajjal kis szivacsos szűrővel. Napi 1ml Green Aqua Micro-macro + 1ml Carbo-val tápoztam. Csináltam hozzá élesztős co2. Egy hónapon belül úgy tele lett növényekkel, hogy a halak nem fértek el, volt növény ami kinőtt az aksiból! Már nem használom régóta ehhez az akváriumhoz a co2-t mert nem az volt a cél vele, hogy minden hétvégén nyírjam. Ja, és már csak hetente tápozom és kb. kéthavonta nyírom. Szerintem adj neki, csak figyelj a folyamatos szintre, ne várd meg míg teljesen kifogy!
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
Szerintem én is kipróbálom, ha gáz lesz a helyzet max abbahagyom...
Üdv.:Sanyi
 
És ha egy 5 literes flakonban, mondjuk pont dupla adagot csinálnék? Így az alapterület is legalább duplája egy 2 lityisnek. Vajh, így a működési időt, vagy a nyomást növelném?
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
Szerintem én is kipróbálom, ha gáz lesz a helyzet max abbahagyom...
Üdv.:Sanyi
Szerintem csak fogadd meg Molroth tanácsát! Co2 beoldáshoz kell igazítanod mindent, mert különben felborul az egyensúly az aksiban és jönnek az algák. A Co2 beoldással felturbózod a növények fejlődését, így a növények több fényt, más tápozást igényelnek és persze jobb szűrést. Ezzel mintegy csúcsra járatod az akváriumot. Ha az összetevők közül valami nem stimmel, akkor szerintem több kárt csinálsz mint hasznot. (tapasztalat)
Próbáltam én is, persze, hogy jobban nőttek a növények, de vele együtt az algák is. Az élesztős CO2 beoldását nem tudod szabályozni, ami szintén probléma, mert ha keveset oldasz be, akkor nincs értelme, ha túl sokat, akkor kinyírod az élővilágot. Az ingadozó CO2 szint szintén algaturbó! Mindig azt mondjuk, hogy egy próbát megér, de szerintem ez nem helyes. Egy ideig (az újdonság varázsa miatt) kotyvasztgatod a löttyöt, aztán beleunsz és keresed a jobb megoldást, ha tényleg szép növényes akváriumot akarsz. Nem hiába mondják a tapasztalt akvakertészek, hogy a végső megoldás a nagynyomású rendszer. A végén mindenki ott lyukad ki, hogy vagy marad egy jól működtethető low-tech akváriumnál vagy beruház egy nagynyomású rendszerre. Hidd el, mindig ez a két út marad, a többi köztes megoldással csak a gondok sokasodnak.
Én is végig jártam ezt az utat, próbáltam mindenféle CO2 beoldást, aztán a végén nagynyomású lett. Szép akváriumot lehetett vele csinálni, de sok odafigyeléssel. Most a megsokasodott munkahelyi elfoglaltságom miatt van egy kocka (49 literes) növényes-garnélás akváriumom jó szűréssel, kevesebb fénnyel és tápozással, Amanda lazacokkal, RC és Blue-brown bee garnélákkal és az ég világon semmi gondom nincs vele. Ez a másik út.
 
Szerintem csak fogadd meg Molroth tanácsát! Co2 beoldáshoz kell igazítanod mindent, mert különben felborul az egyensúly az aksiban és jönnek az algák. A Co2 beoldással felturbózod a növények fejlődését, így a növények több fényt, más tápozást igényelnek és persze jobb szűrést. Ezzel mintegy csúcsra járatod az akváriumot. Ha az összetevők közül valami nem stimmel, akkor szerintem több kárt csinálsz mint hasznot. (tapasztalat)
Próbáltam én is, persze, hogy jobban nőttek a növények, de vele együtt az algák is. Az élesztős CO2 beoldását nem tudod szabályozni, ami szintén probléma, mert ha keveset oldasz be, akkor nincs értelme, ha túl sokat, akkor kinyírod az élővilágot. Az ingadozó CO2 szint szintén algaturbó! Mindig azt mondjuk, hogy egy próbát megér, de szerintem ez nem helyes. Egy ideig (az újdonság varázsa miatt) kotyvasztgatod a löttyöt, aztán beleunsz és keresed a jobb megoldást, ha tényleg szép növényes akváriumot akarsz. Nem hiába mondják a tapasztalt akvakertészek, hogy a végső megoldás a nagynyomású rendszer. A végén mindenki ott lyukad ki, hogy vagy marad egy jól működtethető low-tech akváriumnál vagy beruház egy nagynyomású rendszerre. Hidd el, mindig ez a két út marad, a többi köztes megoldással csak a gondok sokasodnak.
Én is végig jártam ezt az utat, próbáltam mindenféle CO2 beoldást, aztán a végén nagynyomású lett. Szép akváriumot lehetett vele csinálni, de sok odafigyeléssel. Most a megsokasodott munkahelyi elfoglaltságom miatt van egy kocka (49 literes) növényes-garnélás akváriumom jó szűréssel, kevesebb fénnyel és tápozással, Amanda lazacokkal, RC és Blue-brown bee garnélákkal és az ég világon semmi gondom nincs vele. Ez a másik út.
Köszi az észrevételed, egyetértek!
Közben úgy alakult, hogy lett egy 112 literes akvárium, az 54 literest megszüntettem.
Itt a citromsavas CO2 megy, így végülis nem próbálkoztam az élesztőzéssel. Igaz nincs tapasztalatom az élesztős módszerrel, de ettől függetlenül a citromsavas megoldás élhetőbbnek tűnik (el lehet zárni, állandó nyomás, tovább tart...).

Üdv.:Sanyi
 
Sziasztok el készítettem én is egy élesztős Co2 palackot de nem értem miért futót ki ,, igy készült. 3dcl viz 100 g cukor haza adtam 20 g zselatin ez hűtőbe került majd mikor meg dermet ra került az élesztős langyos viz ősze keverve kb 6 g es 2 dcl viz" 1 bubi/mp ez oké is volt de reggelre ki futott , szerencsére 2 palackot használtam igy meg az akvariumba nem jutót . Szerintem valamit el rontotam . De vajon mit ??? :?
 
Utoljára módosított:
Ezt a receptet csináltam meg vasárnap: 7dl víz-4dl cukor-11gr zselatin, 5dl víz-1 teáskanál borélesztő.
Azóta fixen tartja a 10-11 bubi / másodpercet. Ez viszont gondolom kevés egy 54 litereshez, legalábbis a növények nem nagyon indulnak tőle sehova, pedig úgy van beállítva, hogy kavarog egy ideig a vízben a sok kis apró buborék.
Mit kell változtatni, hogy intenzívebb legyen?
 
Én zselé nélkül használom. Annyi a lényege, hogy amikor kifogy a szufla, akkor leöntök fél liternyit, amit pótolok 2dl cukorral, amit felöntök annyi vízzel, hogy fél liter legyen, és ezt vissza töltöm. Kb 2,5 másodperc/bubit tud.
 
Ezt a receptet csináltam meg vasárnap: 7dl víz-4dl cukor-11gr zselatin, 5dl víz-1 teáskanál borélesztő.
Azóta fixen tartja a 10-11 bubi / másodpercet. Ez viszont gondolom kevés egy 54 litereshez, legalábbis a növények nem nagyon indulnak tőle sehova, pedig úgy van beállítva, hogy kavarog egy ideig a vízben a sok kis apró buborék.
Mit kell változtatni, hogy intenzívebb legyen?
Basszus, most látom, hogy nem is jól írtam: Nem 10 bubi/másodperc, hanem 10 bubi/perc! Tehát olyan 6 másodpercenként van 1 buborék.
 
Én zselé nélkül használom. Annyi a lényege, hogy amikor kifogy a szufla, akkor leöntök fél liternyit, amit pótolok 2dl cukorral, amit felöntök annyi vízzel, hogy fél liter legyen, és ezt vissza töltöm. Kb 2,5 másodperc/bubit tud.
De akkor ez teljesen más recept, ugye? Ez már másképpen működik, mint a zselés, ha jól sejtem. Ahogy észreveszem az írásokból, a zselés az tovább tart, de talán gyengébb a termelődés. A sima élesztős meg nagyobb krafttal megy, de talán hamarabb ki is merül. Vagy nem jól sejtem?
 
Back
Oldal tetejére