• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

kb 2 órával előtte. De úgysem fogod tudni belőni pontosan ,mivel sok minden befolyásolja. Szoba hőmérséklete, keverés óta eltelt napok száma, összetevők mennyisége.....

Igen tudom, csak kérdeztem, tapasztalat szerzés miatt.
 
Igen tudom, csak kérdeztem, tapasztalat szerzés miatt.

Nekem annó 54 literbe co2 nélkül profito és carbo adagolásával 2x18 watt fénnyel amúgy tökéletes volt. Több mint 1 évig használtam,de a legjobb az instant élesztő az általában egyforma minőségű mindig. Használtam a kocka élesztőt is 4be szelve 1 db 2 dl cukorhoz de az instant jobban be vállt.
 
Szerintem furd es ne vagd a kupakot, en kb. 2 merettel kisebbre furtam, mint a csoatmeroje, sregen levagtam a cso veget es atteptem egy fogoval. Ragasztas nelkul is franko lett igy. Ha begyurodik a cso, ott ereszthet, addig forgasd benne, mig kerek lesz a keresztmetszete (de szukebb, mint alapbol)!

Sikerült összehoznom a rendszert. A cső tökéletesen zár, nem kelett ragasztanom :) es mar a 3. Napja hogy elegendő nyomást es bubit produkál. (Kb 1,5 bubi/sec)
 
Abban esetleg valaki tudna segíteni hogy milyen szabályzót es T elosztót tudnék beleepiteni hogy éjszakára elzárhassam es a szobába engedhessem a co2-t? A kupak kitekerés nem jött be nekem anno mert reggel 1 óra minimum amíg ujra feltöltődik a rendszer nyomással, turkálni sem szeretnék minden este es reggel a vízben hogy kivegyem a difit. Próbáltam az olcsó O2-s elosztót es szabályzót de nem zárt annyira h ne szökjön a nyomás. (Talan lehetne hasznalni ugy hogy beragasztom az illeszteseknel?) A GA-s profibb elosztók meg drágák egy ilyen rendszerhez. :/:)
 
Abban esetleg valaki tudna segíteni hogy milyen szabályzót es T elosztót tudnék beleepiteni hogy éjszakára elzárhassam es a szobába engedhessem a co2-t? A kupak kitekerés nem jött be nekem anno mert reggel 1 óra minimum amíg ujra feltöltődik a rendszer nyomással,

Bármilyen T elosztót beépíthetsz, ha rendesen tömít. Én a létező legolcsóbb, bármilyen állatboltban kaphatót használtam. Igaz, hogy egy használhatót kettőből kellett összeraknom, de működött, még ragasztani sem kellett.

Nem tudom, hogy zselésnél ez hogyan működik, de a zselé nélkülinél a nyomást a palack néhányszori felrázásával pár perc alatt fel lehet építeni.
 
Ma beindítottam az első ilyen rendszeremet, nagyon kíváncsian várom az eredményt:)
44-et bubizik egy perc alatt.Ez vajon elég lesz egy 60 literesre?
 
Attól függ. Azt érdemes szemelőt tartani, hogy ha levegő, illetve CO2 csővel készítetted a rendszert, akkor az ott keletkezett bubi nagysága eltér egy üveg buborék számlálóban keletkezett buborék nagyságától. Szóval szerintem ez a mennyiségű CO2 elég lesz, ha mégse akkor tudsz változtatni az arányokon, így lehet emelni a bubi számot.
 
Attól függ. Azt érdemes szemelőt tartani, hogy ha levegő, illetve CO2 csővel készítetted a rendszert, akkor az ott keletkezett bubi nagysága eltér egy üveg buborék számlálóban keletkezett buborék nagyságától. Szóval szerintem ez a mennyiségű CO2 elég lesz, ha mégse akkor tudsz változtatni az arányokon, így lehet emelni a bubi számot.


Levegőztető csövet és vizes flakont használtam fel.
 
Már csak 1 kérdésem lenne.
Hogy kell újratölteni, mert már alig jön.
Kaparjam ki a zselét az üveg aljáról vagy csak élesztőport szórjak rá?
Most fogom először újratölteni csak sajnos még nem tudom.
Előre is köszi.
 
Én úgy csináltam, hogy óvatosan kiöntöttem a zselés, vizes lötyit úgy, hogy az aljába benn maradt a fehér élesztős cucc. Azt külön kiöntöttem egy tálba, majd ezt adtam hozzá a következő adaghoz, illetve egy kevés friss élesztőt. Majd flakon kimos, és mehetett bele a lefőzött, kicsit kihűlt zselé.
 
Én úgy csináltam, hogy óvatosan kiöntöttem a zselés, vizes lötyit úgy, hogy az aljába benn maradt a fehér élesztős cucc. Azt külön kiöntöttem egy tálba, majd ezt adtam hozzá a következő adaghoz, illetve egy kevés friss élesztőt. Majd flakon kimos, és mehetett bele a lefőzött, kicsit kihűlt zselé.

Köszi, a cukros lötty fölé vagy alá kell rakni a zselét?
 
Nah akkor még egyszer, a félreértések elkerülése végett.
1 liter víz, 4 dl cukor, egy csomag dr otker tortazselé (kifőzős, nem hidegen össze keverős)
Ezt össze kevered, felforralod, majd hagyod kicsit kihűlni. Majd ez a cukros, zselés löttyöt beleöntöd a flakonba. Hagyod megdermedni.
Ha megdermedt, fogod az élesztőt, első adag esetén budafoki élesztő kb 1/3 elkevered kevés, kb 2 dl vízben, amibe raksz egy evőkanál cukrot, ha már van az előző adagból, akkor azt rakod bele 2 dl vízbe+ 1 evőkanál cukor. Kicsit vársz, míg el kezd dolgozni (habosodni fog a felszín). ű
Ha ez megvan Beletöltöd a flakonba, amibe megdermedt a zselé, és utána feltöltöd langyos vízzel, nem túl meleggel mert elcseszi a zselét. A kupakon átvezetett levegő/ CO2 cső végétől lb 3-5 cmig feltöltöd és kész.
 
Sziasztok!
Nem pontosan idevág a téma,de én gyanítom,hogy esetleg mégis... 3 ancimból 2 sajnálatos módon elhalálozott,ma találtam meg őket,mikor hazaértem.Az egyiket megvizslattam,kissé kifehéredett a hátán egy foltban,a másikon meg valami nyálkás lepedék volt,mint a pókháló, őt érthetően nem annyira nézegettem meg.
A kérdésem: lehetséges,hogy túladagoltam a co2-t? Élesztős zselés cuccot használok,első este kivezettem a gázt a szobába,de tegnap este már bent hagytam(az volt a második estéje az anyagnak,és valamelyest be is állt egyenletesre a dolog.)Minden más élőlény jól van,virgoncak a dániók és a guppik is,a harmadik ancin sem látok semmit.
Mit gondoltok?
 
Back
Oldal tetejére