• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

Ha már élesztős rendszerből van szó, akkor jó lenne elfelejteni, vagy is ne merjen senki műanyag palackot használni. Célszerű a alumínium szódás palack. Strapabíró és nem robban fel. Mivel a élesztő, egy baktérium kúltura, cukorral egyűt, elég sok Co2-t tudnak termelni. Akár 10 bárig is felmehet a nyomás. A műanyag palack, nem biztos hogy bírja ezt anyomást. Tehát ha alumínium palackba van, nyugodtan el lehet zárni éjszakára. 2 évig használtam a eféle rendszert, és minden második nap kellet állítani a tűszelepen, és semmi baja. Karbantartani kell.
Adrián.
Jól emlékszem, hogy neked van/volt egy félig vagy teljesen kész palack feleslegben? Talán veled beszéltem, hogy te hogyan alakítottad át és mintha akkor említetted volna... Vagy rosszul emlékszem? Nincs kedvem vissza olvasni[emoji16]
 
Adrián.
Jól emlékszem, hogy neked van/volt egy félig vagy teljesen kész palack feleslegben? Talán veled beszéltem, hogy te hogyan alakítottad át és mintha akkor említetted volna... Vagy rosszul emlékszem? Nincs kedvem vissza olvasni[emoji16]
Volt még van is kész palackom. Ha lesz egy kis időm lefotózom részletesebben, vagy is szétszedem. Meg leírom mit kell megszüntetni, kífurni vagy ledugózni.
 
Utoljára módosított:
Volt még van is kész palackom. Ha lesz egy kis időm lefotózom részletesebben, vagy is szétszedem. Meg leírom mit kell megszüntetni, kífurni vagylegugózni.
Mocskos pofátlan módon megkérdezem ( 😁) hogy átalakított palackért cserébe egy nem átalakított palack nem érdekel esetleg? 😀 Ennyire barkács már nem vagyok, félek ezt elrontanám aztán ennyi se lenne😐 tűszelepem van😁

@SMAdrián nos? 😁
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Elnéztem a receptet és véletlen 8 dkg cukorból készült az élesztős co2. Ez ment bele a két flakonba. Ez esetben öntsem ki a zselatinos - cukros cucc felét? Túl nagy nyomás lesz a palackban ha rarakom az élesztőt? Köszi előre is
 
Sziasztok. Elnéztem a receptet és véletlen 8 dkg cukorból készült az élesztős co2. Ez ment bele a két flakonba. Ez esetben öntsem ki a zselatinos - cukros cucc felét? Túl nagy nyomás lesz a palackban ha rarakom az élesztőt? Köszi előre is
Szia,

Víz-cukor-zselé aránytól és élesztőtől függ. Illetve attól is, hogy mindezt hány bubi/másodperccel nyomatod.
Nem olvastam végig a topicot, biztos vannak itt felsorolva keverési arányok, de a végén neked kell kitapasztalnod.
Nagyon nem mindegy, hogy 20literes vagy 50 literes akvához kevered.
Nálam pl 25 dkg cukor, 12gr zselé, 4-5 gr élesztővel, 500ml vízben megy 1-1,5 bubi/másodperccel.

Miért raktad 2 flakonba?
 
Sziasztok. Elnéztem a receptet és véletlen 8 dkg cukorból készült az élesztős co2. Ez ment bele a két flakonba. Ez esetben öntsem ki a zselatinos - cukros cucc felét? Túl nagy nyomás lesz a palackban ha rarakom az élesztőt? Köszi előre is
Nem lesz semmi változás. Nem fog felrobbani a palack. Előbb lesz túl sok alkohol a palackban és megöli az élő szervezeteket, mint hogy a cukor elhasználásra került volna. Potyára csináltál annyit.
 
Sziasztok. Anélkül, hogy bele mennénk, hogy mennyire jó az élesztős-zselatinos CO2 rendszer, vagy hogy mennyire nem lehet szabájozni, tudnátok abban segíteni, hogy ha nem akarom elzárni (egy mágnesszelepen keresztül éjszakára ki lesz vezetve egy y elágazáson) akkor használhatok e hozzá 4/6-os levegő csövet? Vagy akkor is kell a nagynyomású CO2 cső?
 
Sziasztok. Anélkül, hogy bele mennénk, hogy mennyire jó az élesztős-zselatinos CO2 rendszer, vagy hogy mennyire nem lehet szabájozni, tudnátok abban segíteni, hogy ha nem akarom elzárni (egy mágnesszelepen keresztül éjszakára ki lesz vezetve egy y elágazáson) akkor használhatok e hozzá 4/6-os levegő csövet? Vagy akkor is kell a nagynyomású CO2 cső?
A szűk keresztmetszet a nappali használat. A difi kéri a nyomást, ergó nappal fogja ledobni a leágazásról a csövet. 🙂
 
Sziasztok. Anélkül, hogy bele mennénk, hogy mennyire jó az élesztős-zselatinos CO2 rendszer, vagy hogy mennyire nem lehet szabájozni, tudnátok abban segíteni, hogy ha nem akarom elzárni (egy mágnesszelepen keresztül éjszakára ki lesz vezetve egy y elágazáson) akkor használhatok e hozzá 4/6-os levegő csövet? Vagy akkor is kell a nagynyomású CO2 cső?
Lehet szabályozni. Teljesen jó ahogy elgondoltad én is csináltam. Éjjelre az időzítő kinyitja Y elágazás után a szabad levegő felé a Co2-t. Tűszeleppel még korlátozod is, hogy ne azonnal mindent, maradjon kis nyomás. Nagyon hasznos. Eszeveszetten gyönyörű növényekkel teli akvát csináltam élesztőssel 70 L-be.
Az élesztős ellen az szól, hogy jóval több macerával jár. Fenntartása árban nincs messze a palackostól. Mert akárhogyan nézzük, azt mondanák a cukor meg az élesztő ingyen van, de nem. Azokat az összegeket összeadod rájössz sok pénz az.

Itt is megveszel mindent a palackon kívül. De tény, hogy az a 40e ft a palackért a kényelmedet cseréli le. Meg persze a hullámzó CO2 betáplálást. Mert a 4. naptól azért zuhan a bejutó CO2. Ha már profi vagy nem gond. Nem leszel algás, de kezdőnek nem ajánlanám.
 
Lehet szabályozni. Teljesen jó ahogy elgondoltad én is csináltam. Éjjelre az időzítő kinyitja Y elágazás után a szabad levegő felé a Co2-t. Tűszeleppel még korlátozod is, hogy ne azonnal mindent, maradjon kis nyomás. Nagyon hasznos. Eszeveszetten gyönyörű növényekkel teli akvát csináltam élesztőssel 70 L-be.
Az élesztős ellen az szól, hogy jóval több macerával jár. Fenntartása árban nincs messze a palackostól. Mert akárhogyan nézzük, azt mondanák a cukor meg az élesztő ingyen van, de nem. Azokat az összegeket összeadod rájössz sok pénz az.

Itt is megveszel mindent a palackon kívül. De tény, hogy az a 40e ft a palackért a kényelmedet cseréli le. Meg persze a hullámzó CO2 betáplálást. Mert a 4. naptól azért zuhan a bejutó CO2. Ha már profi vagy nem gond. Nem leszel algás, de kezdőnek nem ajánlanám.
Szuper köszönöm a választ! Próbálkozom vele, aztán lesz ami lesz...

Plusz egy bónusz kérdés:
Esetleg valaki próbálkozott már valami hasonló aránnyal?
Zselatinos alap: 250g víz, 250g cukor, 3levél lapzselatin
Hozzáadott élesztős víz: 1l víz, 1tk cukor, 2g porélesztő
Itt van egy videó amiben néztem: Video

Ha esetleg igen, akkor kíváncsi lennék a véleményekre...

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!
 
Három levél lapzselatin nagyon kevés. Úgy áteszi magát rajta az élesztő mintha ott se lenne. Ha kedvet kaptál a főzőcskézéshez, akkor a tortazselét tudom ajánlani. Sokkal olcsóbb és kevesebb is kell belőle. A receptedhez elég a zacskó harmada-negyede.
Egy darabig szórakoztam vele, de meguntam. Mostanában szimplán beleöntöm a flakonba a langyos vizet és a kristálycukrot. Az élesztőt szoktam pátyolgatni kicsit mielőtt berakom a flakonba. Nem rázom össze, vagyis a kristálycukor a flakon alján van feloldatlanul.
 
Három levél lapzselatin nagyon kevés. Úgy áteszi magát rajta az élesztő mintha ott se lenne. Ha kedvet kaptál a főzőcskézéshez, akkor a tortazselét tudom ajánlani. Sokkal olcsóbb és kevesebb is kell belőle. A receptedhez elég a zacskó harmada-negyede.
Egy darabig szórakoztam vele, de meguntam. Mostanában szimplán beleöntöm a flakonba a langyos vizet és a kristálycukrot. Az élesztőt szoktam pátyolgatni kicsit mielőtt berakom a flakonba. Nem rázom össze, vagyis a kristálycukor a flakon alján van feloldatlanul.
Köszi. És úgy meddig bírja?
A videóban a 3 lappal 5 hetet mond, de azért az számomra irgalmatlan túlzásnak tűnik...
 
Függ a környezeti hőmérséklettől és az élesztő mennyiségétől. Két gramm élesztővel max 2 hét.
 
Végülis először úgy is egy pohár vízben fogom kipróbálni... Nem dobom bele egyből az akvába.
Aztan puding próbája az evés
 
Szuper köszönöm a választ! Próbálkozom vele, aztán lesz ami lesz...

Plusz egy bónusz kérdés:
Esetleg valaki próbálkozott már valami hasonló aránnyal?
Zselatinos alap: 250g víz, 250g cukor, 3levél lapzselatin
Hozzáadott élesztős víz: 1l víz, 1tk cukor, 2g porélesztő
Itt van egy videó amiben néztem: Video

Ha esetleg igen, akkor kíváncsi lennék a véleményekre...

Előre is köszönöm mindenkinek a válaszát!
Fkf receptje egyébként valahol az első oldalon található
7dl víz,hozzá 4dl cukor összekeverve.
20 g zselatin fix (1 tasak) a 7dl cukros vízhez hozzáadva. összekeverve!Három óra a hűtőbe.
5dl vízhez hozzáadok 1 teáskanál instant élesztőt,jól összekeverem.
Az élesztős vizet hozzáadom a cukros zselatinhoz.
Kb ennyi.
A 2mp/bubit/palack,porlasztókővel,20cm mélységben tudja produkálni.
Én ezt használom 2 hete megy folyamatosan egyenlőre tartja szépen a bubiszámot
Én éjszakára sem veszem ki de egyenlőre nincsenek bennt halak.De egyébként még egyszer nem láttam sárgában a dropcheckert😉
Ha bekerülnek a halak viszont nem tudom,hogy maradok ennel a módszernél(mármint az éjszakai benntmarasztalásra gondolok)
 
Fkf receptje egyébként valahol az első oldalon található
7dl víz,hozzá 4dl cukor összekeverve.
20 g zselatin fix (1 tasak) a 7dl cukros vízhez hozzáadva. összekeverve!Három óra a hűtőbe.
5dl vízhez hozzáadok 1 teáskanál instant élesztőt,jól összekeverem.
Az élesztős vizet hozzáadom a cukros zselatinhoz.
Kb ennyi.
A 2mp/bubit/palack,porlasztókővel,20cm mélységben tudja produkálni.
Én ezt használom 2 hete megy folyamatosan egyenlőre tartja szépen a bubiszámot
Én éjszakára sem veszem ki de egyenlőre nincsenek bennt halak.De egyébként még egyszer nem láttam sárgában a dropcheckert😉
Ha bekerülnek a halak viszont nem tudom,hogy maradok ennel a módszernél(mármint az éjszakai benntmarasztalásra gondolok)
Ok. Megnézem ezt is! Köszönöm!
Plusz levegő beporlasztás?
 
Ok. Megnézem ezt is! Köszönöm!
Plusz levegő beporlasztás?
Nem porlasztok be levegőt pluszba..Az elején feljebb emeltem a befolyót éjszakára,hogy jobban mozgassa a felszínt de már egy ideje azt sem.
Egyenlőre tartja a limezöld színt nincs vele gond.
Igazság szerint nem tudom mire vélni ezt a dolgot de működik,ilyen formában is😉
De elvileg ha dropchecker azt mutatja nem lehet vele gond a késöbbiekben...
De valahol olvastam már a fórumon másnál is ment nonstopban ezért mertem belevágni
 
Nem porlasztok be levegőt pluszba..Az elején feljebb emeltem a befolyót éjszakára,hogy jobban mozgassa a felszínt de már egy ideje azt sem.
Egyenlőre tartja a limezöld színt nincs vele gond.
Igazság szerint nem tudom mire vélni ezt a dolgot de működik,ilyen formában is😉
De elvileg ha dropchecker azt mutatja nem lehet vele gond a késöbbiekben...
De valahol olvastam már a fórumon másnál is ment nonstopban ezért mertem belevágni
Nálam van szerintem elegendő felszínmozgás, de arra gondoltam, hogy a biztonság kedvéért lámpa lekapcsolás után porlasztok be egy kis levegőt a szűrővel. A szűrőmön tudom nyitni vagy zárni a plusz levegőt, így egy pneumatikai mágnesszelepen keresztül, lámpa lekapcsolás után nyitok a mágnesszelepen és ennyi.
 
Back
Oldal tetejére