• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

Alg86

Tapasztalt kertész
Igen és hosszú távon kifizetodobb is. Nincs hely sajnos, így is az akvárium mögött van a külső szűrő.
Ha 2 kólás palacknak van hely, szerintem elfér ott egy Sodatream vagy fél kilós CO2 palack is :) (Nem tudom mekkora az akvárium, de ha elég neki az élesztős akkor túl nagy nem lehet, akkor meg már egy fél kilós palack is sok hónapig elég)

Viktor

Főkertész
Ha 2 kólás palacknak van hely, szerintem elfér ott egy Sodatream vagy fél kilós CO2 palack is :) (Nem tudom mekkora az akvárium, de ha elég neki az élesztős akkor túl nagy nem lehet, akkor meg már egy fél kilós palack is sok hónapig elég)
60 liter.

Sodastream az valóban pici de arra rámegy bármelyik reduktor?

Cipo3

VIP kertész
Maximum mekkora akvát lehet élesztős co2-vel ellátni egészségesen, egyszerűen? Lecserélnénk gyereknek a 27L-t egy 74L-esre. Szerintetek?

Cipo3

VIP kertész
Sokan tortazselébe kötnek cukrot és az az alapja a rendszernek arra töltik fel a vizet amiben élesztő és még cukor van oldva. Ezt többen írtátok, hogy így csináljátok.

Próbált valaki előre dolgozni és 4 kólás palackot előre megtölteni zselével, hogy majd 4-6 hét múlva csak rá kelljen tölteni a cukros élesztős vizet? Maga a zselé eláll 4 hétig hűtés nélkül? Penészesedik esetleg?

Viktor

Főkertész
Sokan tortazselébe kötnek cukrot és az az alapja a rendszernek arra töltik fel a vizet amiben élesztő és még cukor van oldva. Ezt többen írtátok, hogy így csináljátok.

Próbált valaki előre dolgozni és 4 kólás palackot előre megtölteni zselével, hogy majd 4-6 hét múlva csak rá kelljen tölteni a cukros élesztős vizet? Maga a zselé eláll 4 hétig hűtés nélkül? Penészesedik esetleg?
Szerintem nem áll el sokáig hűtés nélkül. Pláne nem nyáron.

Én nem vettem észre, hogy a zselés tovább tartana.

Én mindig este inditom be az új palackot, reggelre van 4bar nyomás és 1 hónapig tuti megy. Persze nem sima fúrt kupakokkal hanem citromsavas rendszerhez gyártott rendes kupakokkal.
2 palackhoz megy 1x7g -os instant élesztő és fél kg cukor.
Egyik palack félig élesztő másik félig víz (ezen keresztül picit letisztul a cukros lotty.

Oldal tetejére