• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Élesztős CO2 zselével

Nálam van szerintem elegendő felszínmozgás, de arra gondoltam, hogy a biztonság kedvéért lámpa lekapcsolás után porlasztok be egy kis levegőt a szűrővel. A szűrőmön tudom nyitni vagy zárni a plusz levegőt, így egy pneumatikai mágnesszelepen keresztül, lámpa lekapcsolás után nyitok a mágnesszelepen és ennyi.
Nagyon meghintáztatod a rendszert. Ha megnézed a korábbi hozzászólásokat, általános nézet, hogy nem kell kizavarni a CO2-t a vízből. Kimegy az magától. Úgy szokták, hogy a világítás felkapcsolása előtt 2 órával bekapcsolják a CO2-t és világítás lekapcsolása előtt 2 órával kikapcsolják a CO2-t. Ez, szinte mindenkinél bejön. Hogy ez nagynyomású rendszeren történik, vagy az élesztősből engeded ki a felesleget, az mindegy.
 
Utoljára módosított:
Nagyon meghintáztatod a rendszert. Ha megnézed a korábbi hozzászólásokat, általános nézet, hogy nem kell kizavarni a CO2-t a vízből. Kimegy az magától. Úgy szokták, hogy a világítás felkapcsolása előtt 2 órával bekapcsolják a CO2-t és világítás lekapcsolása előtt 2 órával kikapcsolják a CO2-t. Ez, szinte mindenkinél bejön. Hogy ez nagynyomású rendszeren történik, vagy az élesztősből engeded ki a felesleget, az mindegy.
Igen. Alapból én is ezt csinálnám. Csak attól tartok, hogy ha ki engedem a felesleget, akkor annyira leesik a nyomás, hogy reggel megint egy csomó idő kell, hogy legyen elegendő nyomás, hogy a diffuzor működjön.
Na de mindegy. Majd kitapasztalom
 
Sziasztok. 2 - 2,5 hétre próbálkozni fogok a zselatinos élesztős rendszerrel.
Tegnap üzemeltem be, ma reggel már nagyon szépen bubizott, úgyhogy be tettem az akváriumba a diffusor-t.
Mivel nem akarom 2 hétig minden nap kitépdesni a csöveket, így addig (bár tudom, hogy nem egy jó megoldás) világítás lekapcsolásakor az Eheim PickUp-on kinyotom a levegőztetést.
Ezzel kapcsopatban lenne két kérdésem.
1. Elég ennyi levegőztetés, hogy ne fulladjanak meg a halak, az egész napos CO2 beoldástól?
2. A gyári kis kb. 5cm-es csődarabot, amin a levegőztető csapja van kicseréltem egy 25cm-es levegő csőre. Ettől szerintetek megy be ogyanúgy az oxigén?
Előre is köszi a választ mindenkinek!
 
Nekem régóta megy mindenféle levegőztetés nélkül folyamatos üzemben. Nincs kihegyezve világoszöldre, élesztővel nem is lehetne. A természetes gázcsere szinten tartja a co2 mennyiségét. Reggel is és este is ugyanazt mutatja a dropcsekker.
A gáz mennyiségét kell belőni az élesztő mennyiségével és a porlasztó helyzetével.
 
. Elég ennyi levegőztetés, hogy ne fulladjanak meg a halak, az egész napos CO2 beoldástól?
2. A gyári kis kb. 5cm-es csődarabot, amin a levegőztető csapja van kicseréltem egy 25cm-es levegő csőre. Ettől szerintetek megy be ogyanúgy az oxigén?
Szerintem is mellőzd a levegőztetést azzal csak bekavarsz a rendszerbe.Nekem most már több,mint 3 hete megy nonstop a zselatinos egyszer sem mutatott többlet értéket...
 
Sziasztok. 2 - 2,5 hétre próbálkozni fogok a zselatinos élesztős rendszerrel.
Tegnap üzemeltem be, ma reggel már nagyon szépen bubizott, úgyhogy be tettem az akváriumba a diffusor-t.
Mivel nem akarom 2 hétig minden nap kitépdesni a csöveket, így addig (bár tudom, hogy nem egy jó megoldás) világítás lekapcsolásakor az Eheim PickUp-on kinyotom a levegőztetést.
Ezzel kapcsopatban lenne két kérdésem.
1. Elég ennyi levegőztetés, hogy ne fulladjanak meg a halak, az egész napos CO2 beoldástól?
2. A gyári kis kb. 5cm-es csődarabot, amin a levegőztető csapja van kicseréltem egy 25cm-es levegő csőre. Ettől szerintetek megy be ogyanúgy az oxigén?
Előre is köszi a választ mindenkinek!
Sokan a nagynyomásút is 24 órában használják.
Ha fodrozódik rendesen a vízfelszín, akkor biztosan elég lesz az oxigén a halaknak.
 
Sziasztok. 2 - 2,5 hétre próbálkozni fogok a zselatinos élesztős rendszerrel.
Tegnap üzemeltem be, ma reggel már nagyon szépen bubizott, úgyhogy be tettem az akváriumba a diffusor-t.
Mivel nem akarom 2 hétig minden nap kitépdesni a csöveket, így addig (bár tudom, hogy nem egy jó megoldás) világítás lekapcsolásakor az Eheim PickUp-on kinyotom a levegőztetést.
Ezzel kapcsopatban lenne két kérdésem.
1. Elég ennyi levegőztetés, hogy ne fulladjanak meg a halak, az egész napos CO2 beoldástól?
2. A gyári kis kb. 5cm-es csődarabot, amin a levegőztető csapja van kicseréltem egy 25cm-es levegő csőre. Ettől szerintetek megy be ogyanúgy az oxigén?
Előre is köszi a választ mindenkinek!
Nàlam csak azért nem megy a nagyomású 0-24-ben, mert 200 literre kicsit sokat fogyaszt. Amúgy nem lenne gond. A levegőztető diffúzor vészhelyzetre való, pl. ha betegek a halak és gyógyszerezed őket. A víz fodrozása ad elég gázcserét. 🙂
 
De ha nagyon óvatos szeretnél lenni az Aquario Neonak van a hajlított változatta(de külön is lehet venni ilyen u alakú toldást) azt pl simán csak ráhelyezed az akvárium szélére még tappancs sem kell hozzá...Én legalábbis tapi nélkül használom,persze ezt csak a hosszú szárú kivitelnél lehet alkalmazni.Simán ki be lehet venni gond nélkül.Nekem ilyen is van múltkor amikor betelepítés volt előző nap kivettem egy üvegbe 1 napra...Ha nagyon ki szeretnéd venni éjszakára ez is egy megoldás lehet😉
 
Ok. Akkor nem erőltetem.
Igazából csak azért félek tőle egy kicsit, mert most két palackkal próbálkoztam.
De így viszont sok a co2 szerintem.
A DC szerint nem, mert az csak siman zöld volt du. 3-kor. Viszont a diffusor aljában van egy pici víz, a szerint percenként 80 bubi röppen be.
Viszont a felszín fodrozódása lehet, hogy túl erős és egyúttal ki is levegőzik.
A biztonság kedvéért nem mertem úgy hagyni, úgyhogy 3-kor le húztam a csövet a visszacsapó szelepről, de így meg reggel van baj, mert ha 7-kor visszadugom a csövet, akkor csak 10 körül bubizik megfelelően.
De akkor lehet, hogy elég lenne az 1 palack, de az 0-24-ben?
Rettegek attól, hogy hazavágom a halakat!
 
Z
Ok. Akkor nem erőltetem.
Igazából csak azért félek tőle egy kicsit, mert most két palackkal próbálkoztam.
De így viszont sok a co2 szerintem.
A DC szerint nem, mert az csak siman zöld volt du. 3-kor. Viszont a diffusor aljában van egy pici víz, a szerint percenként 80 bubi röppen be.
Viszont a felszín fodrozódása lehet, hogy túl erős és egyúttal ki is levegőzik.
A biztonság kedvéért nem mertem úgy hagyni, úgyhogy 3-kor le húztam a csövet a visszacsapó szelepről, de így meg reggel van baj, mert ha 7-kor visszadugom a csövet, akkor csak 10 körül bubizik megfelelően.
De akkor lehet, hogy elég lenne az 1 palack, de az 0-24-ben?
Rettegek attól, hogy hazavágom a halakat!
Zöld a dc-d, mivel vágnád haza a halakat?
 
Mindíg attól félek, hogy este lefekszek, aztán este még változik a szín, reggelre meg mindenki a hátán úszik...
Amúgy dupla palackal durván nyomja, de lehet tényleg lentebb kellene tennem a belső szűrőt, hogy kicsit kisebb legyen a fodrozódás
 
Miért nem a diffúzort veszed ki a vízből, ha nem akarsz beoldani? Ráadásul tudod vele szabályozni a beoldott mennyiséget. Ha kevesebb kell magasabbra, ha több akkor alacsonyabbra teszed.
Szűrőpalackot nem csináltál, hogy a diffúzorban lévő pocsolyában számolod a bubikat?
Ha a két palack durván nyomja, akkor kidobod az egyiket.
Mekkora akvárium? A 60 literesed az?
 
Utoljára módosított:
Miért nem a diffúzort veszed ki a vízből, ha nem akarsz beoldani? Ráadásul tudod vele szabályozni a beoldott mennyiséget. Ha kevesebb kell magasabbra, ha több akkor alacsonyabbra teszed.
Nem akartam állandóan a tapi korongokat nyúzni, de holnaptól az lesz. 2,5 hét múlva meg jön a nagynyomású, úgyhogy onnantól nincs ez a szenvedés.
Szűrőpalackot nem csináltál, hogy a diffúzorban lévő pocsolyában számolod a bubikat?
De csináltam, csak hülye voltam és el csesztem.
A rohadék cső, ami a vízbe lóg nem akar oda menni ahová én szeretném és mindíg ki feszül a palack szélére. És onnantól sokkal nagyobb lesz a bubi, így csak kb. 10-15 mp mire föl reppen. És már nem volt kedvem vele szórakozni. Ez úgy is csak egy teszt, hogy vajon az élesztős/zselatinos hogyan működik...
Mekkora akvárium? A 60 literesed az?
Igen. Ez a 60l-es
 
Időnként frissithetnéd a naplóját.
Azon is elgondolkodhatnál, hogy azt a sok pénzt nem co2 rendszerre költöd.
 
Időnként frissithetnéd a naplóját.
Azon is elgondolkodhatnál, hogy azt a sok pénzt nem co2 rendszerre költöd.
Fogom frissíteni. Már el kezdtem összerakni a képeket hozzá.
Nem terveztem co2 rendszert, de van egy cimborám, akinél van megmaradva egy és palack áron megkapom az egészet.
12.000-ért meg nem akartam ott hagyni...
Illetve a másik, hogy lesz szűrő csere külső szűrőre, csak még nem tudom mire.
Van egy Oase FiltoSmart 100-as, amit majdnem meg vettem, de van aki szereti van aki meg nagyon le akar róla beszélni.... Na de mindegy, ez már nem ide tartozik...
 
Back
Oldal tetejére