• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

élesztős co2 hatásossága

Sziasztok!
Nekem is élesztős rendszerem van egy fa porlasztóval a végén.akvárium 35x30x22,az esöztető cső a keskenyebb hátfalon van a porlasztot az akvárium elejébe tettem,de ezek a buborékok csak felfele áramlanak,nem látom,hogy elterülnének az egész aksiban.
Hova kellene tenni?vagy kicsi az áramlása a viznek?Ebben a témában nagyon kezdő vagyok,mert sehol máshol nem használok Co2 rendszert,és ezt is csak most kezdtem.
 
Sziasztok!
Nekem is élesztős rendszerem van egy fa porlasztóval a végén.akvárium 35x30x22,az esöztető cső a keskenyebb hátfalon van a porlasztot az akvárium elejébe tettem,de ezek a buborékok csak felfele áramlanak,nem látom,hogy elterülnének az egész aksiban.
Hova kellene tenni?vagy kicsi az áramlása a viznek?Ebben a témában nagyon kezdő vagyok,mert sehol máshol nem használok Co2 rendszert,és ezt is csak most kezdtem.
Szia!
Kicsi az áramlás az aksiban. Azt se felejtsd el, hogy minél nagyobb bubikat csinál egy porlasztó, annál nehezebben oldható be. Ez a baj ezekkel a porlasztókkal. Az elhelyezés egyébként jó.
 
Köszi,
akkor bróbálok állÍtani a szivattyu teljesÍtményén,nekem elég kicsi bubiknak tünnek,bár nem tudom mekkorának is kellene lennie.
Tudsz valamit ajánlani a fa porlasztom helyett?
 
Köszi,
akkor bróbálok állÍtani a szivattyu teljesÍtményén,nekem elég kicsi bubiknak tünnek,bár nem tudom mekkorának is kellene lennie.
Tudsz valamit ajánlani a fa porlasztom helyett?
Egy üveg-kerámia diffúzor. A faporlasztóval az is a baj, hogy ha eltömődik akkor kuka, valamint az is, hogy egy idő után berohad. Az elején még ok, aztán katasztrófa.
 
Egy ilyen élesztős cucc (pl. egy 2 literes flakon) meg tud "hajtani" egy kerámia difit, lesz akkora nyomás? Ha igen, br. 65 literhez kell a 3 centi átmérőjű difi, vagy elég a kisebb?
 
Hali.Próbálkozom az élesztős co2 val én is,de eredménytelenül..
2l+2,5l palack. 2dl cukor, 3g élesztővel keverve.egy visszafolyás gátló és egy gardena mini csap,porlasztókő.
Az eredmény semmi.Még csak bubi sem volt egy nap után.
Valószinűleg ez élesztő volt halott.Másikat vettem,próba.Itt már némi bubizás volt.
Ezután növeltem az élesztőt.az előző löttyhöz hozzátettem egy fél csomaggal,kb 25 g.Ezzel elértem akkora nyomást hogy a szűrőpalackba belebubizozz mp/bubit.De a porlasztókövön és a visszafolyás gátlón már nem ment át.Ha ezeket leszedtem és az akvárium fölé helyeztem a palackokat,akkor bubizott a vízbe kb percenként egy bubit :(
Szóval ez így halott dolog.
Váltottam.1 literes palack,az előző tuning lötyhöz adagolva még egy negyed élesztő.0.5l-es palack a szűrő félig vízzel.Az 1 literesben kb fél liter lötyivel.
Az eredmény nulla.Megint csak a szűrőpalackig jut el a bubi,az aksiba már nem tudja átnyomni tisztán,porlasztó nélkül..Az egész csőrendszer hossza kb 40-50 cm mindenestül.
Nem ereszt a rendszer sehol,csak kevés a nyomás.
Rendes,nagynyomásúra még egy ideig nem lesz pénzem,ezt kéne megbuherálni.
Esetleg valami hasznos tipp?
Mert igy két három nap alatt szinte 0 :(
 
Hali.Próbálkozom az élesztős co2 val én is,de eredménytelenül..
2l+2,5l palack. 2dl cukor, 3g élesztővel keverve.egy visszafolyás gátló és egy gardena mini csap,porlasztókő.
Az eredmény semmi.Még csak bubi sem volt egy nap után.
Valószinűleg ez élesztő volt halott.Másikat vettem,próba.Itt már némi bubizás volt.
Ezután növeltem az élesztőt.az előző löttyhöz hozzátettem egy fél csomaggal,kb 25 g.Ezzel elértem akkora nyomást hogy a szűrőpalackba belebubizozz mp/bubit.De a porlasztókövön és a visszafolyás gátlón már nem ment át.Ha ezeket leszedtem és az akvárium fölé helyeztem a palackokat,akkor bubizott a vízbe kb percenként egy bubit :(
Szóval ez így halott dolog.
Váltottam.1 literes palack,az előző tuning lötyhöz adagolva még egy negyed élesztő.0.5l-es palack a szű,rő félig vízzel.Az 1 literesben kb fél liter lötyivel.
Az eredmény nulla.Megint csak a szűrőpalackig jut el a bubi,az aksiba már nem tudja átnyomni tisztán,porlasztó nélkül..Az egész csőrendszer hossza kb 40-50 cm mindenestül.
Nem ereszt a rendszer sehol,csak kevés a nyomás.
Rendes,nagynyomásúra még egy ideig nem lesz pénzem,ezt kéne megbuherálni.
Esetleg valami hasznos tipp?
Mert igy két három nap alatt szinte 0 :(
Szia!
Az esetek 90 %-ban azért nem megy át elég nyomással a rendszeren a gáz, mert valahol elszökik a gáz.
Alap esetben elég egy 2 l-es és egy 2,5 dl-es palack. A két literesbe bekevered a löttyöt, a másik meg szűrőként, bubiszámlálóként működhet. Nálam gond nélkül működik, de nem kell ennyi élesztő hozzá. Ha az előírtak szerint kevered és nem ereszt a rendszer, akkor jónak kell lennie. Én kerámia diffúzorral használom, simán átnyomja rajta a gázt. A sok élesztővel csak azt éred el, hogy mikor nem ereszt a rendszered és elindul a co2, annyit fog benyomni egyszerre az aksiba, hogy a halaid a hátukon fognak úszkálni.
Hidd el, azért kevés a nyomás, mert elszökik valahol a gáz.
Igazából a porlasztókő sem jó megoldás, mert nagyon nagy bubikat ereget, s így nem tud a co2 beoldódni.
Ha a csövet a kupakon húztad át, akkor próbáld körbenyomni FBS ragasztóval vagy pillanatragasztóval, hogy rendesen tömítsen. Egyébként a kupakra kisebb lyukat kell fúrni, mint a cső vastagsága, s azon kell áthúzni fogóval a csövet. Ha így csinálod, lehet, hogy még tömíteni sem kell. Fuss neki még egyszer és szólj, hogy mire jutottál!
Az már csak hab a tortán, hogy illik igazi co2 csövet használni, mert a levegőcsövek is átengednek.
 
Szia!Nagynyomásum előtt én is élesztőset használtam.Nekem bubi volt elég egy darabig üzemelt is ,de mindig eleresztett a kupaknál a gáz.Elegem is lett belőle 1-2 hét alatt.Egy nagyon "szökős" gáz."2 literesbe kevertem a fél kg cukrot másfél élesztővel ,háromnegyedig vízzel,jól felrázva ,oldódjon el a cukor,jött is a bubi,mondjuk én csapot nem használtam.Pedig valahogy neked is rá kell bírd a rendszered a "működésre"lehet valamiből kevés volt.

Ui:jól mondja zegigyerek(y)
 
a kupakok egyel kisebb mérettel van átfúrva.tömítének blue tac van rátekerve rányomkodva.a cső az zöld levegőcső.
bubi van,tehát átnyom a szűrőpalackba.most olyan 4mp/bubi megy.kiiktattam a csapot is. igy az aksiba csak 5-6mp/bubi megy most.ezek a számok,amióta elindult a bubizás,nagyjából állandó érték.
tehát működik,de kicsi még mindig a nyomás.de nem szökik a gáz sem....téboly.
 
Elvileg nem tud bejutni ,mert csak a gáz "vonul" át a csövön,de mire gondolsz pontosan?Beleborult vagy mi?
Egypalackos rendszert csináltam, (első próbálkozás), minap 'enyhén' felráztam a palackot, a cucc felpezsgett és az a gyanúm, hogy egy kis mennnyiség bejutott a porlasztón keresztül. Okozhat valami komolyabbat?
 
Egypalackos rendszert csináltam, (első próbálkozás), minap 'enyhén' felráztam a palackot, a cucc felpezsgett és az a gyanúm, hogy egy kis mennnyiség bejutott a porlasztón keresztül. Okozhat valami komolyabbat?

Ezért kell a második palack víz ,szűrőközegnek:eek:,szerintem nem tesz jót az élővilágnak ha valami bekerült,:(de ez majd késöbb derül ki:)
 
Sziasztok! Kezdőként valószínűleg nagy hibát követtem el. A dennerle bi starter zselés co2 palack egyszerüen leállt és nem jött több co2. Ezért úgy gondoltam,h jó ötlet lesz 7g por élesztőt beleszórni. El is kezdett termelni kis idő múlva,de másnapra a víz teteje habosodni kezdett. 40 %-os vízcsere után is ott tartok,hogy nagxon habosodik a víz felszíne. Az elesztős co2 persze rögtön kikerült,amint érzékeltem a jelenséget,de azért ment legalább 24 órán keresztül előtte. Nem volt köztes szűrő,így az a gxanúm,hogy az elesztő trutyija elég nagy mennyiségben bekerült a vízbe, tehát a rendszerbe. A kérdésem az,hogy mi a megoldas a habosodás megszüntetésére? Addig cserélgessem a vizet,amít meg nem szűnik a gond,vagy emellett tisztítsam ki a külső szűrőt is? Átálltam az easy carbora addig is.. Halak még ninxsenek,csak növények. Remélem nem csináltam visszafordíthatatlan galibát...ugye nem? :D

Előre is köszi a választ!
Üdv!
 
Back
Oldal tetejére