• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis Parvula

keymaker

Alapító
Admin
Moderátor
A Parvula a legkisebb akváriumi fűféle. Előtér növényesítésre és Iwagumi scape-ek létrehozására ideális. A szálak 2-3 cm-es növekedés után az aljzat felé visszahajlanak és így viszonylag kompakt fű-szőnyeget hoznak létre.

A Parvulát saját tapasztalat alapján ültetéskor nem szabad visszavágni, mert - bár az így elültetett rövek növekedésnek fognak indulni - a levágott szálak be fognak rohadni és ammónia-termelésükkel lokális algásodást fognak okozni még egy egyébként ideális technikával és beállításokkal rendelkező akváriumban is.

A (nem túl jó minőségű) kép jobb oldalán látható:
img2259w.jpg


Ne tévesszük össze a Parvulát a magasabb rokonaival az Acicularis-al és Viviparával.
 
Remélem hasonló parvula szőnyegem lesz nekem :)
Én is elkövettem azt a hibát hogy visszavágtam, nem csak az ammónia miatt rossz hanem csúnyán mutatnak a barna szálak a zöldek között.
3980679326_8f3f2bea66.jpg
3951377968_a3436cfd38.jpg

UI: a fejlécben is ez a növény van?
 
Sziasztok!

Nálam nagyon szépen benőtte a neki szánt helyet, és igazán szép is volt jó darabig, de lassan barnuló szálak jelentek meg.
Egyes szálaknak csak a vége barna, de vannak teljesen barna szálak is.
Ez normális öregedési folyamat?
Lehet ellene tenni valamit?
Nálatok nem történik ilyesmi?
 
Tápanyaghiány (CO2 is) lehet, illetve nem árt néha nyírni a füvet. Tudod, mint a kertben... :)
 
Nálam is szép egyenes szálakat hoz a parvula, az acicularis meg pont visszahajlókat hozott. Érdekes ez, de erről már beszélgettünk. De ez nem a sűrű, vagy ritka növéstől függ. ;)
 
Geris said:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen előtéri növényt próbálhatnék meg CO2 adagolás nélkül, csak Carbot adagolok. (CO2-t nyilván anyagi okok miatt mellőzöm egyenlőre). Nekem megtetszett a Parvula. De kíváncsi lennék, melyik az az előtéri növény amelyik a legkevésbé igényes CO2 tekintetében.
(itt az aksim: http://akvarista.hu/?oldal=49&uid=15305&n=1 )

Marsilea hirsuta. Csak győzd kiírtani a felesleget.
Amúgy gyönyörű, és hosszú idő óta a kedvencem. Indítok is róla egy topicot lassan.
Én a HC küzdelmeim után váltottam erre.
 
keymaker said:
viktorlantos said:
Ez nem parvula, valami mást adtak el a csókának ezen a néven - kizárt hogy ilyen egyenesen nőjjön ez a növény. Az a baj, hogy könnyű összetéveszteni más fűfélékkel. Acicularis lesz az - éppen növésben :)

Ha megnézem ezt a képet a legnagyobb felbontásban, akkor én úgy látom elég sűrűn belepte a szálakat a Rhizoclonium alga.
http://www.flickr.com/photos/tammipoon_ ... 1/sizes/l/

Nézzétek már meg, csak én látom ezt?
 
hát én megmondom őszintén nem vagyok biztos benne. Nagyon rossz mindőségű a fotó. Kicsit túl vannak tekerve a színek is. Nehéz megmondani.
De szerintem nincs baj vele.
 
Akkor most kell nyírni, vagy nem kell?
Ha kell mikor és mennyire? Olyat láttam acicculárisnál, hogy lenyírták félig, (még kosárban volt) és a levágott szálak töve teljesen bebarnult és elrohadt. Gyakorlatilag az egész.
Most készülök ültetni úgy 10-15 tövet, nem szeretném kinyírni egyből, mert drága...
10 tövet mekkora területre optimális ültetni?

Ákos
 
Szia!
Én nemrég vettem egy kis dobozosat a webshop link moderálva-ből. Úgy döntöttem nem nyírom, a boltban is azt mondták, itt a fórumon is van aki ezt preferálja. Megbántam, mivel az eredeti szálak barnulnak, hoz frisseket persze amik szép zöldek. Az igazsághoz hozzátartozik, h CO2- csak Carbo túladagolással van az akimba. A növény egy légmentesen lezárt műanyagba volt eltéve egy párcsepp folyadékkal. Lehet rendes CO2-vel sikerült volna átszokatnom.
 
Én úgy láttam jónak, ha megvárom előbb, hogy elegendő friss szálak fakadjanak, aztán le lehet vágni a régit. Igen ám, csak nagyon nehéz ezeket a vékony szálakat jól megtalálni az olló hegyével.
 
hát ha így történt lehet tökmind1 hogy ültetted volna akkor is elbarnul.
nálam nem volt ilyen barnulás egyszerűen csak lett egy csodagyep pár hét alatt. ;)
 
Sziasztok !
Nem kell aggódni, ha esetleg a régi szálak, elbarnulnak,
néhány amanó garnéla pár nap alatt kitakarítja a zöldek közül.
A parvulát én levágva és nem levágva is ültettem már ,nem tapasztaltam nagy különbséget
 
Vgábor said:
Sziasztok !
Nem kell aggódni, ha esetleg a régi szálak, elbarnulnak,
néhány amanó garnéla pár nap alatt kitakarítja a zöldek közül.
A parvulát én levágva és nem levágva is ültettem már ,nem tapasztaltam nagy különbséget

Üdv a fórumon Gábor ;)
Valahogy én is így érzem, ha a körülmények jók így is úgy is megmarad.
 
Back
Oldal tetejére