• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis Parvula

Nekem már egy kicsit el is vadult a parvula :), amit amúgy mininek vettem, és akváriumban az is volt, de víz felett , párás körülmények közt is szépen szaporodik. Csak így vannak vagy 15 centis szálai. Szerintem ezeknél a kulcs szó tényleg a lágy víz, mert RO vizes akváriumban, nekem se volt erős fény alatt, és CO2 nélkül is szépen terjeszkedett.

DSC_0434[1].JPG
 
Ha Neked a pesti víz kemény, akkor Tatabányát messze kerüld el! :LOL:
Az nehéz lesz mert Tatabányán élek;),ráadásul a vízműnél dolgozom:). Hivatalosan 24 az összkeménysége az itteni víznek, de szerintem még ennél is több. Bocs az offért.
 
Az nehéz lesz mert Tatabányán élek;),ráadásul a vízműnél dolgozom:). Hivatalosan 24 az összkeménysége az itteni víznek, de szerintem még ennél is több. Bocs az offért.
:LOL:
A hely ki volt töltve amikor válaszoltam? Esküszöm nem láttam! :LOL:
Egy ideig méregettem az akváriumban a vizet, 27-30 közötti GH-k voltak az eredmények, amihez képest a pesti víz bizony pihe-puha lágyvíz...
15-én találkozót tartunk 18 órától a Sarokház sörözőben, szeretettel várlak!
 
Sziasztok! Kb két hónapja indult az akváriumom. Parvulát ültettem bele, ami eddig nem igazán akart fejlődni, terülni. A hét elején viszont megérkezett a Chihiros A601 világítás, ami már egy nap után változást hozott. Kb 24 óra elteltével a kis parvula bokrok elkezdtek apró buborékokat eregetni. Ha jól tudom, akkor ez azt jelenti, hogy a növény a lehető legjobban érzi magát. Egyébként ma nyírnom is kellett a füvet, mert az új világítás hatására írtózatosan elkezdtek növekedni. Nyírás közben azt is észrevettem, hogy végre oldalhajtásokat hoznak a tövek. A csatolt kép nyírás után készült, bocsánat a gyenge, mobilos minőségért. Remélem, hogy végre beindulnak ezek a gyökök, és lesz gyepszőnyeg... :)
AF1QipN48ndkPTrUQqz8s_X5s7E1QSc6J0P0WEGTQGQo
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Parvulám terjed elég rendesen de sajnos nagyon sok levél sárgul és zöld fonál alga nől rajta. Lehet nitrát hiány? Vagy gyenge neki a világítás?(nem ereget buborékokat) 54l. A tápozásom jó?
=> Minden nap 1ml easy life profito, 1ml easy life ferro, neptun liqui carbo. Világítás: 2db led fénycső összesen 12watt. Cw van ráírva az vagy cold white vagy cool white szóval vagy 6500k vagy 8000k(de valószínűleg az utóbbi) Emellé teszek még kettőt úgy összesen 24watt lenne úgy elég lenne már high-tech-hez?(pár növényen főleg a vörösöken látszik hogy kevés fényt kapnak de úgytudom hogy a parvula nem igényel sokat)
 
Sziasztok! Parvulám terjed elég rendesen de sajnos nagyon sok levél sárgul és zöld fonál alga nől rajta. Lehet nitrát hiány? Vagy gyenge neki a világítás?(nem ereget buborékokat) 54l. A tápozásom jó?
=> Minden nap 1ml easy life profito, 1ml easy life ferro, neptun liqui carbo. Világítás: 2db led fénycső összesen 12watt. Cw van ráírva az vagy cold white vagy cool white szóval vagy 6500k vagy 8000k(de valószínűleg az utóbbi) Emellé teszek még kettőt úgy összesen 24watt lenne úgy elég lenne már high-tech-hez?(pár növényen főleg a vörösöken látszik hogy kevés fényt kapnak de úgytudom hogy a parvula nem igényel sokat)
Táptalajod van alatta? Mert a parvula szerintem a gyökerein szeretné felvenni a tápot. Napi 1 ml vasat nemigazán értem,mivel 100literre kell heti 1ml, de lehet, hogy nem is kell még annyi se. Érdemes volna inkább szintet mérni és a szerint tápozni, mint a vasból mint pedig a profitoból valószínűleg ez utóbbi is kevés. Adagolásra azt írják, hogy ha azt látod halványzöldek az új hajtások akkor lehet emelni +40%-al a tápozást
 
Táptalajod van alatta? Mert a parvula szerintem a gyökerein szeretné felvenni a tápot. Napi 1 ml vasat nemigazán értem,mivel 100literre kell heti 1ml, de lehet, hogy nem is kell még annyi se. Érdemes volna inkább szintet mérni és a szerint tápozni, mint a vasból mint pedig a profitoból valószínűleg ez utóbbi is kevés. Adagolásra azt írják, hogy ha azt látod halványzöldek az új hajtások akkor lehet emelni +40%-al a tápozást
Vasra azt írják 10ml/100l hetente szóval 5ml/50l azaz 0.7ml/nap. Ugyan ez van a profito-n is. Ha emelem 40℅-al az ugye 5ml+0.4x5ml= 7ml, ami 1ml naponta :D Táptalajból nem a legjobb van alatta, aqua basic plus.
 
Vasra azt írják 10ml/100l hetente szóval 5ml/50l azaz 0.7ml/nap. Ugyan ez van a profito-n is. Ha emelem 40℅-al az ugye 5ml+0.4x5ml= 7ml, ami 1ml naponta :D Táptalajból nem a legjobb van alatta, aqua basic plus.
De lehet, hogy még így is kevés. Igaz én magam keverem a tápot, de volt hasonló algásodásom, és elmúlt mikor emeltem a tápozást. Írtad, hogy hiányolod a buborékozást. CO2 megy? Mert anélkül nemigazán jellemző, hogy a növények látványosan eregetnék a bubikat. Viszont ha meg van szén-dioxid adagolás, akkor oda meg már kevés lehet a profito. Tesztek nélkül nem egyszerű megállapítani mi hiányzik, én is beruháztam tápokkal kapcsolatos tesztekre, így derült ki, hogy macrotáp oldalról a kálium, foszfát, és a nitrát is kevés volt, vas viszont rendben, mert az egy másik porkeverék.
Fénycsövekkel kapcsolatban meg nézd meg a számát, mert az a kelvinszáma is, pl 865, az a 6500kelvines.
 
Megjött a nitrát tesztcsík, nem is változik a színe úgyhogy a nitrát bőven 10mg/liter alatt van, lehet hogy nulla, úgyhogy elkezdek nitro-val tápozni. Co2 megy, lime zöld a dc, többi növény rendesen eregeti a buborékokat. Több tesztem nincs, profito és vas-ból elég lesz a napi 1-1ml? A sárguláson és algásodáson kívül más hiánytünetet nem vettem észre a növényeken. :) Érdemes lenne po4 tesztet is beszereznem?
 
Sziasztok! Kb két hónapja indult az akváriumom. Parvulát ültettem bele, ami eddig nem igazán akart fejlődni, terülni. A hét elején viszont megérkezett a Chihiros A601 világítás, ami már egy nap után változást hozott. Kb 24 óra elteltével a kis parvula bokrok elkezdtek apró buborékokat eregetni. Ha jól tudom, akkor ez azt jelenti, hogy a növény a lehető legjobban érzi magát. Egyébként ma nyírnom is kellett a füvet, mert az új világítás hatására írtózatosan elkezdtek növekedni. Nyírás közben azt is észrevettem, hogy végre oldalhajtásokat hoznak a tövek. A csatolt kép nyírás után készült, bocsánat a gyenge, mobilos minőségért. Remélem, hogy végre beindulnak ezek a gyökök, és lesz gyepszőnyeg... :)
AF1QipN48ndkPTrUQqz8s_X5s7E1QSc6J0P0WEGTQGQo

Három hét alatt ennyit fejlődött! Hihetetlen! Közben megérkezett a chihiros doctor is.

AF1QipN47zkfFvf4vE7ni2t4vmc53dXZ4EWi8aaZcN5M
 
Parvulát megeszik az Amanók? Elfogy és nem tudom hova tűnik. Pár hete ültettem. S rengeteget kiszednek a garnélák sokáig harcoltam, hogy visszadugdostam, de most eljött az idő, hogy nem szállt fel újabb viszont rengeteg van aminek a gyökere is már kint van (kb felénél)s épphogy tartja valami. S több mint a felét meg eltüntette valami 2 hét alatt. Nincs barnulás. mintha megette volna valami.
10 amanó
60 RC
14 Galaxy rasbora
6 Oto
3 Helena
van az akváriumban.

Ki lehet a bűnös? Sherlock nem regisztrált tag véletlen a fórumon? ;)
 
Parvulát megeszik az Amanók? Elfogy és nem tudom hova tűnik. Pár hete ültettem. S rengeteget kiszednek a garnélák sokáig harcoltam, hogy visszadugdostam, de most eljött az idő, hogy nem szállt fel újabb viszont rengeteg van aminek a gyökere is már kint van (kb felénél)s épphogy tartja valami. S több mint a felét meg eltüntette valami 2 hét alatt. Nincs barnulás. mintha megette volna valami.
10 amanó
60 RC
14 Galaxy rasbora
6 Oto
3 Helena
van az akváriumban.

Ki lehet a bűnös? Sherlock nem regisztrált tag véletlen a fórumon? ;)
Zseléset ültettél? Mert akkor esélyes az amano lakoma... :)
 
Igen zseléset. Kifejted az okát? Zselét felnyalják ez oké, de a növény maga?
Okot nem tudok, de nálam is ugyanez volt a helyzet. Eltüntették az amanok a parvula-t. Lehet hogy jobban meg marad a zselé parvulán, de valahol azt olvastam, hogy a reineckii mini-t is felzabálják. Szóval simán lehet, hogy egyes növények a zselével együtt jobban bejön nekik.
 
Ha új scape-be kezdek felhasználhatom parvulából a jelenlegi 10000 szálat ami van az akváriumban? Vagy mindenképpen érdemes a zsenge zselés kezdés? Ültettetek már át másik akvából?
 
Utoljára módosított:
Ha új scape-be kezdek felhasználhatom parvulából a jelenlegi 10000 szálat ami van az akváriumban? Vagy mindenképpen érdemes a zsenge zselés kezdés? Ültettetek már át másik akvából?
Miért ne használhatnád fel?Mindannyian használunk fel a korábbi scapekböl növényt!Nálam van olyan Anubias amit kb 3 éve vettem,vagy más növény is!
 
Nekem nagyon szép volt egy hónapon keresztül amikor elültettem. Szépen hozza a hajtásokat is. De most elkezdet sajnos nekem barnulni
 
Növénytáptalaj van alatta? Tápozol rendesen?
Én azt vettem észre a parvula mini elég kényes ebből a szempontból.
 
Back
Oldal tetejére