• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis Parvula

Sziasztok!

Nálam nagyon szépen benőtte a neki szánt helyet, és igazán szép is volt jó darabig, de lassan barnuló szálak jelentek meg.
Egyes szálaknak csak a vége barna, de vannak teljesen barna szálak is.
Ez normális öregedési folyamat?
Lehet ellene tenni valamit?
Nálatok nem történik ilyesmi?
Én úgy tudom hogy alapból előfordulhatnak barnás szálak ennél a növénynél barátnőmnek is van pár ilyen példány

Tapatalkkal küldve az én E5823 eszközömről
 
Sziasztok! Parvula meddig bírja zselés bontatlan csomagolásba? 1 hete van meg és szerintem most hétvégén még nem tudom elültetni. :(
 
6 hetes lesz pénteken, jelen pillanatban 24,9C átlagban 24-26C között szokott lenni.

A fotó alapján lehet még a régi víz feletti leveleket látod barnulni.
Sok szép zöld szál is van benne. Ha tudod még csavarj rá egy kis fényt. Vagy engedd le a lámpát.
 
Sziasztok!

Kaptam ma ajcsiba 3 adag purvulát+Cryptocoryne beckettil-t és egy Echinodorus python-t Azt szeretném kérdezni. hogy van-e értelme beültetni a parvulát mivel a világításom számításaim szerint 0,45W/l.CO2 nincs. Elolvastam a hozzáoszlásokat és nekem az jött le,hogy igazából sok fény és CO2 kell neki, akkor érzi igazán jól magát.Nem olyan régóta barátkozom a társas akvárium fogalmával.:) Naplót még nem nyitottam az akvámnak mert még nem tudom mit tegyek bele ami meg is marad. A HM nem nagyon maradt meg.:(
Köszi
 
Sziasztok!

Kaptam ma ajcsiba 3 adag purvulát+Cryptocoryne beckettil-t és egy Echinodorus python-t Azt szeretném kérdezni. hogy van-e értelme beültetni a parvulát mivel a világításom számításaim szerint 0,45W/l.CO2 nincs. Elolvastam a hozzáoszlásokat és nekem az jött le,hogy igazából sok fény és CO2 kell neki, akkor érzi igazán jól magát.Nem olyan régóta barátkozom a társas akvárium fogalmával.:) Naplót még nem nyitottam az akvámnak mert még nem tudom mit tegyek bele ami meg is marad. A HM nem nagyon maradt meg.:(
Köszi
Pontosan 0,45 W/l van Nálam is, CO2 nélkül. Kipróbáltam az összes féle parvulát, egyik sem maradt meg. Hozzáteszem, az akvárium 50 cm magas, és nagyon kemény csapvizet használok. Ha Nálad alacsonyabb az akvárium, és/vagy lágy vizet használsz, akkor lehet, hogy megmarad.
 
Pontosan 0,45 W/l van Nálam is, CO2 nélkül. Kipróbáltam az összes féle parvulát, egyik sem maradt meg. Hozzáteszem, az akvárium 50 cm magas, és nagyon kemény csapvizet használok. Ha Nálad alacsonyabb az akvárium, és/vagy lágy vizet használsz, akkor lehet, hogy megmarad.


Köszi. 40 cm magas az akvárium, és a vizet még nem mértem így sajna nem tudom lágy vagy kemény.
Azért jó lenne valami "szép zöld gyep".
 
Köszi. 40 cm magas az akvárium, és a vizet még nem mértem így sajna nem tudom lágy vagy kemény.
Azért jó lenne valami "szép zöld gyep".
Sajnos elég nehéz lesz szép zöld gyepet növeszteni technika "hiányában" nekem a 35 cm magas aki és kemény víz mellett is szenved a parvula. Sztem én is megfogom szüntetni, vagy csak kis helyen hagyom meg....és megyek low növények irányában :)
 
Akkor valószínű nem lesz ebből "szép zöld gyep", az öreg Poldibácsi sincs aki tudná gondozni rendesen. Megpróbálom azért egy kis helyen és meglátom mi lesz belőle, de nagyon nem szeretném ha eltűnne vagy elpusztulna. Tudtok esetleg ajánlani valamit amiből lesz gyep??
 
Back
Oldal tetejére