• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis Parvula

Több helyen olvastam már, hogy a Parvula nem díjazza a black out-ot. Van tapasztalatotok, hogy egy 3 napos kúra mennyire viseli meg (ha egyébként táptalajos, agyagos talajban van tartva, co2-vel, megfelelő fénnyel)?
 
3 nap nem a világ vége, de 5 napnál tovább nincs értelme sötétíteni.
 
Ha parvula vagy más egybenőtt növény közé szeretnék más közepmagas növényt beszúrni akkor azon a parvulat vágjam vissza vagy húzzak is ki pár tövet?
 
Próbaképp rendeltem egy adag parvulát az új scapehez, azt hittem "kicsi" lesz erre jó bő 10 centi magas, hát nem erre terveztem... vágjam vissza és úgy ültessem el, vagy hagyjam így egy ideig és úgy vágjam vissza?
Visszaolvasva volt mindkét verzió, jelenlegi tényállás szerint mi a jobb?
Arról nem is beszélve h így elég hülén néznének ki a 10 centis fűcsomók a sok micro és crypto mellett...
Egyébként low tech lesz.
 
Próbaképp rendeltem egy adag parvulát az új scapehez, azt hittem "kicsi" lesz erre jó bő 10 centi magas, hát nem erre terveztem... vágjam vissza és úgy ültessem el, vagy hagyjam így egy ideig és úgy vágjam vissza?
Visszaolvasva volt mindkét verzió, jelenlegi tényállás szerint mi a jobb?
Arról nem is beszélve h így elég hülén néznének ki a 10 centis fűcsomók a sok micro és crypto mellett...
Egyébként low tech lesz.
vágjad vissza
 
Sziasztok, elkövetem egy hatalmas bakit, és ma nekiálltam kijavítani. A lényeg hogy a GA zselés parvulát nem szedtem apróra, hanem csak szét csipkedtem mert 11 kor ért ide a gls én pedig délben indultam dolgozni. Ma kiszedtem és szinte szálanként szétválasztattam. Így szerintetek menyi idő kell neki hogy gyep legyen ?
világítás: quad 2x24 w + co2 + micro+ macro+carbo Íme a képek :
12048891_927490220655061_52891256_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
12032376_927490213988395_857482027_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
12033644_927490187321731_484914705_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
12033289_927490210655062_2093730449_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
12021786_927490197321730_1592165955_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Már 2 hónapos körül van az új aki, s benne a parvula, szinte rögtön pár nap múlva elkezdett terjedni, de kb egy hónapja megállt a fejlődésben, se fel se oldalra, nincs sárgulás barnulás csak a régi leveleken néhol, viszonylag zöld az egész. Viszont stagnál, mi lehet a gond? Fény van kb 08,-1W/l, easy carbo, micro-macro táp. Azt hittem ilyenkorra már fűnyírózni kell ahogy nekiindult...
 
Már 2 hónapos körül van az új aki, s benne a parvula, szinte rögtön pár nap múlva elkezdett terjedni, de kb egy hónapja megállt a fejlődésben, se fel se oldalra, nincs sárgulás barnulás csak a régi leveleken néhol, viszonylag zöld az egész. Viszont stagnál, mi lehet a gond? Fény van kb 08,-1W/l, easy carbo, micro-macro táp. Azt hittem ilyenkorra már fűnyírózni kell ahogy nekiindult...

08,-1W/l-hez már lehet kevés a carbo, szerintem CO2 hiánya miatt fejlődik nagyon lassan.
Ami még eszembe juthat az hogy RO, vagy csapvizet használsz?
 
Csapvíz sajna :( és még kemény is. Azért zavar főleg mert a többi csak úgy burjánzik, pl a microsoriumok egyre hozzák az új leveleket pedig elvileg ezek lassúak lennének. Co2 meg elvben lesz amint megjön a kicikinaidiffuzor :D
 
Sziasztok. Szerintetek tápgolyókal meglehet sürgetni a parvula növekedéssét? Co2, 0,78 w/l, micromacrocarbo. Vagy csak legyek türelemmel? Egyszer már kipusztult, most ültettem újra. Tippek tanácsok ?
 
Én 3 hónapja indítottam az akit, és mostanra lett sűrű gyep. 112l-hez van 0,78w/l fény és co2. Túl van egy nyíráson, mert betámadta az ecset alga.
 
Sziasztok. Szerintetek tápgolyókal meglehet sürgetni a parvula növekedéssét? Co2, 0,78 w/l, micromacrocarbo. Vagy csak legyek türelemmel? Egyszer már kipusztult, most ültettem újra. Tippek tanácsok ?

Én nem tápgolyóztam. Megfelelő talajjal
  • Táptalaj: Tropica Plant Growth Substrate
  • Általános talaj: ADA Aqua Soil Amazonia
indítottam. Abban szépen elterjedt. Azóta sem nagyon tápozok. Napi fél milliliter Profito és kész. A Parvula szépen elvan így.
 
Sziasztok. Szerintetek tápgolyókal meglehet sürgetni a parvula növekedéssét? Co2, 0,78 w/l, micromacrocarbo. Vagy csak legyek türelemmel? Egyszer már kipusztult, most ültettem újra. Tippek tanácsok ?

Fél év után kb kimerül a táptalaj. Ilyenkor láthatóan lelassul a gyep növekedése. Legjobb esetben erre az időre már tömött gyeped van, de pont emiatt teljesen kiszipkázza a tápanyagot az aljzatból.
Ezt nagyon könnyen észre lehet venni. Tényleg látványos. Ha ilyenkor megküldöd tápkapszulákkal az aljzatot, akkor újra erőre kap néhány hónapra.
 
Back
Oldal tetejére