• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eleocharis acicularis

Eleocharis acicularis 2014-03-10

someday said:
Amúgy miért nem szerencsés kevés növénnyel indítani?

Egy idézet Key-től:

"Ami a sűrű növényes ültetést illeti, Barr azt javasolja, hogy ha nem is használ az ember első perctől őrült mennyiségű növényt az akiban, akkor is vegyen filléres stem-eket és vegye őket ki pár hét múlva. Így szerinte biztosítható, hogy a növények is segítsék a kezdeti ammónia-spyke-ok redukálását és ezzel a kezdeti algásodás kockázata is jobban elkerülhető. (Meg persze mondja a csökkentett világítást is az első időkben.)"
 
Tomi said:
Feccc said:
ÜDv Mesterek!

A növénnyel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mennyireigényli a tápozást? Co2 adagolásom van, magasnyomású, tápozni még nem kezdem az akvát amíg nincs meg minden növény. Szóval csak co2 is elég neki? :?: :?

Mester én sem vagyok :p :lol:
Ha van táptalaj, akkor egy ideig szépen fog nőni. Ültetés utáni egy-két hétben elsősorban a gyökereit fogja növeszteni. Nem szerencsés kevés növénnyel indítani egy akvát... Vegyél pár igénytelen hínárt majd kirakod őket, ha meglesz az összes növényed.

HElló Tomi!
VAn táptalaj, és holnap veszek még növényeket, Rotala rotundifolia,Elodea densa, Bacopa caroliniana.....ezeken kívűl van már az akvában Cryptocoryne Wendtíí-LWD-parva,HM.11 csokor összesen 160l ben... így már nem is lesz olyan üres...köszönöm az infókat!:D A nyírásával kapcsolatban is van némi infótok? :oops: Előre is köszönöm
ÜDV:Fecóóóóóó
 
Nyírásáról, csak annyit , hogy nem kell olyan sűrűn nyírbálni mint a Parvulát!
Nállam a kis akimnál, 2 vagy 3 hetente nyírom , akkor is azért hogy ne legyen zavaró az összképen a magas fű! ;)
 
Cecska said:
Nyírásáról, csak annyit , hogy nem kell olyan sűrűn nyírbálni mint a Parvulát!
Nállam a kis akimnál, 2 vagy 3 hetente nyírom , akkor is azért hogy ne legyen zavaró az összképen a magas fű! ;)

NAgyon szépen köszönöm a segítséget! Minden jót! :thumbup:
Üdv:Fecóóóóóó
 
Sziasztok. Nekem is van Eleocharis-om, tippre acicularis, de nem vagyok benne biztos, de nem is ez a lényeg. :) Milyen tápot igényel? Folyadékot, vagy inkább a gyökereihez dugjak táptablettát?
2 hete vannak meg, de nagy fejlődést még nem mutattak.
 
fgabor87 said:
Sziasztok. Nekem is van Eleocharis-om, tippre acicularis, de nem vagyok benne biztos, de nem is ez a lényeg. :) Milyen tápot igényel? Folyadékot, vagy inkább a gyökereihez dugjak táptablettát?
2 hete vannak meg, de nagy fejlődést még nem mutattak.
Szia.
Folyékony táp mindenféle képpen kell (GA-t,ADA-t javaslom). Ha van táptalajod az aljat alatt akkor nem szükséges a táprúd vagy táptabletta használata, de ha nincs akkor tegyél a leírásnak megfelelő mennyiséget!! ;)
Ha mnden rendben van nállad (pl. Co2,fény,táp,szűrés ), akkor már 2 hét alatt valamennyire terjeszkednie kellene! ;)
 
Köszi a segítséget!
Táptalaj az nincs, úgyhogy akkor adom neki a tablettákat is, tegnap raktam be újabb dekorációt, és sajnos át kellett picit rendeznem a növényeket is. De amúgy azt vettem észre közben, hogy a 3 közül csak az egyik hozott új gyökereket. Az is igaz, hogy táptablettát még csak pár napja kaptak először. Úgyhogy akkor mostantól számolom a 2 hetet. :)
Sajnos a botban, ahonnan hoztam, a növények nincsenek valami nagyon jó körülmények között, úgyhogy remélem túléli majd mindegyik. :) De érdekes, mert a halak meg a többi állatka nagyon jól van tartva, nem tudom növényekre miért nem figyelnek jobban. :(
 
fgabor87 said:
Köszi a segítséget!
Sajnos a botban, ahonnan hoztam, a növények nincsenek valami nagyon jó körülmények között, úgyhogy remélem túléli majd mindegyik. :) De érdekes, mert a halak meg a többi állatka nagyon jól van tartva, nem tudom növényekre miért nem figyelnek jobban. :(
Nincs mit remélem segítettem, sajna majd táptalajon gondolkoznod kell, ha komolyan gondolkodsz a kertészkedésben!!
A bolt biztos egy szimpla halas bolt volt!! ;)
 
Egy észrevétel a növényel kapcsolatban...Zöld pontalga miatt Black out-ot hajtottam végre az akván...3nap....az acicularis elsárgúlt és úgy tünik el is rothad..van néhány szál túlélő azért , de a többi növenyemmel szemben úgy néz ki ő nem bírja a söét sokk kúrát... :eek:
 
Ez így igaz, nem bírja a sötét kúrát, de ugyanígy viselkedik a parvula is!
 
Tény. Nem tudom azonban, hogy mi okozhatja ezt...? A sötétkúra alatt volt elég növénytáp és oxigén a vízben?
 
keymaker said:
Tény. Nem tudom azonban, hogy mi okozhatja ezt...? A sötétkúra alatt volt elég növénytáp és oxigén a vízben?
Lehet, hogy hülyeség, de én arra gondolok, hogy a parvula, illetve általában az eleocharisok a vékony "leveleikbe" sokkal kevesebb tápanyagot tudnak eltárolni, mint a a nagyobb növények.
 
Egy észrevétel a növényel kapcsolatban...Zöld pontalga miatt Black out-ot hajtottam végre az akván...3nap....az acicularis elsárgúlt és úgy tünik el is rothad..van néhány szál túlélő azért , de a többi növenyemmel szemben úgy néz ki ő nem bírja a söét sokk kúrát... :eek:

Én nem tapasztaltam semmi ilyesmit sem a parvulával, sem az acicularissal. Bár úgy látom kisebbségben vagyok ezzel a tapasztalatommal. :) Elképzelhető, hogy eleve rossz kondiban indultak neki a blackoutnak.
Már csak azért is, mert az alga gyakran őket kezdi el leginkább nyomorgatni. Mondjuk pontalgára nem csináltam volna blackoutot. Elég lett volna a megvilágítási órák számát csökkenteni és esetleg extra foszfátot adagolni. ;)
 
Írhatnátok egy használati utasítást, ami ötletet ad azoknak akik GA táp mellé adnának Fosfo-t GSA miatt.

Nigro said:
Egy észrevétel a növényel kapcsolatban...Zöld pontalga miatt Black out-ot hajtottam végre az akván...3nap....az acicularis elsárgúlt és úgy tünik el is rothad..van néhány szál túlélő azért , de a többi növenyemmel szemben úgy néz ki ő nem bírja a söét sokk kúrát... :eek:

Én nem tapasztaltam semmi ilyesmit sem a parvulával, sem az acicularissal. Bár úgy látom kisebbségben vagyok ezzel a tapasztalatommal. :) Elképzelhető, hogy eleve rossz kondiban indultak neki a blackoutnak.
Már csak azért is, mert az alga gyakran őket kezdi el leginkább nyomorgatni. Mondjuk pontalgára nem csináltam volna blackoutot. Elég lett volna a megvilágítási órák számát csökkenteni és esetleg extra foszfátot adagolni. ;)
 
Feccc said:
úgy néz ki ő nem bírja a söét sokk kúrát... :eek:
Hát most sikerült jól halálra rémülnöm, fiúklányok! Ma takartam le az akváriumot, hosszas tanakodás után rászántam magam egy 4 napos blackoutra, mert úgy láttam, hogy stabilizálódik lassan a helyzet. Mindenféle algám van, de mintha megálltak volna a fejlôdésben pár napja. Szerintem túl keveset tápoztam... Lényeg a lényeg: az akvárium felét acicularis és vivipara borítja. Kapjam le a takarót mielôtt kinyírnám az én szemem fényeit, vagy nem lesz bajuk?
keymaker said:
A sötétkúra alatt volt elég növénytáp és oxigén a vízben?
Ez sem egyértelmû. Mindenhol azt olvasom, hogy a kúra alatt nem kell tápozni.
Mindenesetre izginek ígérkezik a hétvégém :D
 
Blackout alatt nem kell tápozni, de a fejlődő eleo.-nak tapasztalatom szerint nem tesz jót. Kúra után besárgul, az új hajtásai elpusztulnak. Ezután jelenik meg rajta az alga...
 
Enis tulestem egy 3 napos blackout kurann!Viszonylag hamar . Meg csak 3 hetes volt az aki! Szerencsere semmi sargulast nem tapasztaltam!Ez szerintem azt mutatja hogy jo kondiban erkeztek a novenyeim...
 
Ezt a is növényt ültetéskor vissza kell metszeni vagy simán elültetem?

Üdv Gábor
 
Back
Oldal tetejére