• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

Borsi

Főkertész
Elatine hydropiper

http://www.greenaqua.hu/elatine-hydropiper.html

viewtopic.php?f=7&t=2577&start=10

Család: Elatinaceae
Származási hely: Dél-Európa
Magasság: 0-3 cm
Szélesség: 3-10+ cm
Fényigény: alacsony-magas
Hőmérséklet: 18-28 °C
Vízkeménység: nagyon lágy-kemény
pH tolerancia: 5-7,5
Növekedési ütem: közepes
Igény: alacsony-közepes

7262773314_672f3a71d9.jpg

Elatine hydropiper by viktorlantos, on Flickr


7262775928_19529f6572.jpg

Elatine hydropiper by viktorlantos, on Flickr
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy aki vett az első adag Elatine-ból, annak hogy áll a gyepesítése?
Nekem napi szinten úszik 1-1 adag a felszínen amit kitúrnak a lakók.
Ki hogyan csinálja?
 
Nálunk már elindult az egyik akiba amibe leültettük. Még kell néhány hét, hogy komolyabban kiismerjük a növénykét ;)
 
Hát, én lehet, hogy veszek még egy adagot, mert kitúrják a jószágok. :confused:
Kíváncsi lettem volna, hogy másoknál hogyan maradt épségben.
Elindulni elindulna a szerencsétlen, ha engednék.
Valamiért az összes népség azon a placcon lebzsel! o_O
 
Borsi, lehet mint a HC-t, szálanként kéne elültetni, és akkor jobban megmaradna! csomókban nem igazán lehet jól elültetni az ilyen típusú növényeket.
 
Én 5 cserépnyi HC-t ültettem el a legutóbb. Szép kihívás ;)
Tényleg jobb, ha szálanként ülteted, mert könnyebben megfogannak és a fejlődésük is gyorsabb, hamarabb benövik a nekik szánt teret.
 
Én is annó 4-et ültettem szálanként, de most meg is van az eredménye, mert elég masszív gyep lett belőle. Szerintem hidd el megérni a hydropipeeknél is! ;)
 
Ok. Akkor térjünk át a gyakorlati részére :)
Hogyan? Szálanként hogyan?
Kiszedem a csómokat, szétszedem szálaira, és a szálakat hogy dugom le? Olyan kicsi a levélke rajta, hogy ha csikpesszel megfogom elnyomom.
Szóval?
 
Érzéssel :)
Lemosod a zselét, amennyiben van rajta, szétszeded szálanként és óvatosan lenyomod. Az első 10-20 perc után gyorsulási és precizitási fejlődés tapasztalható :D
 
Na de várj! Nekem már benne van a talajban 1 hete minimum. Onnan is kiszedhetem, és újraültethetem, vagy azt már hagyjam?
 
Jaj ne haragudj, nem olvastam végig, csak bekapcsolódtam :oops:
Hát? Akkor én nem javaslom a bolygatását. Nálam is feljött néhány szál és ezeket néhány napig ledugdostam. A véleményem az, hogy ebben az esetben már ne piszkáld, csak a kitúrtakat ültesd szépen vissza.
 
Valakinek valami infója,tapasztalata a fejlődésével kapcsolatosan???Főként a Low Tech vonal érdekelne,Co2 nélkül!
 
Írtam a naplómban is, hogy sajnos nálam nem megy semmire szegényke. Kicsit átgondolom a dolgot, és újra telepítek majd 2 adagot, mert még mindig nagyon tetszik.
 
Nagyon sokan vittek belőle, hiszen két nap alatt elfogyott egy teljes szállítmány.
Jó lenne, ha Borsin kívül más is írna ide a tapasztalatairól.
Szerintem sokunkat érdekli ez a szép növény.
Kedves csak olvasgató fórumozók írjatok ide valamit;)
 
Nagyon sokan vittek belőle, hiszen két nap alatt elfogyott egy teljes szállítmány.
Jó lenne, ha Borsin kívül más is írna ide a tapasztalatairól.
Szerintem sokunkat érdekli ez a szép növény.
Kedves csak olvasgató fórumozók írjatok ide valamit;)

A bolti akváriumban az első 2 nap látványos növekedés volt CO2, sok fény, lágy víz és GA tápok mellett.
Aztán kicsit stagnálós lett a növényke és a múlt heti karbantartás közben néztem, hogy mintha levelet váltott volna. Most volt talán 2 hetes?
A korábbi húsosabb levelek helyett apróbb víz alatti levelek jelentek meg. Kíváncsian várom a következő 2 hétben milyen változást mutat majd.

Most homokba van ültetve, lehet ezért a lassabb tempó is. A következő kört kipróbáljuk agyagoson is.
 
Majd én is beszámolok, ha "jut" belőle :rolleyes: . remélem pozitív sztorikat mesélhetek majd..;) ha működik, akkor kiválthatja a HC és Glossot low-tech körülmények között... szuper lenne..
 
A bolti akváriumban az első 2 nap látványos növekedés volt CO2, sok fény, lágy víz és GA tápok mellett.
Aztán kicsit stagnálós lett a növényke és a múlt heti karbantartás közben néztem, hogy mintha levelet váltott volna. Most volt talán 2 hetes?
A korábbi húsosabb levelek helyett apróbb víz alatti levelek jelentek meg. Kíváncsian várom a következő 2 hétben milyen változást mutat majd.

Most homokba van ültetve, lehet ezért a lassabb tempó is. A következő kört kipróbáljuk agyagoson is.

Köszi Viktor!

Nyilván CO2 mellett szépen fog fejlődni. De én igazából low tech körülmények között lennék rá kíváncsi és ezzel szerintem nem vagyok egyedül.
 
Back
Oldal tetejére