• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Elatine hydropiper

Elatine hydropiper 2014-03-10

ha van próbáld ki.
Nekem lowtech-ben elkezdett terjeszkedni de aztán a garnélák kikapálták (legalábbis szerintem ők voltak).
 
Na majd ha a nagyban látok kikapok pár tövet. De eléggé elnyomta már a többi gaz.

Garnéla itt nem lesz áprilisig. :)
 
Utoljára módosított:
Hm.
Na kicsit gondban vagyok ezzel a növénykével, egy darabig szépen terjeszkedett, dúsult a nagy akvában de egy hete elkezdett szenvedni, dobálja a leveleit és sok helyen mállik szét.
Semmi nem változott. Ugyanannyi CO2 megy, világítás, tápozás, vízhőfok (23.2 celsius) változatlan.

Nem értem.
 
Tekerjem feljebb a CO2-t?
(Bár a pinyóban a black galaxy pinto akvában alig pötyög a CO2, tápozás is ad hoc jelleggel van, fényágyú sincs felette mégis elatine szőnyeg van).
 
Tekerjem feljebb a CO2-t?
(Bár a pinyóban a black galaxy pinto akvában alig pötyög a CO2, tápozás is ad hoc jelleggel van, fényágyú sincs felette mégis elatine szőnyeg van).

Nekem 6 doboz adta meg magát 2 turnusban. Szerintem itt a bejövő áru az ami nagyon változó. Minden más kényesebb növényt tartottam ebben az üvegben, ebben a jelenlegi formában már ami most fut, de az elanine nekem 4-5 nap után elkezdett olvadni mindig és kampó rá pár napra. Volt ami már a dobozban olvadt. Nem tudom hogy mennyire viseli meg a szállítás, de nekem gyanús hogy itt valami rajtunk kívül álló dolog van. Talán a a laposföld hívők számának növekedés, vagy ilyesmi. Pikk pakk elolvadt nekem is, de semmi más (csak az UG ami vele együtt jött, így ott szerintem a gls volt a ludas)
 
Tekerjem feljebb a CO2-t?
(Bár a pinyóban a black galaxy pinto akvában alig pötyög a CO2, tápozás is ad hoc jelleggel van, fényágyú sincs felette mégis elatine szőnyeg van).
:notworthy: nekem még nem sikerült megtartani, pedig próbálkoztam már vele ;)
 
Tekerjem feljebb a CO2-t?
(Bár a pinyóban a black galaxy pinto akvában alig pötyög a CO2, tápozás is ad hoc jelleggel van, fényágyú sincs felette mégis elatine szőnyeg van).

Meg hidegebb is pár fokkal valószínűleg
 
Ott 22 fokos a víz...
De a nagy akvában a nappaliban is most 22.8 fokra van belőve, 23 foknál már kapcsol is be és hűti vissza 22.8-ra...
Azért 23 fokon még jól kellene magát éreznie, nem?
 
Ott 22 fokos a víz...
De a nagy akvában a nappaliban is most 22.8 fokra van belőve, 23 foknál már kapcsol is be és hűti vissza 22.8-ra...
Azért 23 fokon még jól kellene magát éreznie, nem?

Ha tartósan ennyi akkor igen. De sajna elég neki 1-1 nap is amikor felszökik a hőmérséklet és nagyon megviseli.
 
Értem.
Nem nagyon volt melegebb időszak de ki tudja...

Majd beszámolok most 23 fok fölé nem mehet.

Csak arra gondoltam, hogy a pinyóban viszont fix, hogy nem lehet melegebb. De tényleg szeszélyes. Nálunk is kapott a bolti egy hősokkot és azóta azért nem 100-as. Meg tudtuk menteni, de még most is melózunk vele.
 
És mivel hozzátok formába?
Én annyit tudtam tenni, hogy ahonnan elmállott, pótoltam 3 cserépnyivel...
 
És mivel hozzátok formába?
Én annyit tudtam tenni, hogy ahonnan elmállott, pótoltam 3 cserépnyivel...

Nálunk Gáborunk mindig küzd a légkondival zárás után. Lekapcsolta, hogy ne fagyjon bele a vízbe karbi közben és hát valszeg így is maradt egész hétvégére még pár héttel ezelőtt.
A hőmérséklet azóta helyreállt, de a kezdeti sárgás részek nagyon lassan javulnak.

Most legutóbb már egy kis nyírást is kellett tolni neki, mert ebben a kínlódásban magára húzott egy kis algát is. CO2 tuning stb. A kezelés még folyamatban van....

Nem könnyű növény. De ha megy akkor semmit nem kell vele csinálni. Jellemző, hogy a májusi indítás óta most nyírtuk először. Novemberben.....
 
Kezdem feladni, továbbra is stagnál az elatine, nem fejlődik sehova, ami van, az szemre szép zöld és bubizik is ahogy kell, de mindig látok az akvárium szélénél 1-1 növénykét felúszva, kirohadva.
Elültettem három cserepet két hete (jó mélyre, hogy az amanok ne túrják ki), na azok nyom nélkül eltűntek.

Nem értem.

Ja és a víz 22 fokos... stabilan.

Tápanyaghiány szerintem nem lehet, táprudaztam mikor lecseréltem az amazonia felső 3 centijét, ráadásul lent a pincében a garnis akvában régen kimerült a növénytáptalaj, és ott gyönyörűen nő.
CO2 fel van tekerve, az nem lehet a baj.
 
Van remény?
Türelem az van, de azért kicsit nagyobb tempóra kapcsolhatna, habúgy dönt, mégis megmarad...
20181130_142033.jpg
 
Ok feladtam, folyamatosan olvad a maradék elatine is.

1-2 árva szál parvula mini maradt az átalakítás után az előző eresztésből, na most már az is sűrűbb gyepet alkot mint az elatine.

Ültetek pár cserép crenatat, az is lassú és talán megmarad.

(Vicc kategória: colorado dekorhomokba került valahogy pár szál elatine - gondolom ültetéskor - és azok megmaradtak. Ennek a növénynek aztán van bőr a pofáján???!!!)
 
Új
Ok feladtam, folyamatosan olvad a maradék elatine is.

Bár nem szép dolog a káröröm, de egy kicsit azért örülök, hogy nem csak én voltam képtelen megtartani 2 napnál tovább.
Amúgy én komolyan kíváncsi lennék, hogy hol a trükk, mint pl a középső kocka kiállító terminél. :(
Nálam a vicc az, hogy mikor kidobtam, akkor azzal a vödörrel borítottam a lefolyóba amivel a lowtech CRS akvába öntöttem a vizet. Abban két hónapig megvolt az a pár szál mire kiszedtem :D
 
Back
Oldal tetejére