• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Elárasztott "wabiroda"

Tegnapi, zárás utáni kép. Az MC szépen nő, szinte látni, ahogy nyújtózkodik. A vízcserekor vettem észre egy marék új jövevényt: sok kis apró RC-t. Ezek szerint mindenki jól érzi magát.


Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
13af3c59a0eec9df7f7a7dbe61d0bc31.jpg
 
Egyre határozottabban zöldül a kő teteje - mégiscsak telibe kapja a fényt, nem is értem, miért lepődök meg rajta.:LOL:
Srácok, @keszalvo, @rollreich , mit tanácsoltok? Fogkefézzem? Eresszem le a vizet, és carbozzam le? Dobjak egy amanot, hátha lerágcsálja? Vagy engedjem el, és törődjek bele, hogy márpedig ez most szép patinás zöld lesz? :unsure:
 
Direkt tömény - vagy nagyon kevéssé higított - carbo ecsetelés jó lehet.
Köszi. Vajon milyen gyakran kell "átfesteni"?

Fogkefézni ezt a követ elég mazochista dolog volna, szerintem :D
Duplán szívás: egyrészt olyan "izgalmas" mélyedések vannak a kövön, hogy egy gyakorló fogorvos is megizzadna, mire minden mélyedést fehérré varázsol, másrészt maga a kő könnyen porlik, ezért 5 perc vakargatás után ellepi az akváriumot a fehér por, a víz fél napig opálossá válik.

Arra is gondoltam, mi lenne, ha riccardiát tennék a kő tetejére, és megvárnám, ki győz. (Riccardia éppen van az otthoni akváriumban.)
 
Én egy időben a chihiros doki porlasztóját ecseteltem carboval, mert durván vonzotta az algát a fehér műanyag. Azért egy ecsetelés után jó ideig nem kellett hozzá nyúlni.
 
Sziasztok!
Lehet, öt év után újra visszakerül az akvárium alá egy Eheim 2211-es szűrő. Milyen jól működő, szép és olcsó megoldást tudtok a be- és kifolyókra? Öbölben néztem spint és kicsi befolyót: olyan háromezervalahányszáz hufért vesztegetik darabját. Vagy ne legyek telhetetlen? Ennél jobb ajánlat nem lesz? Egyáltalán erre pici levesestálba spint tegyek, pipe-ot, vagy mit? Annak idején zártam a csapon, de nem lenne rossz, ha a kifolyó megoldaná a flow problémáját és nem kellene a csaphoz nyúlni.
 
Spin. Annál jobban semmi nem oszlatja a flow-t... (Pont most adtam el a nano spin pipe-omat, odaadnám pedig kipróbálni.)
 
Spin. Annál jobban semmi nem oszlatja a flow-t... (Pont most adtam el a nano spin pipe-omat, odaadnám pedig kipróbálni.)
Láttam, éppen ez ültette a fejembe a bogarat. :D
Tényleg olyan jó lenne, ha meg lehetne fogni, nézni csobogtatni ezeket az üvegeket, de sajna messze vagyok, egy videó is már több, mint a semmi, vagy pl. olyan infók, hogy kell az S alak a spin nyakára, különben egész más áramlást kelt, mint az "eredeti". Oldalra mennyire nyomja a vizet? Mert nekem nincs 20 centi az akvárium szélessége. Vagy ne aggódjak, mert a pörgéssel elvész a víz ereje?

Csak hogy kép is legyen:
26389253108_3fab7abc4e_c.jpg2018-02-14_01-04-03 by von_dorlat, auf Flickr
38451258200_5e8690d8e2_c.jpg2018-02-14_01-03-28 by von_dorlat, auf Flickr
 
Utoljára módosított:
Most olvasom Bandesz a naplót.
A kő mondig is le fog zöldülni mivel ez esik a legközelebb a fényhez.Én kivenném a követ kisebb darabokra törném és összeraknék egy mini köves scapet ez javítana az áramláson is és a fény is jobban el tudna érni a növényekhez.
Én hagynán az akasztós szűrőt mivel nagyon pici az akvárium és iszonyat vissza kellene fogni az áramlást.[emoji6]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Most olvasom Bandesz a naplót.
A kő mondig is le fog zöldülni mivel ez esik a legközelebb a fényhez.Én kivenném a követ kisebb darabokra törném és összeraknék egy mini köves scapet ez javítana az áramláson is és a fény is jobban el tudna érni a növényekhez.
Én hagynán az akasztós szűrőt mivel nagyon pici az akvárium és iszonyat vissza kellene fogni az áramlást.[emoji6]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
Nálad a köves akváriumodnál okozott gondot, amikor egy kicsit elengedted, és hagytad, hadd zöldüljön a kő? Vagy csak a tudat fáj ilyenkor, hogy ami ott szép zöld, az alga?
Te mekkora akváriumnál váltanál akasztósról külsőre?

Új scape csak akkor jöhet szóba, ha lecserélem az akváriumot. Addig nem nyúlok bele. Persze kérdés, mikor találok normális üveget/üvegest, vagy mikor szánom rá magam, hogy rendelek... pl. egy ilyet: https://www.greenaqua.hu/hu/green-aqua-opti-white-akvarium-20-liter.html.
Akkor viszont be kel vetnem az eheim 2211-et.
 
Utoljára módosított:
Te mekkora akváriumnál váltanál akasztósról külsőre?
No meg is válaszoltad a kérdést nálam 20 liter a "lélektani" határ ami felett már váltanék külsőre,de ez az akvárium cm méretétől is függ mennyire tudja átmozgatni a vizet az akasztós,vagy éppen a külső.

Nálad a köves akváriumodnál okozott gondot, amikor egy kicsit elengedted, és hagytad, hadd zöldüljön a kő? Vagy csak a tudat fáj ilyenkor, hogy ami ott szép zöld, az alga?
Én a kő miatt (fakő) nagyon sokat szívtam az alga miatt,minden takarításkor ment az elektromos fogkefe folyamatosan,de ennek ellenére mindig visszazöldült azon része ami legközelebb volt a fényhez.
A növénnyel eltakarás nem jött be nálam sem mert egy idő után a növény is algás lett azt meg nem tudtam tisztítani :D
 
No meg is válaszoltad a kérdést nálam 20 liter a "lélektani" határ ami felett már váltanék külsőre,de ez az akvárium cm méretétől is függ mennyire tudja átmozgatni a vizet az akasztós,vagy éppen a külső.
Erről két cuki volt kolléganőm jutott eszembe, akik ehhez hasonló esetekben "cicás" hangon egyszerre mondták: "úristen, telapátia". Hmmm. Nekik jól állt. ;)

Én a kő miatt (fakő) nagyon sokat szívtam az alga miatt,minden takarításkor ment az elektromos fogkefe folyamatosan,de ennek ellenére mindig visszazöldült azon része ami legközelebb volt a fényhez.
A növénnyel eltakarás nem jött be nálam sem mert egy idő után a növény is algás lett azt meg nem tudtam tisztítani :D
Akkor ezt most itt elengedem. Zöldüljön a kő teteje, ahogy akar. - Szárazon, wabi tálként nem okozott problémát a kő és a lámpa közeli viszonya, így, elárasztva viszont már egészen más a helyzet. A lámpa felfogatása nem engedi meg, hogy ne telibe a követ pirítsam. Heti vízcseréknél leengedhetném a vízszintet, hogy carboval leecseteljem, de nem hiszem, hogy sok értelme lenne.
Megrendelem az üveg ki és befolyót - egyébként te is spinre szavazol?
Azután ha kínai újév és itteni húsvét után valamikor egyben ideérnek, komolyan elgondolkozhatom azon a bizonyos 20 literen. Hátha addig találok egy szépen dolgozó üvegest.

Amit 20 literesben másképpen csinálnék: apróbb talajt használnék: https://www.greenaqua.hu/hu/ada-aqua-soil-amazonia-powder-3liter.html.
Igyekeznék nem közvetlenül a lámpa alá betenni egy dekort.
Felöltés előtt itt bent a működő mellett mutogatnám egy ideig, mit raktam össze, hogy legyen esély arra, hogy megvétózzatok, ha rossz irányba tartok.
 
Nekem a 8 literes kockámat külső 2213as viszi, fojtva, spinnel. ajánlom neked is @Bandesz ;)
Persze lassan megérkezik a 20 literes opti nanom is amire lecserélem :D
Be tudnád linkelni, az melyik akvád? Nem tudlak követni. Na jó, ma magamat se. :wacky: Mondom, hogy nem vagyok toppon, mert közben mégis megtaláltam: https://akvakertesz.hu/threads/why-is-the-rum-gone.4704/ Bár khmm khhmm nem naplózol túl sűrűn. ;)
Mik a paraméterei az új 20 literes optinak? Hogy szolgál a 2213-as az üvegekkel?
 
Be tudnád linkelni, az melyik akvád? Nem tudlak követni. Na jó, ma magamat se. :wacky: Mondom, hogy nem vagyok toppon, mert közben mégis megtaláltam: https://akvakertesz.hu/threads/why-is-the-rum-gone.4704/ Bár khmm khhmm nem naplózol túl sűrűn. ;)
Mik a paraméterei az új 20 literes optinak? Hogy szolgál a 2213-as az üvegekkel?
36x22x26
Kifejezettten jól szolgál, szépen le van fojtva felére a szűrő. Kínából jött a spin és a beszívó is (10mmes). Nagyon frankó az áramlás.
Azóta nincsenek algáim se, mióta lecseréltem a Boyut a nagyobb 2213ra. BioRio töltet van benne szivaccsal és perlonnal, hogy még jobban vissza legyen fojtva.
Most kicsit hanyagolva van a nano, hagyom a Tripartita-t burjánzani :D
 
Back
Oldal tetejére