• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Eladásból indítás - confusa

Hát úgy fest, hogy még munkaidőbe is belefért :) Megvan már a kis jószág - remélem most már biztonságban lesznek a garnélák!
 
nitrogén hiányra tippelnék.. egy mérés segítene :/ valamint szerintem egy kis foszfát hiány is látható.. a csavarodott, kicsit deformált levelekből gondolom... de azért még várd meg egy-két nagyobb szaki véleményét, mielőtt változtatsz bármin is :)
 
nitrogén hiányra tippelnék.. egy mérés segítene :/ valamint szerintem egy kis foszfát hiány is látható.. a csavarodott, kicsit deformált levelekből gondolom... de azért még várd meg egy-két nagyobb szaki véleményét, mielőtt változtatsz bármin is :)
Lehet a gyakori vizcserek okozták. Most egy hétig nem lesz cserélve a viz és megy neki a táp, en is hiányra gondolok de EI mellett az annyira nem jellemző. Lehet emelem a tapozast is 1ml el de csak az első hét után.
 
Lehet a gyakori vizcserek okozták. Most egy hétig nem lesz cserélve a viz és megy neki a táp, en is hiányra gondolok de EI mellett az annyira nem jellemző. Lehet emelem a tapozast is 1ml el de csak az első hét után.

Csak egy példa... aktív talajjal EL tápozás mellett is lehet foszfát hiányod, mert a talaj a kezdeti időkben beszippantja :) Nem tudom, hogy a denerle talajoknál is így van -e de nagyon valószínű :)
 
Csepptesztekkel nehany perc alatt konkret valaszt kaphatsz. Ranezesre nem egyszeru megallapitani. Lehet pl foszfat hianyod attol mert van a vizedben, csak valami masbol sok van, ami gatolja a foszfat felvetelet, vagy valamibol keves, ami segitene a felvetelet. Vagy tenyleg keves a foszfat szint.. Ez csak egy pelda volt.
 
Hát tényleg nem túl magas, szinte nem is mérhető. Mennyit adhatok az akvahoz a kalium foszfatbol? 4a15b3e43f1fad7c9cd4b8657b85b69a.jpg
 
Lehet rajottem mi a hiba, a macronak a csoveben visszafolyt a tapanyag, igy amikor a pumpa próbálta az 5ml-t betolni akkor macrobol talan 2 mehetett az akvaba. Most figyelni fogom pár napig hogy rendszeres-e a visszafolyas, ha igen akkor mit lehet vele csinálni?
 
Lehet rajottem mi a hiba, a macronak a csoveben visszafolyt a tapanyag, igy amikor a pumpa próbálta az 5ml-t betolni akkor macrobol talan 2 mehetett az akvaba. Most figyelni fogom pár napig hogy rendszeres-e a visszafolyas, ha igen akkor mit lehet vele csinálni?
A nitrat szint is alacsony? Lehet csak a macro mennyiseget kell valtoztatni, nem szukseges kalium foszfatot adagolnod.
 
A nitrat szint is alacsony? Lehet csak a macro mennyiseget kell valtoztatni, nem szukseges kalium foszfatot adagolnod.

Csak foszfát tesztem van :D Soha nem mértem semmi mást sem nagyon csak foszfátot. Most várok még 1 hetet mielőtt elkezdem adagolni a foszfátot. Ha a normál mennyiségű macrora sem változik a kinézete a növényeknek akkor veszek teszteket majd.
 
Csak foszfát tesztem van :D Soha nem mértem semmi mást sem nagyon csak foszfátot. Most várok még 1 hetet mielőtt elkezdem adagolni a foszfátot. Ha a normál mennyiségű macrora sem változik a kinézete a növényeknek akkor veszek teszteket majd.
Azert nem art, ha legalabb alap tesztek vannak otthon. Nitrat foszfat vas. Normal esetben sem art havonta ramerni az ertekekre, ha szukseges, hangolni a tapozason.. igy az uj talajjal nehezebb beallitani, heteken keresztul nyeli magada, de szepen lassan telitodni fog. Nalam, ha kerul be pluszba uj talaj, automatikusan nehany heten keresztul emelt tapozas megy.
 
Rendben - jövő héten megyek a GA-ba - beszerzem ezeket :) Úgyis közel van és úgysem költöttem még sokat :D
 
Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem, nem tudom miért, de nem lesz soha annyira tiszta a vizem mint pl a GAban, most is kicsit olyan mintha egy tej köd lenne benne. A szűrőben van 350ml Seachem Purigen ami teljesen regeneralva van. Mi lehet a probléma? d70602b648482b78306cd6321734aeac.jpg
063c811e17be442f040f917da71a6a49.jpg
 
Back
Oldal tetejére