• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Eladásból indítás - confusa

Tomiii

Főkertész
Eladni vagy indítani,

minden jel arra utal, hogy indítani - mondták, hogy ne adjam fel, jobb lesz a következő, olyan szép szokott lenni - stb. kedves szavak ami egy amatőrnek jól esik. A mérleg másik nyelve a rengeteg idő amit elvesz, és amire sokszor kapkodva, lopva jutok csak hozzá. Hát a végén beadtam a derekam és restartolok. Az egész hobbi most egy kicsit kesze-kusza számomra, ezért lett a címe is "Confusa" - Mivel 60x45x45-ös akim van most megpróbálkozok magas, keskeny kesze-kusza növényekkel, ez talán tükrözi majd az egész kuszaságot amit a hobbi jelenleg okoz az életemben.

Tervezett növénylista:

Cyperus Helferi
Helanthium quadricostatus
Helanthium tenellum Green
Eriocaulon polaris
Riccardia chamedryfolia
Eleocharis acicularis mini
Hemianthus callitrichoides 'Cuba'


Dennerle talajok
Ga tápok
 

Attachments

  • Vibrant-Cyperus-Helferi-Aquarium-Plant.jpg
    Vibrant-Cyperus-Helferi-Aquarium-Plant.jpg
    49.4 KB · Megtekintések: 31
Kíváncsian várom, kiváltképp, hogy a nagyobbik akváriumomban én is a 45-ös belmagassággal "küzdök". Még csak egy hónapja megy, de máris egy csomó mindent másképp csinálnék...
 
Elindult az akva, meglátjuk mire megyek most vele. Az indítás a szokásos napi 50% vizcsere, ozmozis vízzel . A víz tds most 80 környékén van, szeretném folyamatosan 100 alatt tartani. Ga táp megy, napi 5ml-re van most beállítva az adagoló. Co2 is pöfog elég sok bubival mer a napi vizcsere szinte nullazni fogja a co2-t.

b3c5c6a0ae04dc7894348afbc0bc80ac.jpgc85c490e16e01ba531e358e392912655.jpg709be2eb87fb6f8251be2b82890f44a4.jpg
 
Mekkora akvárium? Twinstar 600S a lámpád? 5 ml melyik GA tápből? Köszi
Szia,

60x45x45 120 liter.
Twinstar 600s igen. Green Aqua Micro Macro megy bele 5ml minden nap.

Kicsit ködös volt a víz az első hét után - szerintem a seachem stability bacik tulszaporodtak, most már kezd javulni. De minden es mindenki jól érzi magát. A 2. Héten már csak 2x cseréltem vizet, most meg már csak heti egy lesz.
 
Szia,

60x45x45 120 liter.
Twinstar 600s igen. Green Aqua Micro Macro megy bele 5ml minden nap.

Kicsit ködös volt a víz az első hét után - szerintem a seachem stability bacik tulszaporodtak, most már kezd javulni. De minden es mindenki jól érzi magát. A 2. Héten már csak 2x cseréltem vizet, most meg már csak heti egy lesz.

Mostmár van viszonyítási alapom. Naplóba lehet én is belekezdek. 2 napja indítottam nem. Igaz TF tápot használok, de abból szerintem picit több kell mint a GAsból. Nekem is ködös a Seachem Stabilitytől második nap után.
 
Picit paráztam tőle hogy a Twinstar 600S kevés lesz az én 94L esemre. 60x30 mély x 45 magas de ahogy nálad látom szépen nő minden. Nem dimmeled?
 
Picit paráztam tőle hogy a Twinstar 600S kevés lesz az én 94L esemre. 60x30 mély x 45 magas de ahogy nálad látom szépen nő minden. Nem dimmeled?
Most nincsen dimmelve, de a korabbi setupoknal mindig kellett legalabb 1 fokozatot. Ameddig nincsen alga probléma addig nem változtatok semmit most. Ez a lámpa bőven sok szerintem - biztos hogy soha nem lesz szűk keresztmetszet egyik növénynek sem.
 
Valakinek valamilyen ötlete hogy a 16/22-es üveg befolyóra milyen garnéla védőt érdemes rakni?
 
Nekem nincs, de szerintem, ha a gumis részt forró csapvízben áztatod pár másodpercre, megpuhul, és könnyebb felhelyezni. Üveg poppyról szoktam így fel és leszedni a csövet, és meglepő módon még nem törtem el.
 
Nekem nincs, de szerintem, ha a gumis részt forró csapvízben áztatod pár másodpercre, megpuhul, és könnyebb felhelyezni. Üveg poppyról szoktam így fel és leszedni a csövet, és meglepő módon még nem törtem el.

Akkor ma munka után benézek a srácokhoz - úgyis 5 percre van az irodától :)
 
Back
Oldal tetejére