• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El natural

egy picit dőljön hátra mindenki és lazuljon el. ;)

a téma egyébként érdekes. így egyben van értelme.

örülök annak, hogy néhányan a blogokon kívűl a könyveket is átböngészitek amiről időnként beszélünk. :thumbup:
 
Én teljesen ellazultam! :D

A könyv könnyen elérhető bárkinek (persze,hogy arról a folyóról elnevezett internetes könyv küldőről beszélek ;) , mielőtt bárki másra gondolna!) és tényleg érdemes elolvasnia annak akit érdekel a téma és tud angolul.
Ha valakit érdekel útbaigazíthatom, hogyan rendelheti meg!(Értitek? :lol: )
 
Írjuk ki bátran az link moderálva-ról. Őket szeressük. ;) Sajnos az ilyen könyvek többségében csak ott érhetőek el.
 
Õszintén bevallom, hogy nem olvastam Diana Walstad könyvét!

Csak egy fórumot olvasgatok, ahol õ, és Tom Barr is részt vesznek, és az ottani hozzászólásaiból merítettem a dolgokat.

Egy hozzászólása: http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... post463208
Érdemes az utolsó mondatot elolvasni, de az egészet (az elõzménnyel együtt akár).
Van több is, ahol leírja, hogy pl. a "búváros" levegõztetõ jobb a porlasztókõnél (mert csak néha buggyan egyet), mert sokkal kevésbé viszi ki a CO2-t a vízbõl. Ha valakit érdekel a téma, és a friss hozzászólások a(z el natural) témában, érdemes elolvasgatni.

Persze ezzel együtt is én vagyok a hülye. Leírtam, hogy algabánya lesz, és nem írtam, hogy mit tegyen vele. Most megteszem, javítoma hibámat!
Tegyen alulra 2,5cm-nyi erdei földet, rá vékony(~1cm)) homokot vagy ~2cm-nyi apró kavicsot, telepítsen sok Diana W. által ajánlott növényt (lista Nigro blogján is megtalálható), akváriumot, a szûrõt pedig csak mechanikus szûrésre (csak szivaccsal) használja (ha akarja használni egyáltalán - nem kötelezõ). Vizet 3-6 havonta cseréljen. Nem kell CO2, nem kell külön tápanyag, és elég a 2W/g világítás is bõven hozzá. Tegyen bele halakat is, vagy egyéb élõlényeket, és élvezze a szép akváriumot.

A fenti link topikjában al elsõ hozzászólások között leírják az el natural összeállításának menetét, és utána sok kérdésre is válaszolnak, gondolom a fentiek csak gondolatindítók Gabika felé. Érdemes a fórumon dwastad és a többi hozzászóló képeit is megnézni, hogy mit lehet kihozni belõle.


A fenti link nem reklámfórumra, és nem bármely bolt oldalára mutat, de persze ettõl még lehet, hogy nem kívánatos.


Bocs, hogy itt zavartam!
 
Taksoft nem zavarsz ;)

Minden hasznos hozzászólásnak és párbeszédnek örülünk. Csak ne forduljunk el személyeskedésbe. Ez mindenkinek szól. ;)

A fórum amit linkeltél az egyik legjobb növényes fórum. Ilyet bármikor linkelhetsz. ;) Egyébként köszi a linket hasznos volt.
 
Javítottam a hozzászóláson, valóban kár elterelni a témáról a figyelmet mással.

Azt hiszem, hogy a low-tech <-> el natural okozta a problémát, a könyv valóban a low techrõl szól, de azóta már létezik az el natural is.

Szûrõt csak az elsõ idõben javasol, de Diana leírja, hogy anélkül is leülepedik idõvel az indításkor felkevert aljzat, és használható.
Amit viszont nem találtam most meg, az az áramoltatás, sõt mintha ezt sem preferálná, hogy minél kevésbé hajtsuk ki a vízbõl a CO2-t. Ott írja is, hogy a halak mozgása elég áramlást biztosít(?).

Teljesen "el natural" akváriumot még nem csináltam, de már csak idõ kérdése.
 
Példa Diana működő low tech elméletére.
Egy csávó RTFM (Read The Fucking Manual... :lol: ) pólóban elmondja a tutit ;)

 
Nekem bejön ez a dolog. Szerintem akkor nekem már van egy ilyenem :) ez egy 260l-es medence 3db 18w-os T8 van felette, egy Marathon 1000 és egy Eheim 2010 végzi a szűrést, talajnak gyöngykavics van a páncélos harcsák miatt, de nagyon megtetszett az első hozzászólás képe. Kalászaim már vannak és ebben a környezetben elég jól néznek ki :) Amúgy ilyen kalászokat honnan lehetne beszerezni nem túl drágán? a növények is tetszenek nem is túl bonyolultak.
Jöhetnek az ötletek és a tanácsok ;)
 
@Nigro van lehetőség a link aktualizálására? Sok helyen belefutok abba, hogy a link a már nem működő oldalra visz.
Ha gép elé kerülök, módosítom a linket. Az ok, hogy a nigro blogos cikkek pár éve a nigro.hu címre költöztek. Ha ilyenbe ütközöl akkor az akvarisztika.budapet.hu/ “dátum” előtagot ki kell törölni és nigro.hu/ címet kell elé írni.
Amikor találsz ilyet, jelezd és átírom. ;)
 
Valaki rakott már levegőztetőt natural üvegbe? én most megtettem, mert ide kerültek a halivadékok. egyébként nem hiszem, hogy oxigénszegény volt, de hal sosem élt benne, így inkább a biztosra mentem.
Szerintetek ebből lehet bármilyen probléma? Gondolom, majd érdemes kis lépésekben lekapcsolni a beoldást.
 
Valaki rakott már levegőztetőt natural üvegbe? én most megtettem, mert ide kerültek a halivadékok. egyébként nem hiszem, hogy oxigénszegény volt, de hal sosem élt benne, így inkább a biztosra mentem.
Szerintetek ebből lehet bármilyen probléma? Gondolom, majd érdemes kis lépésekben lekapcsolni a beoldást.
Kicsi motoros szűrőt lefolytva tettem. (csak az akáctuskós akva tartalmazza) Levegőztetőt gyerekfejjel használtam utoljára. (pedig van) Szóval szerintem felesleges. Csak a felszínhártyára ügyelj, hogy az ne legyen. Szerintem. 😉
Szerk. : a felesleges vízáramlás csökkenti a planktonikus létet, ami az ivadéknak kaja lehetne.
 
Kicsi motoros szűrőt lefolytva tettem. (csak az akáctuskós akva tartalmazza) Levegőztetőt gyerekfejjel használtam utoljára. (pedig van) Szóval szerintem felesleges. Csak a felszínhártyára ügyelj, hogy az ne legyen. Szerintem. 😉
Szerk. : a felesleges vízáramlás csökkenti a planktonikus létet, ami az ivadéknak kaja lehetne.
Köszönöm. ezekben igazad lehet. :) A felszínhártyára én is gondoltam. Annak jót tett a levegő, más változást nem figyeltem meg. Elég minimumon megy, remélem így ártani nem használ :)
 
Back
Oldal tetejére