• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"El Natural" Nano

Sziasztok
Lassan a 3. Hònapot tapossuk
Sajna mostanáig igencsak felületes volt a törődés az akvával kapcsolatban..
Jelenleg ezek az állapotok uralkodnak


Algafronton erősödött a mezőny de azért a dzsungel sem marad el
Majd valahogy helyre rázom a dolgokat 😉


IMG_20200101_201342.jpg

IMG_20200101_182545.jpg
Amolyan selytelmes fénye van az egésznek valahogy ez a burjánzás amit a komposzt eredményez+az algákat is 😁

IMG_20200101_182248.jpg
Így már azért jobban látható a baj

IMG_20200101_182100.jpg
 
Sziasztok
Lassan a 3. Hònapot tapossuk
Sajna mostanáig igencsak felületes volt a törődés az akvával kapcsolatban..
Jelenleg ezek az állapotok uralkodnak


Algafronton erősödött a mezőny de azért a dzsungel sem marad el
Majd valahogy helyre rázom a dolgokat 😉


View attachment 85582

View attachment 85583
Amolyan selytelmes fénye van az egésznek valahogy ez a burjánzás amit a komposzt eredményez+az algákat is 😁

View attachment 85584
Így már azért jobban látható a baj

View attachment 85585
Mennyi garnéla vann benne?
 
Kb 3 hete nem nyúltam hozzá lehet ez a baj meg a fénnyel is harcban állok egyfolytában nem tudom mi lenne a jò🤔
 
Jelenleg maradtam a chihirios 300 nál 50%ra dimmelve..
Szerintem az előző pilács is generálta az algatámadást 😞
 
Ilyen fajta algát ritkán lehet látni low-techben :).

Most már kezd benne egy kicsit több növény lenni az indításhoz képest. Ez jó. Nehéz megmondani, hogy a dimmelt lámpáddal mennyi a fényed (lumen/liter).
Én ilyen algát akkor láttam NPT-ben, amikor extra erős fénnyel világítottam indításkor és még nem nőtték be a növények az akváriumot. Pár héten keresztül egy kicsit csökkentettem a fény erejét (nem az időtartamot), és magától kikopott ez az alga.
 
Utoljára módosított:
Szerény véleményem szerint is a fénnyel lesz a gond,mert igazság szerint ezzel variálok a legtöbbet
Valószínűleg az új fény(full spektrumos)okozta ezt a fejtörést nekem lehet itt nem vállt be a kevert szín(piros,kék, zöld,fehér)én úgy látom azóta lett invázió ☹ igaz elvileg 7.5w de soknak tűnik gyakorlatilag
Most levettem 30%ra a chihiriost szerintem hetente egy vízcserére ráálok amíg visszavonulót fúj ez a fránya alga
Azért majd mérek valami vízparamétert hátha valami ki sül belőle
Kicsit helyre rázom ha törik ha szakad😁
 
Sziasztok
Szerencsére jó hírem van az akvával kapcsolatban
Vszínű a fény volt a ludas az algainvázióban
Úgy néz ki a heti vízcsere és a csökkentett fény visszavonulót fújt az algának
IMG_20200215_203834.jpg
IMG_20200215_203815.jpg
Jelenleg minden rendben van a Litorella kikopni készül szép lassan vszínű ez a körülmény nem túl ideális számára bár egy két tő ugyan még meg van majd kiderül meddig fogja bírni🙄
 
Úgy néz ki a heti vízcsere és a csökkentett fény visszavonulót fújt az algának
Remek.
Jelenleg minden rendben van a Litorella kikopni készül szép lassan vszínű ez a körülmény nem túl ideális számára bár egy két tő ugyan még meg van majd kiderül meddig fogja bírni🙄

Simán lehet, hogy az egészséges, sok jól fejlődő növény mellett Litorella-nak "nem osztottak lapot". Egyszerűbb úgy felfogni, hogy "így járt", mint mindenféle "machinációval" megmentését erőltetni, ami rosszabb esetben csak visszaüt az akváriumnál más fronton.
Kifejezetten tetszik ennek az üvegnek az arányai. Esetleg itt is egy kis emers növekedés valamelyik oldalon elfér, főleg, hogy a lámpa miatt fölfele is tudsz "terjeszkedni".

Úgy látszik, neked jól összejön ez a "sub-nano" méret több üvegnél is, pedig papírforma szerint ezek a nehéz akváriumok... vagy mégsem ? :unsure:
 
Utoljára módosított:
Úgy látom az előző fotográfia nem igazán volt éles🥴
Megpróbáltam valami értelmesebbet készíteni
IMG_20200216_211704.jpg
IMG_20200216_211638.jpg
Ahogy telik az idő úgy látom a Cryptocoryne és Pogostemon lesz a legerősebb a versenyben..
Nagyon kezdik átvenni a terepet igaz a pogostemonnak segítek terjeszkedni de szemmel láthatóan jól érzi magát😀
IMG_20200216_211615.jpg
 
Sokat nem változott a helyzet de azért teszek fel képet,hogy meg legyen a heti 1 bejelentkezés
IMG_20200223_172641.jpgIMG_20200223_172741.jpg
IMG_20200223_093750.jpg
IMG_20200223_172909.jpg
Maradok egyenlőre a heti 1 vízcserénél és bevallom őszintén mostantól Lowtech vonalon fogok futni mivel a Limnobiumokon hiánytüneteket észleltem így adagoltam minimálisan persze ,TF tápot micro,macrot 3 naponta egyenlőre ideiglenesen...aztán meg látom hogyan tovább🙄
Innentől fogva megszűnt az NPT style mielőtt bárkit is félre vezetnék (bár a heti 1-2 tápozás jóval az ajánlott alatt nem tudom minek számít)
 
Maradok egyenlőre a heti 1 vízcserénél és bevallom őszintén mostantól Lowtech vonalon fogok futni mivel a Limnobiumokon hiánytüneteket észleltem így adagoltam minimálisan persze ,TF tápot micro,macrot 3 naponta egyenlőre ideiglenesen...aztán meg látom hogyan tovább🙄
Innentől fogva megszűnt az NPT style mielőtt bárkit is félre vezetnék (bár a heti 1-2 tápozás jóval az ajánlott alatt nem tudom minek számít)

Az előfordulhat, hogy az úszónövényeknek előbb-utóbb pl Fe-EDTA kell adagolni, mert enélkül elkezdhetnek kikopni. Persze ez attól is függ, mennyi haltáp stb megy bele és a Te akváriumodban jelentős víz alatti növénytömeg is szépen megnövekedett. Ez is egy tényező.
 
előfordulhat, hogy az úszónövényeknek előbb-utóbb pl Fe-EDTA kell adagolni, mert enélkül elkezdhetnek kikopni.
Abból jutottam erre a döntésre,mert pont ez történt el kezdtek kikopni a Limnobiumok először kezdtek sárgulni,elbomlani a levelek a gyökereket figyelve észre vettem,hogy a kis "szőr" szerű valami már nem a régi...próbáltam saját készítésű tápgolyóval kiegyensúlyozottabbá tenni a helyzetet de csak a Pogostemonok és a Cryptocoryne hálálták meg ezt igazán ezért fordultam a tápokhoz...azóta minden ok😀
Ez valamilyen szinten várható volt hiszen azért ez a növény tömeg(főleg a Cryptok)szerintem felzabálnak mindent...
A lényeg,hogy egyenlőre egyenesben vannak a dolgok 😁 alga szinte nulla a garnélák razborák rendben úgyhogy minden happy..
 
Back
Oldal tetejére