• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural & Lowtech növények

habee

Főkertész
Sziasztok!
Azért nyitottam ezt a topicot,mert meglátásom szerint így talán nem kéne òrákat böngészni a fòrumot ha esetleg valaki ilyen típusú akváriumot építene de növényválasztás terén tanácstalan..
Jelenleg én is ebben a cipőben járok pròbálok informálódni milyen növények lennének a megfelelőek egy ilyen típusú akváriumban🤔
A választék nem túl nagy de hátha felbukkan egy két új ötlet
Jò lenne ha egy helyen lennének ilyen jellegű információk saját tapasztalatokkal, ötletekkel segítve egymást... szerintem azért ez jelentősen megkönnyítené a dolgát akinek kedve támadt esetleg ezt a mòdszert kipróbálni
Jelenleg én zöldfülű vagyok ezen a téren még egyenlőre csak kísérletezés szintjén tartok de biztosan vannak már tapasztaltabb fórumtársak akik tudnának segíteni😉...
Remélem minél több növényfaj össze fog gyűlni
 
Sziasztok!
Azért nyitottam ezt a topicot,mert meglátásom szerint így talán nem kéne òrákat böngészni a fòrumot ha esetleg valaki ilyen típusú akváriumot építene de növényválasztás terén tanácstalan..
Jelenleg én is ebben a cipőben járok pròbálok informálódni milyen növények lennének a megfelelőek egy ilyen típusú akváriumban[emoji848]
A választék nem túl nagy de hátha felbukkan egy két új ötlet
Jò lenne ha egy helyen lennének ilyen jellegű információk saját tapasztalatokkal, ötletekkel segítve egymást... szerintem azért ez jelentősen megkönnyítené a dolgát akinek kedve támadt esetleg ezt a mòdszert kipróbálni
Jelenleg én zöldfülű vagyok ezen a téren még egyenlőre csak kísérletezés szintjén tartok de biztosan vannak már tapasztaltabb fórumtársak akik tudnának segíteni[emoji6]...
Remélem minél több növényfaj össze fog gyűlni
Nem vagyok tapasztalt benne, én is csak most fogok vele megismerkedni, de amiket láttam/hallottam hogy bevált azok pl.: ceratophyllum demersum (érdes tócsagaz), bacopa caroliniana, jávai moha, cryptok, anubiasok, parvula és persze az úszónövények amik alapból kellenek. De meg lehet próbálni a rotalát is, szerintem a ludwigia is tud működni. Vannak elég jó videók a neten érdemes megnézni.
 
Egyetértek az előttem szólóval, nálam egy abszolúte low-tech akváriumban az Anubias, a Ludwigia, az Egeria, a Cryptocoryne lucens (a parva nem annyira) és az Echinodorus stb. is szépen fejlődik, igaz, közel 3 hónappal az indítás után. Minimális tápozás, CO2, kevés fény, pár csepp Easy Carbo.
 
Ranunculus Inundatus azt hiszem ez egy újabb növény ami elég jòl tűri a körülményeket nálam nagyon szépen fejlődik,szaporodik egyenlőre..nem látom,hogy különösebb igényei lennének
Gyönyörűen kitölti a helyét szinte minden irányban terjeszkedik az indái segítségével
Az egyik akváriumban hátul az üveg mentén el kúszott aztán előre tört a frontvonalra
Nekem azért tetszik,mert egyrészt mutatòs és így,hogy a talaj felett pròbál terjeszkedni irányítható is😊
Az akváriumokban nincs tápozás,CO2,fűtés az egyikben szűrés sem mégis jòl érzi magát szemmel láthatóan
 
Szerintem nem sok vízinövény van, amit ne lehetne NPT-ben tartani. A kérdés inkább az, hogy hosszú távon hogyan alakul az akvárium. Sokszor tapasztaltam, hogy mondjuk az első félévben az összes belerakott növény igen jól növekszik az akváriumban (vagy legalább "túlél"), majd bizonyos fajok valamilyen okból átveszik a terepet míg mások kikopnak. Ez a fejlődése az akváriumnak teljesen természetes. Egy pár tíz literes üvegben elkerülhetetlen a versengés a növények között, főleg, amikor már jelentős növénytömeg van az akváriumban. Ha az összkép jó, nincs alga, elég sok egészséges növény van benne, akkor kár azon aggódni, hogy 1-2 növény kikopott. Esetleg a kikopó növényeket meg lehet próbálni monokultúra szerűen tartani egy kis NPT üvegben, és megfigyelni, hogy ilyen környezetre hogyan reagálnak.

Pár, nálam bevált növény NPT-ben:

bacopa caroliniana
1578144472893.png
Lobelia Cardinalis dwarf
1578144482106.png
heteranthera zosterifolia
1578144490589.png
lotus nymphaea
1578144916675.png
Érdekesség képpen néhány növény sok fénnyel (nap), kerti akváriumból:
1578144710566.png
hygrophila corymbosa stricta
1578144784422.png
Rotala Rotundifolia
1578144805010.png
Vallisneria
1578145903310.png

Pistia Stratoites, úszónövény:
1578145582006.png
 
Utoljára módosított:
Nálam a HC és a Parvula az ami nagyon megy. De ők már DSM-be kerültek be. A HC co2 nélkül kicsit máshogy viselkedik, szinte mindent beterít, néha kicsi elszíntelenednek a levelei egy részen aztán bezöldülnek, ez nem tudom mitől lehet. Elég sok fényt kap (20w-os, 1600lumen, reflektor egy 30cm-es kocka fölött), földes, amazonias akva szűrés nélkül, néha kap egy kis tápot vízcserénél, de ha kimarad az sem tűnik gondnak.
Rotala Rotundifolia viszont nálam nagyon lassan nő, úgy tűnik az elején inkább arra törekszik hogy mindent bennőjön a gyökerével, ugyanis a kb 15cm-es talaj magasság aljáig képes lenöveszteni, még fölül elég lassan, de egészségesen nő.
Cryptok éledeznek átültetés útán, de bennük is látom a potenciált.
Lemna Minor meg minden mennyiségben.
 
Back
Oldal tetejére