• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ékszer az akváriumban

szentgyo

Szakértő
Szakértő
Azt hiszem minden akvárium üde színfoltja lehet egy csapat kis garnéla. Gondolom már sokan tartotok is, és szeretitek is őket, remélem a fórum ezt a részét is rövidesen "élővé" varázsoljátok. Elöljáróban jöjjön 2 kép az örök kedvenceimről.

DSC_8328.jpg

DSC_2532.jpg
 
Hali szentgyo!

Ha emlékszel akkor írtam nigro blogján, hogy van egy pár (mostmár 150-200 :) ) kék garnéla fantázianéven vett garnélám.Végre sikerült beazonosítanom Caridina babaulti, úgyhogy ezért kék némelyik garnélám a többi meg barna, átlátszó, csíkos vagy éppen fekete.
de nem nagyon találok erről a garnéláról nagyobb leírást a neten, te nem tudsz véletlenül valahol?
előre is köszi
 
Sziasztok!
Kb. 2 hónapja szereztem az aksiba 6 db red cherry garnálát! Azóta szépen elszaporodtak :) Valami tippetek van e arra hogy lehet egy párat kifogni? Szentgyo? Te nagy garnélás vagy!? Azért kérdezem mert az aksim nem kifejezeten garnélás,és sok növény is van benne és elbújnak.Meg persze gyorsak mint a villám!
 
szentgyo: eleinte én is erre gondoltam, de nem. Képet csinálhatok de mivel makro nincs a gépemen az nem sokat segít a beazonosításban, de majd dobok föl egyet.
az itt láthatóak közül (a zöldek kivételével) szinte mindegyik színből van: http://www.crusta10.de/templates/index. ... 54&katid=2

HUGO: próbáld meg így ha párat akarsz kifogni és nem egy párt (hím és nőstény) : http://www.planetinverts.com/DIY_Shrimp_Trap.html

én egy átlátszó dobozt lyuggattam ki és spirulinát raktam bele amikor le akartam halászni pár garnélát, hogy átrakjam egy másik akváriumba.
 
Köszi a segítséget zigur,kipróbálom!Igen egy pár darabot szeretnék külön aksiba!
üdv.
 
Sziasztok!

Akinek rég óta van garnélája lehet találkozott már ilyen jelenséggel, de nekem még újak az akváriumban. Ma reggel láttam egy valamit az akváriumban ami nagyon úgy nézett ki mint egy garnéla csak halott formában. Az lehet hogy eddig bírta vagy (most lehet nagy hülyeséget kérdezek) lecserélte a ruháját?
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Akinek rég óta van garnélája lehet találkozott már ilyen jelenséggel, de nekem még újak az akváriumban. Ma reggel láttam egy valamit az akváriumban ami nagyon úgy nézett ki mint egy garnéla csak halott formában. Az lehet hogy eddig bírta vagy (most lehet nagy hülyeséget kérdezek) lecserélte a ruháját?

Valószínű a levedlett páncél lesz, de ha megnézed közelebbről el tudod dönteni...
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Akinek rég óta van garnélája lehet találkozott már ilyen jelenséggel, de nekem még újak az akváriumban. Ma reggel láttam egy valamit az akváriumban ami nagyon úgy nézett ki mint egy garnéla csak halott formában. Az lehet hogy eddig bírta vagy (most lehet nagy hülyeséget kérdezek) lecserélte a ruháját?

Ha a fejrésznél van egy "nyílás" akkor csak páncél ne aggodj!
 
Azért ennyire nem vizsgáltam meg hogy láttam volna van repedés vagy nincs. De egy lehetett látni a lábait meg ki lehetett venni az alakját.
 
Labirintkopoltyus said:
Azért ennyire nem vizsgáltam meg hogy láttam volna van repedés vagy nincs. De egy lehetett látni a lábait meg ki lehetett venni az alakját.
Tuti csak kiugrott a bundábol ;) semmi pánik, ha elpusztulna nem csak a vázat látod ... de minden kezdő általános riadalma a vedlés által hátramaradt bunda ;)
 
Sziasztok!

Szeretnék pár garnélát a nanómba, kérdésem az lenne, mennyire kell félni, hogy az akasztós szűrőm beszippantja őket? Közel a talajhoz van a beszívó része. Nem szeretnék rá szivacsot húzni mert bumfordi lenne és sokat rontana a látványon, illetve kevésbé szedné össze a lebegő szennyeződéseket. Vagy csak túl aggódom a dolgot?

Üdv: Gabko
 
Mégegy kérdés:
Mennyivel érzékenyebbek a CO2-re a garnélák mint a halak? Konkrétan RedCherryket szeretnék, de azt az infót kaptam, hogy nem kultiválják a CO2-t, bár sokatok szép növényesében is vannak garnélák, és gondolom ott is kapnak bőven CO2-t. előre aggódok szegénykéimért :)
 
ngabko said:
Mégegy kérdés:
Mennyivel érzékenyebbek a CO2-re a garnélák mint a halak? Konkrétan RedCherryket szeretnék, de azt az infót kaptam, hogy nem kultiválják a CO2-t, bár sokatok szép növényesében is vannak garnélák, és gondolom ott is kapnak bőven CO2-t. előre aggódok szegénykéimért :)

nálam annyira nem bírták hogy pár hónap alatt 18-ból kb 60 lett.... :lol:
ésszel kell tolni és akkor nem lehet gond.
 
Nálam is co2-vel van garnéla, és semmi gond..Az akasztós dologra meg annyi, a kicsiket beszívja a nagyokat nem :) ha akarsz pici garnéla akkor vagy kiveszed a petést, vagy addig huzolrá szivacs... ;) ;) ;)
 
Szert tettem első kis csapat redcherry-re, imádom őket, az első napi traumán túl vannak, a halaim is leszálltak róluk már remélem, első nap a vörösneonok folyamatosan kóstolgatták őket, de sikeresen elbújtak, ma már vígan legelésznek.
Amit kérdezni szeretnék, hogy ti halakkal együtt tartva, hogyan etetitek őket? nekem a halak befalják a garnélatápot, a garnéláim meg vígan csemegézik a a riccián fennakadt lemezes halkaját. úgyérzem fölöslegesen vettem meg a garnéla menüt:)
 
ngabko said:
Szert tettem első kis csapat redcherry-re, imádom őket, az első napi traumán túl vannak, a halaim is leszálltak róluk már remélem, első nap a vörösneonok folyamatosan kóstolgatták őket, de sikeresen elbújtak, ma már vígan legelésznek.
Amit kérdezni szeretnék, hogy ti halakkal együtt tartva, hogyan etetitek őket? nekem a halak befalják a garnélatápot, a garnéláim meg vígan csemegézik a a riccián fennakadt lemezes halkaját. úgyérzem fölöslegesen vettem meg a garnéla menüt:)

nálam sziámi algaevővel voltak együtt, de ott sem ették meg a sziámik a táplálékot. olyan tápot kell választani ami lassan lebomló. pl a Shirakura garnéla tápok.
http://www.greenaqua.hu/haltap/garnela-tapok.html (Ebi Dama vagy a Spec.)

Ezek akár 1 napig is egyben vannak a vízben anélkül hogy lebomlanának. Így a halak nem tudják megenni. Amikor a garnijaid bekajáltak belőle akkor kiveszed és ha még maradt másnap visszarakod vagy 2 nap múlva.

a mostani nanoban az otto is rászokott erre a kajára, de nem tudja megenni olyan lassú az elbomlás. lehet hogy granulátumot vettél pl. Sera ami hasonló a hal kajához ezeket a legtöbb hal eleségnek nézi és megeszik.
 
Sziasztok!

Volt egyszer már szó arról hogy lehet a garnikat úgy is etetni hogy szedek fa leveleket kiszárítom és berakom az akváriumba. Igazából az lenne a kérdésem hogy erre milyen fa levelek alkalmasak és mi lenne ha az echinodorus egyik levelét vágnám le szárítanám ki és raknám vissza? Vagy bármilyen nagyobb méretű leveles növénynek a levelét.
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Volt egyszer már szó arról hogy lehet a garnikat úgy is etetni hogy szedek fa leveleket kiszárítom és berakom az akváriumba. Igazából az lenne a kérdésem hogy erre milyen fa levelek alkalmasak és mi lenne ha az echinodorus egyik levelét vágnám le szárítanám ki és raknám vissza? Vagy bármilyen nagyobb méretű leveles növénynek a levelét.

Azt nem tudom hogy bármely falevelet be lehetne rakni. A garnizós emberek mandulafa levelét (Catappa) tesznek az akváriumba több jó tulajdonsága miatt is. Pl ez: http://www.greenaqua.hu/papillon-indiai ... 10-db.html
Ezt szépen elcsemegézik idővel a garnélák, de amíg bent van is javitja a víz minőségét.
 
Back
Oldal tetejére