• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Éjszakai O2 adagolás

Sziasztok!
Bocsánat, hogy ide írok, de nem igazán találtam témakört a kérdésemhez.
Nemrég az MC-t kiszedtem az akváriumból, megy felúszott a felszínre. Vissza ültetni pedig nem akartam, mert a közepe már sárga volt.
A lényeg, hogy azóta gyakran lesz oxigén hiános a víz. Abból veszem észre, hogy a halak pipálni kezdenek. Ilyenkor csinálok egy gyors vízcserét, ami megoldja a problémát. A közeljövőben be is ültetem az üres részt és tegnap óta oxigént is adagolok éjszaka.
Lehet ennek más oka is vagy szerintetek is az MC kiítása miatt alakult ez ki?
Köszönöm előre is a segítséget!
 
Sziasztok!

Volt már valakinek negatív tapasztalat, hogy az éjszakai levegőztetés negatívan befolyásolná az akváriuma élővilágát? Fekete ecsetalgám volt, és még van is valamennyi, és bosszantott, hogy az újonnan kinőtt anubias leveleket is gyorsan belepte. Azt olvastam, hogy a CO2 ingadozástól jön elő , pedig az én nem is adagolok a vízbe. De ha ment, akkor se volt jobb a helyzet, ekkor döntöttem az éjszakai levegőztetés mellett, aminek az algásodásra nézve pozitív volt a hatása. Anubiasok kicsit meg is indultak, és az új levelek már nem feketedtek, és a meglévő ecset alga is kicsit kifakul, olyan ezüstös lett. Viszont az vettem észre, hogy mintha kevesebb Otto-m lenne, és már csak párat látok. Elképzelhető, hogy a pH-t túlságosan felnyomhatta és nem bírták a halak? Pont most nem tudok pH-t mérni sajnos , mert ahogy olvastam 6-7,2 között érzik jól magukat, bár ez nekem kicsit mindig magasabb volt, inkább 8 fele közelített. Eddig egész éjjel ment, pontosabban villanyoltástól 19 órától, reggel 9-ig, 11-kor kapcsolt fel a villany.
 
Sziasztok!

Volt már valakinek negatív tapasztalat, hogy az éjszakai levegőztetés negatívan befolyásolná az akváriuma élővilágát? Fekete ecsetalgám volt, és még van is valamennyi, és bosszantott, hogy az újonnan kinőtt anubias leveleket is gyorsan belepte. Azt olvastam, hogy a CO2 ingadozástól jön elő , pedig az én nem is adagolok a vízbe. De ha ment, akkor se volt jobb a helyzet, ekkor döntöttem az éjszakai levegőztetés mellett, aminek az algásodásra nézve pozitív volt a hatása. Anubiasok kicsit meg is indultak, és az új levelek már nem feketedtek, és a meglévő ecset alga is kicsit kifakul, olyan ezüstös lett. Viszont az vettem észre, hogy mintha kevesebb Otto-m lenne, és már csak párat látok. Elképzelhető, hogy a pH-t túlságosan felnyomhatta és nem bírták a halak? Pont most nem tudok pH-t mérni sajnos , mert ahogy olvastam 6-7,2 között érzik jól magukat, bár ez nekem kicsit mindig magasabb volt, inkább 8 fele közelített. Eddig egész éjjel ment, pontosabban villanyoltástól 19 órától, reggel 9-ig, 11-kor kapcsolt fel a villany.
Nálam 7,4-7,8 körül mozog a pH, az ottok jól vannak. Nem hiszem, hogy a levegőztetéssel nagyon meg tudnád borítani a pH-t, ha nincs CO2 adagolás, meg egyébként sem hiszem, hogy tudna ártani a levegőztetés.
 
Az a furcsa. hogy semmi mást nem változtattam, csak, hogy beüzemeltem a légpumpát. Valami olyant olvastam, hogy RO vízben el tud szállni, vagy instabilabb a pH, és sajnos volt korábbi bénázásom eredményeként, hirtelen pH változásból elhullásom, de akkor a pH csökkentő miatt volt a baj . Nem tudom számít-e, hogy az oldott anyag tartalmat eddig csak GH+-al állítottam (meg most kicsit alacsony is volt a PPM, 100 alatt) be, de most mivel el is fogyott a porom, így GH/KH pluszt rendeltem illetve, most jobban rá akarok gyúrni erre a témára így ilyen tesztek, és egyenlőre pH cseppteszt is jön, de rendeltem digitálist is (volt csak KO) . (új adruino projekten is gondolkodom e téren :) )
 
Az a furcsa. hogy semmi mást nem változtattam, csak, hogy beüzemeltem a légpumpát. Valami olyant olvastam, hogy RO vízben el tud szállni, vagy instabilabb a pH, és sajnos volt korábbi bénázásom eredményeként, hirtelen pH változásból elhullásom, de akkor a pH csökkentő miatt volt a baj . Nem tudom számít-e, hogy az oldott anyag tartalmat eddig csak GH+-al állítottam (meg most kicsit alacsony is volt a PPM, 100 alatt) be, de most mivel el is fogyott a porom, így GH/KH pluszt rendeltem illetve, most jobban rá akarok gyúrni erre a témára így ilyen tesztek, és egyenlőre pH cseppteszt is jön, de rendeltem digitálist is (volt csak KO) . (új adruino projekten is gondolkodom e téren :) )

Nitrát szintedet mérted? Nálam attól feküdtek ki szép sorban.. :(
 
Nitrát szintedet mérted? Nálam attól feküdtek ki szép sorban.. :(
Sajnos tesztekkel nem vagyok felszerelkezve. De már több hónapja megy az akvárium, így biztos, hogy rendesen be van állva alatta a 2080-as Eheim(243 literre). Levegőztetés előtt nem volt gond, Amanda lazacaim se fogynak, meg van vagy 100 RC-m ott se látok tetemeket. Rendeltem pH tesztet, valószínűleg holnap meg is jön, akkor okosabb leszek, de vissza is vettem a levegőztetés idejét, ami most csak 5 óra.
 
Ha elfogadsz egy építőjellegű javaslatot én nem tolnám az O2-t, mert a RO víz pufferkapacitásilag instabil és, ha O2-vel még oxidálod is a ph-tuti eltolódik és irreális körülményeket teremthet az élővilágban! Emellett csökken a növények tápanyag felvételi lehetősége, ami szintén a vízminőség romlásához vezet!
 
Ha elfogadsz egy építőjellegű javaslatot én nem tolnám az O2-t, mert a RO víz pufferkapacitásilag instabil és, ha O2-vel még oxidálod is a ph-tuti eltolódik és irreális körülményeket teremthet az élővilágban! Emellett csökken a növények tápanyag felvételi lehetősége, ami szintén a vízminőség romlásához vezet!
A pH szerintem eddig sem volt rendben, mert fekete ecsetalgám volt előtte,erről azt olvastam, hogy pont a nagy ingadozás miatt jön elő. Ez a levegőztetés hatására kezd eltűnni, sőt az anubiasaim is folyamatosan hozzák az új hajtásokat azóta, tehát a tápanyag felvétellel nincs gond, de nem tartom kizártnak, hogy a pH-t elnyomta olyan irányba, hogy az az Otto-k már nem viselték, de az sem kizárt, hogy az az állomány beteg volt, mert volt, és nemrég vettem 10 darabot és mintha pont annyival kevesebb lenne. mindenesetre most is megy a levegőztetés, de nem egész éjjel mint előtte ,csak 5 órát. Reggel 4:30-kor, mikor megyek dolgozni az a pár darab elég aktív, illetve most, hogy elfogyott a visszasózó porom, nem sima GH+ -t vettem, hanem Gh/Kh pluszt mivel semmi kényes garnélám nincs, talán ettől is stabilabb lesz a víz , Illetve tervben van egy arduinos pH adatgyűjtő építése a pontosabb beállításokhoz ;)
 
Utoljára módosított:
Erre az a módszer, hogy tényleg vissza kell sózni, hogy a GH és a KH egyforma értéket mutasson +/- 1
Vagy?...Kikísérletezed, hogy x mennyiségű vízcserekor, mennyi RO és Mennyi állott csapvizet adsz hozzája!:)
 
Szerintem pont jót vettél, mert a GH-t kell feltornászni! Így az összkeménység emelkedik a változó keménységgel szemben, hiszen az az a cél most, hogy egalizáljuk őket!
 
Szerintem pont jót vettél, mert a GH-t kell feltornászni! Így az összkeménység emelkedik a változó keménységgel szemben, hiszen az az a cél most, hogy egalizáljuk őket!
Ebbe a vízkeménység dologba még nem folytam bele sosem. előtte ezt használtam:
http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-230g.html
És csak TDS mérővel mértem a vizet, GH és KH és pH tesztet is csak most vettem a CO2 miatt
Denerle GH/KH+ pora a leírás szerint mindkettőt emeli de nem egyelő mértékben, akkor viszont soha nem lesznek egálban
"Egy adagoló kanál 2 egységgel növeli a GH-t és 1,3 egységgel a KH-t 100 liter víz esetén"
 
Szokott még valaki éjszakára levegőt porlasztani? Voltak akik írták, hogy egy pár napja csinálják és mintha jobban nőnének a növények vagy kevesebb az alga, de hosszabb távú tapasztalatot nem olvastam. Lehet hogy utána is ugyan úgy nőttek a növények és/vagy az algák csak azt már nem írták.
 
Szokott még valaki éjszakára levegőt porlasztani? Voltak akik írták, hogy egy pár napja csinálják és mintha jobban nőnének a növények vagy kevesebb az alga, de hosszabb távú tapasztalatot nem olvastam. Lehet hogy utána is ugyan úgy nőttek a növények és/vagy az algák csak azt már nem írták.
Gondolom CO2 adagolás mellett használják a légpumpát éjszakára.
Ha igen, én is hallottam, hogy nem árt. Azt viszont nem tudom, hogy mit tesz az éjszkai levegőztetés. Én sosem használtam, mert alég a nyomó ág által keltett vízfelszín fodrozódás, ami elegendő oxigént juttat be.
 
Én is így gondolom meg látom a halakon, hogy elég a felszín fodrozódása, de ugye sötétben a növényeknek oxigén kell. Elvileg a világítási időszakon kívül kevés lehet az oxigén, ha sok a növény. Ma este bedobok egy porlasztót és jelentkezem az észrevételekkkel egy pár hét után. Próbálok majd Ph-t méregetni, de csak neptunos Ph tesztem van ami inkább saccolásra való. Növények nőnek szépen, az nem hiszem hogy változna, ecsetem van a fákon és az anubiasokon és bucéken. Az ecsetre leszek kíváncsi, már volt sárga a DC, variáltam a tápozáson, lámpa feljebb, lentebb, kevesebb fényerő, de semmi. Igaz nem is carbozom, néha vizcserekor távolítok el belőle. Volt hogy elkezdett tűnni elfele, de aztán mindig összeszedte magát és úgy döntött, hogy marad :mad:
 
Közel 1 hónap alatt semmi pozitív változást nem vettem észre, se a növényeken(szerencsére, mert ha gyorsabban nőnének bajba lennék:ROFLMAO:) és az ecset algán se. A Ph szint nem változik jobban, mintha csak lily van. Szerintem elegendő oxigén jut be a vízbe, ha elegendő a felszín mozgatàs, ellenkező esetben lehet hasznos hatása.
Kivettem ma a porlasztót, ha véletlen lenne valami negatív hatás ami eddig nem jött elő a plusz oxigén miatt és így kiderülne hogy volt pozitív hatása akkor jelentkezem.
 
Back
Oldal tetejére